No a to budes rovnako ako ja na formulach 😄
Medzera ziadna a stale budes brzdit 😁
23.09.2024 - 11:49:43
00
Custom mt7 packa na lozisku, podobne ako ma trickstuff paka, prejav pocitovo taky isty na dotyk (paka, nie brzda😉)

Prílohy:

IMG_1687.jpeg
IMG_1687.jpeg 211.98 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_1689.jpeg
IMG_1689.jpeg 161.18 KiB thumb_up0thumb_down

23.09.2024 - 12:17:47
00
Včera som mal vedľa seba Hayes - mt7 - Xt 4 piest a viem ako vyzerajú a majú prejav Lewis - Trickstuff. Tie Magury vyzerajú ako hračkárske. Nechcel by som. Hayes majú zas DOT a brzdy s DOT sa na môj bajk nedostanú nikdy. Ja som s XT spokojný. Čo by som chcel ešte vidieť skúsiť tie TRP čo majú nové 4 piest a tam nemám pozreté či majú minerál alebo DOT.
23.09.2024 - 12:27:48
01
Ešte pre analyzátorov tu dám štúdiu niekoľkých bŕzd s 2,3mm kotúčmi. Najmenšia medzera je pri Trickstuff Dirretissima - napriek tomu šúcha len keď už sú moc opotrebované kotúče alebo dostali hodne tepla. Potom Lewis - bez problémov a potom Shimano XTR so strmeňom SLX - rovnako absolútne v pohode

Prílohy:

IMG_7883.jpeg
IMG_7883.jpeg 179.5 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_7884.jpeg
IMG_7884.jpeg 196.18 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_7885.jpeg
IMG_7885.jpeg 191.69 KiB thumb_up0thumb_down

23.09.2024 - 12:30:54
11
branomelis napísal:
Magury sú fajn, ale rovnako ako sú lacné, tak aj lacno pôsobia. Je to taká plastová hračka s úplne obyčajným brzdným prejavom. Citeľne lepšie brzdia až s nejakými extra kotúčmi ako Brakestuff a hlavne pákami OAK components. Len samotná jedna páka stojí viac ako 120 eur. Ale potom sú to už brzdy zhruba na úrovni Lewisov. Myslel som, že uvažuješ akože či nie je výkon na XC veľa...nemyslel som, že tam riešiš hmotnosť...priznám sa,že netuším koľko majú hmotnosť, nevážil som ich a určite je to na brzdách ten absolútne posledný parameter, ktorý sledujem. Najdôležitejšie sú čo najľahšie kolesá a plášte - tam som na absolútnej hrane, dokonca až poddimenzovaný oproti tomu čo by som mal jazdiť. Moja jazda potom vyzerá ako jazda po žeravých uhlíkoch až to neprerazím kdesi.


Jasné bavíme sa čisto o výkone. Hmotnosť som spomínal už keď si porovnával XC a EN brzdy Lewis.
Hmotnosť na brzdách neriešim, ale zase ich 180mm kotúč 230g je už na XC trochu moc a skombinoval by som to keď tak s niečím iným.
Magury MT Trail som nejazdil ale mal som na endure MT7 a brzdilo to citeľne lepšie ako Sainty, plast som neriešil.
Preto ma zaujali MT Trail, hlavne teda kvôli cene, mala by to byť vlastne kombinácia MT5 a MT4
23.09.2024 - 14:45:24
00
Magury sú dobré, ale majú nahovno páčky(resp. objímky). Plastové, makké ako hovno. čiže ak magury tak s hliníkovou objímkou a hliníkovou páčkou.
23.09.2024 - 14:47:50
00
branomelis napísal:
Ešte pre analyzátorov tu dám štúdiu niekoľkých bŕzd s 2,3mm kotúčmi. Najmenšia medzera je pri Trickstuff Dirretissima - napriek tomu šúcha len keď už sú moc opotrebované kotúče alebo dostali hodne tepla. Potom Lewis - bez problémov a potom Shimano XTR so strmeňom SLX - rovnako absolútne v pohode


To si ale nefotil s novymi platnami, ci ano ? A ako pozeram ani s origo shimano platnami.
To by totiz znamenalo, ze XT a SLX stvorpiest ma viac miesta na kotuc ako Deore 4 piest. To co vidim na fotke rozhodne nie je 0.15mm z kazdej strany, ako by tam malo byt. :?: O to skor je to divne, lebo tie deore 4 piesty su povodne navrhnute pre ebike tak ak by niekde mali ratat so sirsim kotucom tak tam. :^)
23.09.2024 - 23:22:48
00
Niektoré platničky sú na fotkách takmer nové iné mierne jazdené. V podstate tá medzera je vždy rovnaká. Brzdovú hydrauliku Shimano ešte na tom jednom bicykli tolerujem, ich platne a kotúče ale nie. Tu sú použité platničky Sinter. Strmeň je nejaký starý model SLX-2 piest. Ale rovnako to ide aj s 2 piestom XT a aj 4 piestom XTR a aj Saintami. Musím povedať, že oproti Trickstuffom je tá medzera a aj s tým spojené nastavovanie na Shimanách absolútny luxus.
23.09.2024 - 23:49:46
00
cron
keyboard_arrow_up