scarinko: bude tam obnoveny obojsmerny trail, ako siel povodne, tak aby nebol problem to prejst aj s detmi. Bez toho, aby bol clovek v strese, ze ho nejaky nabudeny biker zotne zvrchu...
20.09.2024 - 12:27:44
30
Ak bude potrebne prilozit ruku k obnove normalneho obojsmerne zjazdneho chodnika, hlasim sa na brigadu. Aj naradie si donesiem ak bude treba. :)
20.09.2024 - 12:40:31
00
nooo, to by som sa asi tiez prihlasil, len treba dat vediet dopredu
20.09.2024 - 12:45:24
00
Dam vediet, ako to doriesime s riaditelom Mestskych llesov. Myslim, ze to daju do povodneho stavu ti, co to takto odborne "upravili".
20.09.2024 - 12:51:37
02
Ja by som tiež prišiel. Ak sa dá vedieť.
20.09.2024 - 12:51:54
00
Laco Findl napísal:
Dam vediet, ako to doriesime s riaditelom Mestskych llesov. Myslim, ze to daju do povodneho stavu ti, co to takto odborne "upravili".

Skoda, sice suhlasim, ze sa veci maju robit poriadne (nech maju hlavu a patu) a podla pravidiel, ale ak sa to odstrani, tak to bude chybat. Nechodim tam sice casto, ale ked idem okolo, tak si to tam rad par krat otocim.
20.09.2024 - 12:56:01
00
Jezusreagoval sa na komentar v ktorom sa tvrdi ze okolo technickych prvkov treba robit obchadzky ale vy nie.. co vyslovene nie je pravda. ak tam chcem ist na skok musim uhnut z povodnej stopy. jazdim tade dlhe roky a na povodnej stope sa pre mna nic zasadne nezmenilo. rozumiem tomu, ze tym, ze aj na druhej casti useku sa zatraktivnila jazda smerom dole, tak pravdepodobnost kolizii moze byt vacsia. a ano, pisem zatraktivnila, lebo netvarme sa ze ten sport sa niekam neposuva, zmenila sa technika, ludia viacej investuju do volneho casu, aktivit, a ano zaplatia si radi aj trenera ktory ich niekam vezme potrenovat. pokial viem chalani robia to vo volnom case za vlastne, nieco vyzbieraju do kasicky a tak, stale lepsie ako ten buldozer trail. lebo ak je to to co si myslim na co boli oficialne prachy tak s panom bohom. ale henta nezmyselna jazva za peniaze v lese asi nikomu asi nevadi. stale som toho nazoru, ze do povodnej stopy nebolo nejak zasadne zasiahnute a ze sa prvky snazili urobit naboku co dokumentuje aj moja predchadzajuca foto. a netvarme sa ze tam nechodia aj decka. medzi casom, ako som parok rokov pomahal davat doporiadku horny usek, prave tam vyrastol lokalny talent michal hlobil ktory tam ako stupel chodil den co den drtit ten horny usek pretoze nic lepsie nemal poruke. dnes je z neho reprezentant. preto si myslim ze aj v tomto kontexte ak sa to zrusi za mna to bude skoda a mozno separatny vyslapovy by to poriesil. isto by sa mohol najst nejaky rozumny kompromis pretoze ak tvrdis jezus ten horny usek vlastne nikto neslapal v protismere, preco by nemohol aj ten spodny. v cz rastu veci jak huby po dazdi len tu vsetko rusit a rusit. zas na druhej strane chapem, ze pokial zmeny chalani nejak nekomunikovali, moze to byt problem.
20.09.2024 - 13:08:32
11
Laco Findl: radsej vyhrabat novy chodnik, aj tak ten stary bol nie uplne dobry, sucasny je uplne zly. A je tam uz wallride, ten tam kludne moze ostat, sice to jazdit neviem, ale paci sa mi to :D
20.09.2024 - 13:23:58
03
Lol, vyzera to tak, ze vam co to tu hejtujete (jezus, Laco, martin_p) vadi, ze to nepreslo "vasim" schvalovacim procesom. Len vy viete ako maju traily vyzerat, tipujem, ze iba cistou zhodou nahod presne tak, ake vy najradsej jazdite. Je tam pekna cesticka hore oznacena, ziadne rampy a klopky, ktore by bolo treba jazdit krizom. Fakt nerozumiem preco by tam tie skoky, ktore sa mimochodom vsetky daju obist aj smerom dole, nemohli byt. Teda vlastne jedna vec mi napada preco vam to vadi - lebo ich neviete jazdit a pri tom uvedomeni ide vase ega roztrhnut.
Bude po mojom a hotovo, lol ako 5-rocne deti. MTBikeri, ktori chcu rusit skoky a klopky na trailoch... akoze W T F
20.09.2024 - 13:41:02
01
martin15: Je v poriadku, ze mas svoj nazor a ze podla Teba sa "nic zasadne nezmenilo". Ano, ked sa to meni a dorabaju sa prekazky postupne 5 rokov ci kolko, tak uz si asi ani nepamätas ako to vyzeralo povodne. Ja si pamätam ako to bolo zjazdne povodne, bol som pri tom ked to vznikalo. A nemusime ani diskutovat o tom, ci je v poriadku, aby sa na obojsmerne zjazdnom useku niekto valil dole vysokou rychlostou s cielom skakat a tesne minal niekoho kto ide hore a nebodaj ho aj ohrozil ak nejaky skok nezvladne. Nie je to uzavrety areal ani jednosmerny trail. Ked niekto chce trenovat skoky, je tam ta horna cast, alebo moze ist trenovat na TBK, na BlueTrail a na x dalsich trailov co umoznuju skoky a su bezpecne, kedze su jednosmerne. Ta spodna cast proste nebola pre taketo aktivity vobec urcena a len ju postupne do tohto stavu doviedla samozvana iniciativa par jedincov co myslia len na svoje potreby a uplne ignoruju ostatnych.

A treba si uvedomit to podstatne - zlyhanie je na strane tych aktivistov, co na spodnej casti neustale buduju nove prvky pouzitelne len smerom dole. Keby najprv vybudovali bezpecnu segregovanu vyslapovu trasu po lavej strane, aby neohrozovali tych co chcu ist hore, tak by sa nikto nestazoval a vobec tu nemusela teraz byt tato diskusia o potrebe obnovy chodnika do povodneho obojsmerne pouzitelneho stavu.

A ano, tiez som toho nazoru, ze nema zmysel nicit to co tam uz je. Radsej proste spravit vyslapovu vetvu nech je to bezpecne pre vsetkych. Takto nejak si to viem predstavit, ani by to nemuselo byt vela roboty.

Prílohy:

Pedal-vystupovy.png
Pedal-vystupovy.png 67.17 KiB thumb_up0thumb_down

20.09.2024 - 13:42:46
09
nirhu : povodny trail bol schvaleny ML, toto nebolo. To nie je schvalovaci proces Laca, on to riesi sice, ale schvaluje ML, uz by si mohol vediet ;) A pocitam, ze si toto zacali vsimat uz davnejsie. Aby sa nestalo, ze ML sa naseru a nebude tam vobec nic a ani nikde inde.
20.09.2024 - 13:48:21
03
nirhu napísal:
Lol, vyzera to tak, ze vam co to tu hejtujete (jezus, Laco, martin_p) vadi, ze to nepreslo "vasim" schvalovacim procesom. Len vy viete ako maju traily vyzerat, tipujem, ze iba cistou zhodou nahod presne tak, ake vy najradsej jazdite. Je tam pekna cesticka hore oznacena, ziadne rampy a klopky, ktore by bolo treba jazdit krizom. Fakt nerozumiem preco by tam tie skoky, ktore sa mimochodom vsetky daju obist aj smerom dole, nemohli byt. Teda vlastne jedna vec mi napada preco vam to vadi - lebo ich neviete jazdit a pri tom uvedomeni ide vase ega roztrhnut.
Bude po mojom a hotovo, lol ako 5-rocne deti. MTBikeri, ktori chcu rusit skoky a klopky na trailoch... akoze W T F

Typicky prispevok niekoho kto kasle na pravidla a na ostatnych a robi vsetko len podla seba a pre seba. Jasne, Ty si autorita co ma schvalovat ako ma vyzerat bezpecny obojsmerny trail. :lol: Tie prizemne osobne utoky typu "ja viem jazdit, vy nie" si mozes odpustit. Prave Ty sa spravas ako 5 rocne decko, tak sa rychlo spamätaj a zacni reagovat normalne, lebo Ti garantujem, ze s tymto vystupovanim docielis presny opak toho o co Ti ide. A ver, ze potom budete viaceri v smutku ked tie prekazky kvoli takemuto stylu jednania budu zrovnave so zemou. Vyznac radsej v mape tu vraj peknu bezpecnu cesticku ktora nekrizuje trail ked chces aspon niecim uzitocnym prispiet a uz radsej neprilievaj olej do ohna dalsimi hlupymi prispevkami ak nechces sposobit este väcsie skody.
20.09.2024 - 13:56:50
05
Lesy v okoli Rače sa prasia skor je problem vela listia,takze sa to neda pustit dole kopcom,niekde su nejake potociky a padnute stromy a cakal som ovela vacsiu mordu.
20.09.2024 - 14:42:05
00
Jezus dakujem za reakciu, ako vravim , mal som za to ze chalani ako komunita/OZ-ko tieto zmeny nerobia bez vedomia kompetentnych. verim ze cesta je kumunikovat a hladat kompromis. verim ze riesenie z ktorym budu spokojne obe strany sa najde. rad prilozim ruku k dielu pokial by sa mal hrabat separatny vyslap, nebude to prvy krat. ja ked som tam par rokov dozadu daval doporiadku klopky stretol som sa romanom zemankom co je tusim bajkulak, ktory ma upozornoval ze ak nieco budem sejpovat tak ziadne hrany a vsetko ma byt zrolovatelne v pomalej rychlosti. priznam sa ale, ze neviem nakolko bol on ten kompetentny. bola to len taka moja dobrovolna iniciativa verim ze som vtedy nezasiahol do povodnej hornej casti tak ze by to niekomu zasadne vadilo. viem iba, ze si to tam viac ludi zacalo tocit. a na tom nevidim nic zle. mojim cielom bolo prilakat ku tomuto sportu viac ludi, a nesmierne ma tesilo ze to boli prave decka z race ktore tam chodili a aj prilozili ruku k dielu. a ako som uviedol priklad, podaktori z nich uz dnes pretekaju/reptezentuju. ono mne zalezi na tom aby ten sport napredoval a nie zostal zaseknuty niekde v minulost lebo par nostalgikov som svojim spomienkovym optimizmom si to tak zela. tesi ma ze si to tam pridu uzit aj ini, a ze ku tomuto sportu prilakame aj decka. napr tam toho casu chodil aj peto pech so svojim drobnym synatorom ktoremu integrala tvorila polku tela. z petka sa teraz tiez rysuje velky talent. https://www.instagram.com/petko.pech.mtb/ povedzme si pravdu, dostat decka dnes ku pohybu nie je uplne easy , zapasime s technologiami a virtualnou realitou s nekonecnymi moznostami. a ked ich nieco prilaka, tak musi mat trochu akcnejsi naboj. that the way it is.

Prílohy:

krasnansky.jpg
krasnansky.jpg 361.38 KiB thumb_up0thumb_down

20.09.2024 - 15:10:20
12
Jezus napísal:
Typicky prispevok niekoho kto kasle na pravidla a na ostatnych a robi vsetko len podla seba a pre seba. Jasne, Ty si autorita co ma schvalovat ako ma vyzerat bezpecny obojsmerny trail. :lol: Tie prizemne osobne utoky typu "ja viem jazdit, vy nie" si mozes odpustit. Prave Ty sa spravas ako 5 rocne decko, tak sa rychlo spamätaj a zacni reagovat normalne, lebo Ti garantujem, ze s tymto vystupovanim docielis presny opak toho o co Ti ide. A ver, ze potom budete viaceri v smutku ked tie prekazky kvoli takemuto stylu jednania budu zrovnave so zemou. Vyznac radsej v mape tu vraj peknu bezpecnu cesticku ktora nekrizuje trail ked chces aspon niecim uzitocnym prispiet a uz radsej neprilievaj olej do ohna dalsimi hlupymi prispevkami ak nechces sposobit este väcsie skody.


Co take robim podla seba a pre seba? Kde pisem, ze nevies jazdit? Asi som brnkol na (ne)spravnu strunu, ked si musis taketo veci vymyslat aby si sa mal cim obhajit. Ty si prosim odpusti to poucovanie, ja budem reagovat ako sam uznam za vhodne. To vyhrazanie taktiez nema ucinok.
Alternativna cesta hore je super napad, rozhodne lepsi ako rusenie prvkov. Keby si s tymto napadom prisiel predtym ako si zacal organizovat "brigadu na prerabanie do povodneho stavu" tak by som sa do tejto diskusie vobec nezapajal a ty by si sa vobec nemusel zaoberat opacnym nazorom k tvojmu.
20.09.2024 - 15:14:15
00
keyboard_arrow_up