Filip4 napísal:
Lubo, pokial som dobre zachytil, cistili to “bajkulaci”

zrejme aby mohli predavat 800+ siroke rajdy :) .. akoze prestrihavat chodnik ok, ale toto ked budu taketo veci robit v lese, tak je to na nahlasenie SOPke, to je snad este horsie, ako ked bezkari dosli buldozerom na Konske hlavy.

edit: Bajkulaci si asi myslia, ze im patri cely les , najprv zlikvidovali peknu cesticku pri luke, teraz toto :/


Naposledy upravil lto dňa 20.09.2024 - 10:49:40, celkovo upravené 1 krát.

20.09.2024 - 10:41:52
01
Inak Buldozer som strasne dlho nesiel, musim ho ist pozriet. Proste nie je to nic moc ani z jedneho smeru, ale je to spestrenie a potom si clovek aspon o to viac uvedomi, preco si ma vazit prirodne chodniky s prirodzenym sklonom a flowom. :D
20.09.2024 - 10:42:28
03
Vyjadrim sa aj ja.

Ak tu koziarku zdevastovali ludia z bajkuli, tak to su ti isti, ktori podporuju devastaciu trailu pri horarni, tak to asi vysvetluje vsetko.

Ten trail, resp. to co sa z neho stava je uz za hranou cohokolvek tolerovatelneho. Idealne ak dostanem trail do spravy, tak dodrziavam jeho povodny ucel. Ak je raz obojstranny tak ma ostat obojstranny. Ak je urceny rodinam s detmi, tak okolo technickych prvkov robim obchadzky. Ale vy nie.. Vy ste najmudrejsi a pre vas neplati nic. Vy si ho vklude zjednosmernite lebo tak vam to vyhovuje a kedze vam uz neostalo vela mozgovych buniek tak si este spravite liny kolmo cez trail. A vsetci ostatni nech si hladaju nove trasy. A netrep tu nirhu nezmysli o tom ako je tam nahradna cesta, lebo je len z casti a ide presne oproti skokom. Proste tolko blbosti v par hlavach by sa asi hladalo velmi tazko.

Vcera jediny padnuty strom co som videl bol prave na traily pri horarni a padol presne na vsetky tie nove technicke prvky, zeby karma ???
20.09.2024 - 10:46:50
01
scarinko napísal:
akoze je fakt ze na tej vracacke bol blby vyhlad, teraz aspon vidiet ked sa niekto blizi zhora alebo zdola aby sa dalo vyhnut

Mozes tam namontovat zrkadlo :). Alebo, co takto vyasfaltovat to ? Aby tade mohli cestaci nahanat komy :D

Akoze nic v zlom, ale treba sa prisposobovat lesu, toto nie je bikepark, tak nejaku uroven treba. Nie odrezavat pohodlne korene na 3jamach alebo v zjade na Kozi chrbat.

Vzdy sa to da obist, spomalit a prejst pomaly, natrenovat, alebo prinajhorsom zosadnut. Nahanat sa treba na hradzi.
20.09.2024 - 10:48:17
01
Tak, tak .. povodny chodnik nahor, resp. jeho dolna cast bola zastavana kadejakymi nezmyslami, dalej hore je to ok, povodne ten trail bol postaveny ok, tak ako na zaciatku pod rukou Janciho.
Nie je problem , ze su tam prvky, urcite je to fajn, ale nie takto, ze sa zaberie a zlikviduje jedina moznost vyslapu, pretoze dobre si pamatam, ze sa muselo zacat jazdit krizom cez klopky a este riadne strmo. Pokial sa neporiesi vyslap, nema sa stavat taketo volaco, len preto, aby si tam niekto vodil ludi na trening , za ktory inkasuje peniazky. Lebo myslim, ze toto je hnacim motorom, ako vzdy.
20.09.2024 - 10:53:28
01
Na tom okruhu okolo Devinskej Kobyly je to na par miestach na prenesenie, ale su take dve horsie miesta.
Jedno je tam ako boli popadane uz predtym https://en.mapy.cz/s/pelefapope
Druhe tu https://en.mapy.cz/s/jemezalaho
Som zvedavy kolko to tam bude, zas sa budu asi natahovat o povolenie to porezat.

Prílohy:

20240920_085318.jpg
20240920_085318.jpg 523.27 KiB 16.9869,48.192 thumb_up0thumb_down

20240920_082315.jpg
20240920_082315.jpg 550.81 KiB 17.005,48.1906 thumb_up0thumb_down

20.09.2024 - 11:01:25
10
Lubo ale ja neschvalujem tieto plosne devastacie, len som hladal nejaky svetly bod tej upravy.
Jediny asfalt ktory ma zaujima a ktory si fakt zelam ze z MS do Marianky lebo to by bolo fakt prospesne a uzitocne. To uz tvrdim fakt dlho a stojim si za tym.

Mne osobne je ten bikepark pri horarni ukradnuty, nie som typ co toto vyhladava a ani to velmi nemusim. Vyslap krizom zvladam ale ked tam teraz nastavali este aj skoky a rampy do vyslapu tak uz mi to dviha obocie.
20.09.2024 - 11:03:49
01
Len hlasim. Zaznam z dnes rána. Za Slivom (modre Cko) sa stále nedá prejst cez Vydricu. Je to ešte hlboké a podla mňa bude aj cez víkend. Jedine kto sa vyzuje a na boso 😁inak mostík už není. Resp. Je na moste pri Slivovi. Asi ho zobrala Vydrica.

Prílohy:

20240920_102506.jpg
20240920_102506.jpg 655.13 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil BigGuy dňa 20.09.2024 - 11:25:21, celkovo upravené 1 krát.

20.09.2024 - 11:24:13
01
mijko napísal:
A ako to vyzerá na Lozornanskych trailoch?


Ahoj, včera som začal opravovať Ohek . Tam bola malá ťažba tak len drobnosti ale cez víkend sa chystáme reshapnut všetky odrazy a podohadzovat čo treba. Inak samozrejme všetko zjazdné bez problémov. Dokonca je celý vyhrabany od lístia a drobného bordelu - Vďaka Michalovi zo Stupavy 🤙🤙

Kopanička - plne prejazdná
F-ko - plne prejazdné až na úplnom konci trailu je kopa dreva. vid foto, lepšia kvalita nebola:)
Stupavský trail - takisto plne prejazdný

Saláma, Močiarna, Skala, Banské, E-čko- netuším v akom sú stave, ak sa dozviem napíšem sem. Na saláme vo vrchnej časti bola ťažba takže s nejakými obchádzkami radšej treba počítať.
Batkúf járek - absolútne netuším, osobne som tam nebol asi 2 roky. Ak to niekto jazdí tak nech dá vedieť

Prílohy:

IMG-20240919-WA0000.jpg
IMG-20240919-WA0000.jpg 157.43 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil palleper dňa 20.09.2024 - 11:27:21, celkovo upravené 2 krát.

20.09.2024 - 11:25:07
21
scarinko: ok :D, len ma to mierne rozculilo :D, inak hentam by som to neasfaltoval, ale taka rakuska utlapkana sotolina asi ano , len to by lesaci sa museli k tej ceste chovat ako treba :D
20.09.2024 - 11:26:13
00
Pk baba popod zjazdovky baba modre c do limbachu zjazdne tri padnute stromy
20.09.2024 - 11:57:41
02
martin_p jazdievam tade a nepamatam ze by sa prvky nedali obist. ak tam nastavali nejake skoky je to skor na boku povodnej stopy trialu. naozaj si neviem vybavit jediny ktory by postavili priamo v strede povodnej stopy. prave naopak, ak chcem ist na skok tak doslova musim uhnut nabok z povodnej stopy. nejake drobne dvojvlny nepovazujem za skoky pretoze to charakterovo navazuje na ten povodny zvlneny/hopkaci usek kusok vyssie. ale suhlasim ze sa mohlo mysliet najskor na vyslap, ten som vzdy slapal krizom mimo trail tak aby si ten cely usek az k horarni mohli uzit ti, co to maju aspon trocha v ruke a to aj v casoch ked ta spodna cast este nebola zmenena. lebo jadzit ten povodny horny hopakci usek v protismere, ktory tam uz nejake tie roky je, mi pride naozaj odvazne a take : a just! naozaj nevnimam rozdiel medzi tym hornym usekom ktory tam uz dlho je a jeho stopa je priamo hopkacia vs to co je teraz dole nizsie. toto je uplny zaver. vlavo skok, vpravo northshore a v strede povodna stopa.

Prílohy:

zaver krasnany.JPEG
zaver krasnany.JPEG 592.39 KiB 17.1198,48.2088 thumb_up0thumb_down

20.09.2024 - 12:10:44
00
Ale ved nikto nejazdi horny hopkaci usek v protismere, tam ide subezne s nim povodny chodnik ktorym sa da normalne prist na vrch. Problem je spodny usek, na ktorom stale pribudaju nove veci. Aj tie "drobne dvojvlny" su zasadne zhorsenie pri jazde smerom hore. Ale no nic, pojdem si to obzriet za svetla, ze ako to tam realne vyzera a do akej miery sa to este da povazovat za obojsmerny chodnik.
20.09.2024 - 12:14:39
03
Ja sa k tomuto vyjadrim po vikende, ked budem mat dalsie stretnutie s riaditelom Mestskych lesov Bratislava. Uz sme s nim spolu o tomto spodnom useku rozpravali, navrh je, aby sa tento " lunapark" zrusil. lebo je nelegalny.... A budem to robit nerad, som za kazdu trasu, ci trail... ale toto je uz cez ciaru...
20.09.2024 - 12:23:02
38
hmm, zaujimave. potom by sa tam dal urobit plynulejsi vyslap na styl zltej turistickej ktora ide z peknej cesty na Pod chlmcom
20.09.2024 - 12:25:31
00
keyboard_arrow_up