Tomas11 napísal:
Záleží, do akej miery to myslí vážne a do akej miery sa len "predvádza na internetoch," no ľudia sú, žiaľ, všelijakí...
A typicky, čím menej tomu rozumejú, tým väčšiu majú tendenciu sa k tomu vyjadrovať :-/
A keď k tomu ešte pridáme našu úroveň školstva a tendenciu veriť konšpiráciám, neprekvapuje ma, že je to v diskusiách samý expert na dopravné inžinierstvo...
22.09.2024 - 14:59:47
00
Bola to kolízia viacerých akcií.treba sa pozrieť aj na povolenia a org.daných akcií.cyklista nemá jazdiť po moste.To ako sa u nás jazdí je už obohratá platňa je to vzájomná netolerancia.
22.09.2024 - 15:50:01
00
+ ak sa tam ocakava zakaz pohybu cyklistov, asi by bolo na mieste zvalidovat, ci tam je vobec spravne dopravne znacenie. Neviem ci sa da verit streetview z 08/2024, ale takto vyzera zakaz pre cyklistov smerom od Bosakovej: https://www.google.com/maps/@48.1275062,17.1281839,3a,43.8y,97.34h,89.72t/data=!3m6!1e1!3m4!1s5U256YCGh90_BeMX-dIInA!2e0!7i16384!8i8192?coh=205409&entry=ttu&g_ep=EgoyMDI0MDkxOC4xIKXMDSoASAFQAw%3D%3D, co je trocha na plac ak sa to medzicasom neopravilo ...
22.09.2024 - 15:56:53
00
Triki, sorry, ak tam nie je zakaz vjazdu cyklistov, tak tam skrátka cyklista môže jazdiť. Pre tvrdenie "cyklista nemá jazdiť po moste" neexistuje ziadne odôvodnenie.
22.09.2024 - 16:11:48
02
z košickej na apollo

Prílohy:

apollo kosicka.png
apollo kosicka.png 124.01 KiB thumb_up0thumb_down

22.09.2024 - 16:32:25
00
koso_sk ako cyklista nemôžeš ísť po vozovke pre autá na Prístavný most a Most Apollo, ale stále máš umožnené ísť nadjazdom nad diaľnicou na Einsteinovu smer Lanfranconi. Ak beriene tú situáciu, ako si dal link. Takže na tom mieste je značka potom zbytočná. Iba že by sa zakázali cyklisti na Einsteinovej celkovo
22.09.2024 - 16:37:42
00
triki napísal:
z košickej na apollo


Bohužiaľ, z opačnej strany taká značka nie je. Keby bola, tak nehoda by sa stala aj tak, ale zrejme by neprišlo by k úmrtiu a ťažkej polytraume.
22.09.2024 - 16:40:52
00
z petr.strany to určite nebude na každom vjazde na most,chyba magistrátu.,ale na každý ba most cez dunaj je zákazová zn.pre cykl.
každý musí sám zvážiť či bude riskovať.
22.09.2024 - 16:47:27
00
Jano1987 napísal:
koso_sk ako cyklista nemôžeš ísť po vozovke pre autá na Prístavný most a Most Apollo, ale stále máš umožnené ísť nadjazdom nad diaľnicou na Einsteinovu smer Lanfranconi. Ak beriene tú situáciu, ako si dal link. Takže na tom mieste je značka potom zbytočná. Iba že by sa zakázali cyklisti na Einsteinovej celkovo

Asi nie uplne chapem cast "vozovka pre auta" .. to, ze nemoze cyklista na Pristavny Most je dane nepriamo zaciatkom dialnice a prislusnym oznacenim, ale vozovka cez Apollo je standardna mestka vozovka, resp. ak aj nie je, tak znacenie zo smeru Bosakovej o tom neinformuje ;)

Kazdopadne mna by osobne tym smerom ani nenapadlo ist, dost ma fascinu je uz to, ze z prace vidavam cyklistov a kolobezkarov aj na moste SNP, co bolo hlavne pred navysenim barier uz dost za hranou...
22.09.2024 - 16:55:32
00
aj na moste snp je zákazová zn.
22.09.2024 - 17:09:36
00
Mno, pozeral som streetview a z petrzalky na apollo nie je ziaden zakaz pre cyklistov. Nepamatam si ani ked chodim autom ze by som tam taku znacku videl.
22.09.2024 - 17:13:14
00
koso_sk cez každý BA most cez Dunaj je vedená oddelená cyklotrasa. Lanfranconi, Prístavný most a Lužný most sú diaľničné mostny, tam je automaticky zákaz vjazdu cyklistov zo zákona na vozovku. Ostáva len Apollo a Most SNP. Most SNP má určite značky Zákaz vjazdu cyklistom z každej strany mosta v mieste vozovky. Apollo má tiež určite zo strany Košická zákazovú značku. Mal by mať niekde aj z Petržalskej strany. Ak nemá, niekde niekto niečo pokašľal. Na druhú stranu, dá sa tam dostať len po Einsteinovej alebo Dolnozemskej a tie určite mi neprídu ako miesto, kade by som chcel ísť na biku, hlavne ak je v okolí veľmi dobrá sieť oddelených cyklotrás a hlavne logickejších a neviem si predstaviť rozumný dôvod prečo ísť po Einsteinovej, či Dolnozemskej od Ekonomickej univerzity smer mosty bicyklom. Ak som domáci, určite nikto so zdravým rozumom tade nepôjde, skúsil som 3 najrozšírenejšie navigácie pre cyklistov zo strediska Šustekova do Eurovea a ani jedna ma neťahala po ceste cez most Apollo a to som dal preferenciu cesty.

Áno, viem si predstaviť situáciu, aký typ cyklistov by sa tade mohol pustiť, ale je to nepopulárný názor, ktorý sa maže a prispievatelia sa banujú.

Vozovka pre autá myslené tá časť, kade chodia autá, t.j. cesta možno zrozumiteľnešie, nie chodník, či cyklochodník/cyklotrasa.
22.09.2024 - 17:52:31
01
Jano1987 napísal:
... neviem si predstaviť rozumný dôvod prečo ísť po Einsteinovej, či Dolnozemskej od Ekonomickej univerzity smer mosty bicyklom.


Rozumný dôvod nie je ani jeden, sú iba nerozumné - napriklad keď ťa organizátor toho behu nepustí na cyklotrasu a nevyznačí žiadnu obchádzku.
Viacero príspevkov na FB referuje, že sa to včera dialo, bol tam zmätok, ludia nevedeli, kade majú ísť a motali sa medzi autami...
22.09.2024 - 18:03:12
04
Jano1987 napísal:
koso_sk cez každý BA most cez Dunaj je vedená oddelená cyklotrasa. Lanfranconi, Prístavný most a Lužný most sú diaľničné mostny, tam je automaticky zákaz vjazdu cyklistov zo zákona na vozovku. Ostáva len Apollo a Most SNP. Most SNP má určite značky Zákaz vjazdu cyklistom z každej strany mosta v mieste vozovky. Apollo má tiež určite zo strany Košická zákazovú značku. Mal by mať niekde aj z Petržalskej strany. Ak nemá, niekde niekto niečo pokašľal. Na druhú stranu, dá sa tam dostať len po Einsteinovej alebo Dolnozemskej a tie určite mi neprídu ako miesto, kade by som chcel ísť na biku, hlavne ak je v okolí veľmi dobrá sieť oddelených cyklotrás a hlavne logickejších a neviem si predstaviť rozumný dôvod prečo ísť po Einsteinovej, či Dolnozemskej od Ekonomickej univerzity smer mosty bicyklom. Ak som domáci, určite nikto so zdravým rozumom tade nepôjde, skúsil som 3 najrozšírenejšie navigácie pre cyklistov zo strediska Šustekova do Eurovea a ani jedna ma neťahala po ceste cez most Apollo a to som dal preferenciu cesty.

Áno, viem si predstaviť situáciu, aký typ cyklistov by sa tade mohol pustiť, ale je to nepopulárný názor, ktorý sa maže a prispievatelia sa banujú.

Vozovka pre autá myslené tá časť, kade chodia autá, t.j. cesta možno zrozumiteľnešie, nie chodník, či cyklochodník/cyklotrasa.

Tak ja v ziadnom pripade nebudem odporovat nazoru, ze by tam cyklisti nemali jazdit, uz len pre dostupnost alternativnych a bezpecnych tras .. len teda poukazujem na skutkovy stav a to, ze ti cyklisti tam pravdepodobne boli v plnom prave, a ak neurobili nejaku chybu, tak im mozno vycitat iba ich neznalost.

Na druhu stranu, je trocha na zamyslenie, preco sa tu asi vsetci zhodujeme, ze je to pre cyklistov nebezpecne .. je to dvojpruh s rychlostnym limitom pohybujucim sa medzi 40-60 podla dynamickeho riadenia (a ano, realita ja uplne niekde inde), a pritom nemame problem jazdit po uzuckych okreskach alebo ceste napr. medzi Pezinkom a Sv. Jurom ;)
22.09.2024 - 18:11:45
03
Jano, namiesto pisania a dohadov, ci tam je/nie je značka (a prečo tam isli) si radsej precitaj od očitého svedka, organizatora https://www.mtbiker.sk/forum/post2063706.html#p2063706
22.09.2024 - 19:46:43
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up