to je zas vymysel :/
https://bratislava.sme.sk/c/23388089/harbour-park-bratislava-pristav-vlcie-hrdlo.html

je to to miesto, kde je pri hradzi strkovna a bufet Flinstonovci (Micherova zatoka). Cela ta plocha je teraz husty luzny les :/

m.smedata.sk
24.09.2024 - 10:21:30
01
Mne sa nehorázne paci ako developeri sa snažia dat tej zelenej co najviac 😁na strechy, na steny, atd. Aby to vyzeralo, ze je to "eko"
24.09.2024 - 10:37:49
01
Zelené strechy už nie je nič výnimočné. Takú bude mať aj vozovňa Krasňany, ktorá teraz prechádza rozsiahlou rekonštrukciou a tento trend sa postupne presúva aj na plochy logistických hál. Ostatná vegetácia bude potrebovať čas na rast. Ale ani vizualizácie obytných štvrtí nie sú úplne presné, tiež sú koľkokrát utopené v zeleni ako by to tam stálo už 40 rokov.
Ak sa má mesto niekde posunúť a rozšíriť a bráni tomu súčasná poloha funkčného prístavu, tak neostáva nič iné iba vybudovať chýbajúce kapacity po zániku zimného prístavu a jeho prekladísk. Toto miesto sa javí ako rozumný kompromis na úrovni Slovnaftu, kde to naozaj nie je žiadny prírodný kauf a na bývanie už vôbec nie. Prístavná tradícia by mala byť v BA zachovaná a som rád, že sa v tomto smere plánujú odvážne projekty.
24.09.2024 - 10:55:45
00
Nie je celkom pravda ze pri slovnafte to nie je "prirodny kauf". Ved najviac diviakov stretavam prave v tychto lesoch :)
Ked niekedy pojdes okolo, vsimni si ake su tam vsade pralesy, normalne liany visiace zo stromov :) take v Malych Karpatoch mozno nikde nenajdes
24.09.2024 - 11:01:12
00
Zásadná veľká časť toho lesného porastu tam zostane zachovaná a medzi prístavom a Slovnaftom bude stále zachovaná zóna tých hektárov tej divočiny, ako popisuješ.
24.09.2024 - 11:15:29
00
Ten les na ktorom to ma stat je jedna vec. Horsie je, ze na druhej strane cesty je Kopac, 5. stupen. Ta vystavba, nasledna premavka a zmena hydrologickych pomerov mu nijak nepomoze, postupe pojde dpc (a to prezil aj slovnaft). Tato krajina tam ma ale namierene cela...
24.09.2024 - 11:51:29
01
si myslim ze tito buduci susedovci spalovne nebudu uplne spokojni ked sa vietor otoci blbym smerom ... celkom ako chaska na Vychodnom, ktorej vadia lokomotivy LOL
24.09.2024 - 13:38:41
00
keyboard_arrow_up