cerovka tiez v pohode

Prílohy:

IMG_5621.jpg
IMG_5621.jpg 97.37 KiB thumb_up0thumb_down

22.09.2024 - 23:25:24
01
iron.hide napísal:
cerovka tiez v pohode

som siel okolo teba? :D
22.09.2024 - 23:47:39
00
v zltom zjazde zo sv.vrchu smer stupava v tom uzkom zlabe (ked sa spoji zlab a vyjazdena stopa vedla neho) je v strede vymlety hlboky rygol. je to kusok za spadnutym stromom tak tam davajte fakt pozor... snad to organizatori stupavskeho maratonu poriesia lebo tam to smrdi pruserom.
22.09.2024 - 23:56:09
00
Jezus napísal:
ivast, no tak to zrataj. Preco nastal stav, ze niekto zivelne a bez povoleni buduje na obojsmernom useku skoky, lavice atd. a ignoruje fakt, ze je to prirodzene pokracovanie z konca Krasnanskeho smerom hore?

V prvom rade sa ospravednujem za zmrsene nazvoslovie, podla tvojho zoznamu pisem specificky o "pedal 1" [ btw nevie plz niekto tieto Jesusove zoznamy nahodit do OSM, nech sa nestratia vo vire casu ? Ja som napriklad nebol dobre zorientovany napriek tomu ze toto forum citam uz nejaky ten rok ]. Dalej, so zivelnym budovanim ani ja nesuhlasim a iste si spomenies ze temu som sem priniesol uz nejaky ten mesiac, mozno rok dozadu. Neviem o ziadnej novej vybudovanej lavici, drop a step-up aj ine prvky tam nove su.

No a teraz k root cost analyze, jednoducho nam v lesoparku chyba profi urobena skill zona. Ak by sme ju mali, nevznikali by taketo zivelne pociny, teda aspon si myslim ze by sa stratila motivacia ich budovat. Isty cas tu bol spominany projekt nad Modrou na Pieskoch, ale vyzera byt mrtvy, uz dlhsie som ziadnu novu info nezachytil.

Jo a za nazorom ze verejne vyzyvat na obnovu stavu ktory bol zly uz pred touto "poslednou kvapkou" nie je vhodne stojim. Takisto za tym, ze vseobecne prospesnejsie riesenie by bolo urobit stupaciu linku s nizsim sklonom, aby ju naozaj zvladli aj deti a rekreacni. Aj ked vlastne ani toto nebude final riesenie, pretoze ked sa fixne pedal 1, stale zostanu problematicke prvky na pedal 2/3...
23.09.2024 - 09:57:08
01
Ano, tiez som nazoru, ze tu chyba nejaka vacsia a dobre urobena skill zona. Preto sa ja na Pedal 1 obcas vyberiem. Su tu hustiny, ale to je tiez ilegal a je len otazka casu, kedy to bude zrusene. Bol som 3 tyzdne dozadu v TN na Divo trailoch. Okrem trailov je tem aj slusna skill zona, kde sa da pekne potrenovat skakanie.
23.09.2024 - 10:04:05
00
Druhy Kamenolom ma uz relativne nizku hladinu a niekto tam dal dosky.

Prílohy:

druhy_kamenolom.jpg
druhy_kamenolom.jpg 362.19 KiB thumb_up0thumb_down

23.09.2024 - 10:11:48
04
To, ze cely Pedal (minimalne 1 a 2) bol zle spraveny uz od zaciatku je fakt. OZ Pedal si zavolalo Dijcka, co mala byt garancia, ze to bude urobene dobre. Ale asi mu zabudli povedat, ze to ma byt obojsmerny chodnik, resp. tomu nevenovali dost pozornosti a tak sa takmer cela energia sustredila prave na tu hopkaciu zonu na hornej casti Pedal 1 a spodna cast sa uz len dorobila stylom "aby nejako bolo". Ale aby som im az tak nekrivdil - este predtym, nez sa zacali na tej spodnej casti dorabat klopenky, dvojvlny a dalsie "vylepsenia" a boli tam len dve velke zakruty do ktorych sa pri ceste zhora nedalo opriet lebo nemali vyvysenie na vonkajsom obvode, tak to bolo celkom dobre zjazdne aj smerom hore. Ale postupom casu to aktivisti totalne znehodnotili a momentalny stav je fakt neunosny, kedze pri ceste hore musi ist clovek krizom pomedzi umele prvky a este zaroven aj krizuje drahu tych co idu zhora. To je proste za hranicou zdraveho rozumu. A ad Pedal 2 - to uz bolo len pocitove vyrabanie prehnanych oblucikov aj tam kde sa nehodili namiesto toho, aby to malo prirodzeny obojsmerny flow ako Krasnansky. Ale bager bol k dispozicii iba na den, tak sa rychlo improvizovalo a tak to dopadlo.

Takze ano, nova vystupova vetva nalavo od Pedal 1 s normalnejsim sklonom aby to zvladli aj decka je asi jedine rozumne riesenie. Aj vcera som na Krasnanskom stretol otca s troma krpcami odhadom tak 9, 6 a 3 roky ako idu smerom k horarni. Dvaja väcsi isli na svojich bicyklikoch, treti bol v sedacke na otcovom bicykli. Samozrejme poslat krpcov hore Pedalom 1 je nezmysel ci uz kvoli sklonu alebo kvoli riziku tych co idu rychlo zhora. A ano, nova stupacia vetva na Pedal 1 nevyriesi zle urobeny Pedal 2 z tohto smeru, ale aspon to odlahci priestor pri bufete pri horarni kam su teraz ti co si netrufaju ist hore Pedalom 1 nuteni ist a kde je uz aj bez toho velky pohyb pesich aj cyklistov.

P.S. V OSM to skusim upravit.
23.09.2024 - 10:45:04
10
Dent napísal:
Presiel niekto trasu z BK na P.Babu je to prejazdne? Pripadne,keby mal niekto info ako su na tom traily na P.Babe,ocenil by som info


Secret trail je kvôli ťažbe uzavretý, ostatné neviem, v akom sú stave.
23.09.2024 - 10:54:03
00
a chodi niekto pedal2 smerom hore na spariska? da sa to vobec vyslapat od toho potoka ci co to tam je? zhora mi to pride dost strme.
No a ked zhora niekto pojde tak vyhnut sa asi bude dost problem kedze je to tam uzke.
23.09.2024 - 12:33:28
02
To asi nechodi nikto, je to prakticky vsetko proti flow a do kopca. Ja potom hore po skonceni Pedal 1 prekrizujem asfaltku a idem lesnou cestickou hned oproti vyusteniu.
23.09.2024 - 13:45:24
02
Navyše, keď je v tej horenj časti, teda bližšie smerom k Slivovi vysoká tráva okolo toho uzučkého singla, tak je dosť náročné si včas všimnúť protiidúceho bikera, jejedno z ktorej strany.

Prílohy:

20200819_171735.jpg
20200819_171735.jpg 513.89 KiB thumb_up2thumb_down

23.09.2024 - 13:47:37
01
Verzia od romanx je imho dobre riesenie nastoleneho problemu s pedal2/3. Staci to vyznacit ;-]
23.09.2024 - 13:50:50
00
no ved prave, a este v tych prudkych serpentinach s kamenmi si neviem predstavit stret a vyhybanie
chodievam rovnako ako romanx
23.09.2024 - 13:51:00
00
Ja chodim aj Pedalom 2 smerom k Spariskam, aj vpravo prekrizujuc cestu. Podla nalady a podla toho kam idem. Pedal 3 sa chodi obojsmerne uplne bezne, tam nie je co riesit.
23.09.2024 - 13:57:34
00
Pedal3 je jasny, ale Pedal2 som teda opacne este neskusal lebo som to povazoval za jednosmerku, uz aj z toho ako je ten trail urobeny
23.09.2024 - 14:09:00
00
keyboard_arrow_up