Bola tam cesta hore, ktoru tie prvky zlikvidovali. Teraz je vola to spravit inde a budes to hejtovat ? Asi ano, lebo to tak je, ze ked niekto ustupi , este ja za blbca :)
20.09.2024 - 15:22:45
02
martin15 napísal:
martin_p toto je uplny zaver. vlavo skok, vpravo northshore a v strede povodna stopa.

Ak si správne pamätám, na tejto fotke ako je vyznačená pôvodná stopa v strede, tak z pravej strany fotky je drevená klopenka. Čiže ak idem zdola po pôvodnej stope, tak zľava križujem výjazd z drevenej klopenky. Celé zle. Mám teda zastaviť do kopca a dávať prednosť zjazdárovi? Alebo ísť po tej drevenej klopenke do protismeru? Pridávam sa teda k hejtu na súčasný stav Pedal 1 a súhlasím s krokmi MLB na jeho úpravu.
20.09.2024 - 15:28:00
00
lto napísal:
Bola tam cesta hore, ktoru tie prvky zlikvidovali. Teraz je vola to spravit inde a budes to hejtovat ? Asi ano, lebo to tak je, ze ked niekto ustupi , este ja za blbca :)


Ak myslis mna, tak ja alternativnu cestu nehejtujem, prave naopak. Keby sa spravi oddola a pripoji sa k tej, co je vyssie (ako nakreslisl Jezus), to je idealne riesenie.
20.09.2024 - 15:52:36
00
Combynetreba to zbytocne dramatizovat. cely ten usek od asfaltku az po horaren a predovsetkym jeho horna cast bola vyrazne rychlejsia a hravejsia v smere dole, a v hornej casti siel v protismere len blazen, ten jeden wallride na tom celom useku nic zasadne nemeni. napisat ze ist po drevenej klopenke je tiez umyslene pritiahnute za vlasy, v pohode sa da ist vnutrom po hline a drevenej konstrukcie sa nemusis ani dotknut. cim nechcem povedat ze tam mate ist sucasne obaja :D. a tiez netreba umelo vytvarat dojem akoby sme boli niekde na hradzi s pomerne hustou premavkou. ja sa snazim pochopit obe strany. ja som zacinal ako uplne drevo, ale podarilo sa mi posunut a chapem teda aj tych "hopsasakov". ja sa chcem pridat na stranu kompromisu a nie hejtu. temu kto dava komu prednost tu moc rozoberat nechcem, isto sa toho o tom uz popisalo dost. iba poviem ze ja davam prednost rychlejsiemu zhora predovsetkym na fun usekoch nech si to moze uzit. predovsetkym ak ja mam moznost ist po asfaltke alebo odbocit na asfaltke za horarnou dolava a iba raz krizovat trail. paci sa mi moznost, vytvorit separatny vyslap. myslim ze sa tak najlepsie vyhovie obom stranam alebo sa mylim?

Prílohy:

krasnany.JPEG
krasnany.JPEG 86.55 KiB thumb_up0thumb_down

20.09.2024 - 15:53:20
00
Len aby po vytvoreni separatneho vyslapu neprisli dalsi iniciativni a nespravili klopenky aj tam :lol:
20.09.2024 - 15:56:54
07
s turbom na ebiku mozu bit gapy aj do kopca
20.09.2024 - 15:59:59
04
Dnes poobede z práce som išiel cez Železnú studienku a Biely Kríž do Jura a Pezinka.Pár postrehov: chodník pri ZOO pod mostom stále blatový, úsek cca 50 m, všade na Studienke sa piluje a upratuje👍...rekonštruovaný most pri druhom kameňolome nieje prejazdný😂, treba cca 50 m pred ním odbočiť do lesa na cestičku, kade chodia turisti...u Slivu zatvorené👎...od Slivu okolo Vydrice až po trail Svätý vrch blato, ako tu už bolo spomenuté, bez mostíkov , s množstvom vody v brodoch😂...na Žltej TZ do Jura je ťažba, more blata, tesne pred hradom som videl jediný spadnutý strom...😎...príjemná, ale už jesenná jazda po spadnutých listoch...

Prílohy:

Komentár súboru: brod Vydrice
20240920_133825.jpg
20240920_133825.jpg 412.3 KiB thumb_up0thumb_down

20.09.2024 - 16:02:14
06
Laco Findl ja by som sa tiez prihovaral viac za urobenie obchadzky zlava. Samozrejme ak to pojde dohodnut. Rozumiem, ze ak je tam dokumentacia, tak to bude narocnejsie.
Ako aj lto napisal, ani ten aktualny chodnik nebol uplne idealny (aj bez skokov) a ked je, nech ostane.
Tiez by som pomohol pri stavbe.
20.09.2024 - 16:03:45
02
will:
Na mne to nezalezi, ci obchadzka, alebo nie... Platia tu nejake zakony, ktora uzka skupina sustavne obchadza... Tak sa necudujem MLB, ze maju chut to zrusit. Cela tato cast je totiz nelegalna, to si mali tvorcovia uvedomit.... Obchadzka by bola fajn, ale MLB uz tam nechcu dalsi chodnik... takze budem mudrejsi po stretnuti s riaditelom MLB buduci tyzden....
20.09.2024 - 16:11:47
33
SCHROJF vidím, že si nejako naľahko bez kabiel, odľahčuješ? :-)
20.09.2024 - 16:15:06
00
Kvoli strmosti by chodnik mohol ist tak ci tak inak, poza horaren, ci co to tam je a pre verejnost by sa to malo robit, v podstate aj ked sa tu obcas robia veci nie podla pravidiel, v tomto pripade by malo plalit pravidlo , ze verejnost ma prednost. ML patria Bratislave, nie je to sukromny podnik a Bratislava to je verejnost a verejnost chce rekreaciu :P. Nie sme v USA, ani v Rakusku. ML su spravca , nie diktator a pokial sa tu robi nieco pekne pre ludi, je vhodne na to primerane reagovat. Druha vec je, ze toto tam nevzniklo cez noc, cize mohli zacat riesit aj postatne skor a usmernovat. Maju moznost ukazat, ako to myslia vazne s tym, ze robia veci pre ludi. Nestaci totiz namalovat zlte ciary na asfalt :D
20.09.2024 - 16:18:16
11
nirhu napísal:
To vyhrazanie taktiez nema ucinok.

Ja som sa nevyhrazal. Pisal som to preto, lebo svojim vystupovanim robis tomu trailu medvediu sluzbu a ked to uvidia ludia z ML, tak mozno vdaka tomu stratia chut hladat kompromis a radsej to rovno cele zrovnaju. Ja nemam za ciel nicit uz vybudovane, takato vojna nikam nevedie. Ale ani nebudem ticho ak ma niekto zacina svojim konanim obmedzovat a to sa tu deje v maximalnej miere. Na ziadnom inom chodniku v MK co jazdim nie je tak markantne to zneuzitie priestoru pre potreby jednej skupinky na ukor druhej ako na tomto jedinom 50 metrovom useku. "Vlastna sloboda konci tam, kde zacina sloboda niekoho druheho." a tu uz sa o slobode smerom hore da pisat len tazko...

nirhu napísal:
Alternativna cesta hore je super napad, rozhodne lepsi ako rusenie prvkov. Keby si s tymto napadom prisiel predtym ako si zacal organizovat "brigadu na prerabanie do povodneho stavu" tak by som sa do tejto diskusie vobec nezapajal a ty by si sa vobec nemusel zaoberat opacnym nazorom k tvojmu.

Ja som nezacal organizovat brigadu. Ponukol som pomoc, ak sa taka brigada uskutocni. To je rozdiel. A vies preco som tu pomoc ponukol? Lebo mi vyslovene vadi terajsi stav a obmedzuje ma. Proste zakon akcie a reakcie. Ja len reagujem. A podla vsetkeho nie som zdaleka jediny. Ale to o slobode druhych som uz pisal vyssie. Ak to nie je dostatocne zrozumitelne a neuvedomujes si v com je problem, tak sa nikam nepohneme.

V kazdom pripade je na tej dolnej casti uz odrobenej vela prace a nema zmysel to nicit ak staci vyhrabat ten kusok co som nacrtol v mape. Na tom sa tu zhodneme snad vsetci a mozeme zakopat vojnovu sekeru. :handshake: A snad aj na Mestskych lesoch budu nakloneni takemuto kompromisu. Podstatne je, aby to bolo bezpecne aj pre tych co idu hore, aj pre tych, co idu dole. Ale zaroven je toto aj memento pre vsetkych budovacov trailov, ze ak chcu budovat klopky a skoky, tak urcite nie na takto frekventovanych obojsmernych chodnikoch, lebo to nie je dlhodobo udrzatelne.
20.09.2024 - 17:45:45
03
zásadna a jediná otázka je či sú tie zmeny a úpravy legálne a kto to povolil. ak odpoveď na tieto otázky je negatívna, tak je to partizánčina a celá táto debata je zbytočná,
20.09.2024 - 17:56:45
02
luky64: viem ako to myslis, ale nie je zbytocna, je dolezite aby mala priestor vyjadrit sa aj druha strana a dat najavo, ze nesuhlasi s tym co sa tam deje a vytvorit trochu tlak aj na ludi ktori to tam robia, aby sa mozno trochu zastavili a zamysleli nad tym, ze to nemusi byt vsetko uplne ok aj pre vsetkych ostatnych

martin15: podla mna pises dobre vsetko co pises, keby sa spravila ta obchadzka ako prva a legalne, bolo by vsetko v najlepsom poriadku a vsetci by sme boli stastni. To ze si to ale zjavne particka par ludi chytila a zacala riesit cisto podla seba vidim ako problem aj ja a je namieste spravit nejake preventivne opatrenie, nech sa ukaze, ze si tu nemoze robit kazdy co ho napadne

nirhu: ja osobne schadzam z bicykla hore, potom tlacim a nasadam nan naspat az pri horarni a obcas si pri tom aj poplacem aky som neschopny, ale tak co uz.. som aky som

Inak len pripomeniem ze povodny trail nemal v spodnej casti ziadne technicke prvky, bol to len esickovy vyslap k trailu do bodu kde sa deli na tie dve vetvy (lavy vyslap a pravy trail) a takto to aj bolo dobre.

Mne na tomto celom uprimne hlava nebere najma tie liny ktore su natahane rovno cez existujuci trail..
20.09.2024 - 18:51:16
00
to je tak "verejné lesy" ,sú každého a nikoho.lesy treba predať jeden majitel a jasné pravidlá.
20.09.2024 - 20:45:36
00
keyboard_arrow_up