Otázky: Je možné, že pri opotrebovaní brzdovej platničky je chod páčky brzdy väčší, t.j. je bližšie ku gripom? Nie sú brzdy konštruované tak, že toto by mal rezervoár eliminovať? Keď sme boli v rámci záruky reklamovať tento jav, tak predavač nám tvrdil, že sú opotrebované platničky a preto je páčka brzdy mäkká. Ďakujem za vaše názory a rady.
23.09.2024 - 11:23:48
00
Je to tak ako tvrdil predavač...okrem toho, keby si s tým riadne brzdil ako treba, tak by si zistil, že keď je platnička, alebo kotúč nadmerne opotrebovaný, tak tie brzdy sa navyše extrémne prehrievajú a nebrzdia.
23.09.2024 - 11:48:10
02
Nájdi si na Trubke animáciu ako tesniace gumicky vracajú piestiky aby si pochopil princíp
23.09.2024 - 11:50:03
00
To je jedná vec ako píše branomelis a nedajbože sa k tomu pridá nevysuvanie jedného piestika a potom paka ide ešte viac ku gripu :) neviem ako iný ale ja ako klesa kvapalina pri zjazdení brzdových dosiek dajme tomu mám polovicu doplňam počas celej životnosti brzdových dosiek . Nieje to žiadný zázrak ale pomáha to no viac pomáha prečistit piestiky aby sa vždy vysuvali rovnomerne.
23.09.2024 - 11:55:45
02
To potrebujes doplnat brzdovu kvapalinu pocas zivotnosti dosticiek? Doteraz som zil v presvedceni, ze kazda brzdova paka ma rezervoar dostatocne velky, aby pri spravnom naplneni zabezpecil bezproblemovy chod brzdy az do zjazdenia platniciek.
kfero si sa za 20 stran dostal od tvrdej brzdy k makkej pake?
23.09.2024 - 12:58:51
01
Bruco napísal:
To potrebujes doplnat brzdovu kvapalinu pocas zivotnosti dosticiek? Doteraz som zil v presvedceni, ze kazda brzdova paka ma rezervoar dostatocne velky, aby pri spravnom naplneni zabezpecil bezproblemovy chod brzdy az do zjazdenia platniciek.


Nie nemusiš ale ako klesajú dosky doplňam 1x a osvedcilo sa mi to :)
Ale samozrejme nieje to potrebné.
23.09.2024 - 13:02:42
01
Je tam presne ten rezervoár na to a brzda čo netečie a je konštrukčne dobre urobená, tak má na ten rovnomerný chod v závislosti na opotrebovaní platničiek nastavovacie koliečko na chod páky. Ja som lenivý aj odvzdušňovať brzdy aj po skrátení hadice a ešte aby som čosi dopĺňal..fuu.....iný problém mám - kupovať a doplňovať stav nových platničiek v skladovacej skrinke.. Nedávno som kupoval 6 párov a je tam jeden. ?‍♂️?‍♂️
23.09.2024 - 13:05:53
02
Moc brzdis 😄
23.09.2024 - 13:07:11
01
Bruco Záleží aj od toho v akej polohe máš páku na riadítkach, či je sací otvor zaplavený.
Ak máš sací otvor na opačnej strane ako je zvyšok kvapaliny v páke, asi ostáva len doplniť nádržku......
23.09.2024 - 13:07:12
03
To je pravda, ale potom to asi nie su idealne skonstruovane brzdove paky.
23.09.2024 - 13:09:46
01
kfero napísal:
Otázky: ...i opotrebovaní brzdovej platničky je chod páčky brzdy väčší, t.j. je bližšie ku gripom... opotrebované platničky a preto je páčka brzdy mäkká ...

- opotrebenie dosticiek ma eliminovat natlacenie novej kvapaliny s rezervoara...
- ak ti namiesto kvapaliny nasalo bublinku,chod je dlhsi a paka makka lebo stláčas vzduch v systeme
- platnicky nevracia spat tesnenie okolo piestikov, ale pruzina v pake pod piestikom az do okamihu kedy sa tesnenie piestiku nepresunie nad/za otvor do expanzky..ak piestik este pokracuje vo vratnom pohybe, tak po odkryti tohoto otvoru si pricucne kvapaliny...
thats all
23.09.2024 - 18:45:50
04
Bruco napísal:
.....kfero si sa za 20 stran dostal od tvrdej brzdy k makkej pake?

Nie, nie. Jedná sa o iný bicykel, iné brzdy, iná ťažkosť.
Za rok ten istý problém s mäkkou páčkou. Už raz v rámci záruky menené (kúpene) platničky na zadnej brzde, no mne sa to nepozdáva. Ja som na inom bicykli mal menej kvapaliny a brzdy boli mäkké, pri opotrebovaných platničkách, páčka mala stále rovnaký chod. Preto som sa obratil na fórum, a či uvažujem správne, že rezervoár slúži na elimináciu opotrebovania platničiek. Nechce sa mi to "študovať". :)
24.09.2024 - 07:27:41
00
Základnú myšlienku chápeš správne, rezervoár kompenzuje zmeny v systéme spôsobené opotrebením komponentov.
24.09.2024 - 07:51:32
00
...A aj spôsobené prehrievaním komponentov.
24.09.2024 - 08:56:12
00
keyboard_arrow_up