lukjur napísal:
A preto je to slovo v úvodzvkách. Príde mi to ako ďalšie pokračovanie telenovely, že Hlas je vlastne určitým spôsobom prijateľný. No, nie je. A tento pán Malatinec to v rozhovore aj potvrdzuje.


Otázka vôbec nestojí tak, že či je Hlas prijateľný alebo nie. Nie je.

Otázka znie, že či sa do volieb fatálne pohádajú alebo nie. A práve takéto excesy potvrdzujú, že vnútorné pnutia tam sú ... a štyri mandáty, to je krehká väčšina. Nie je dôležité, aký je Malatinec, ale čo rozpráva o pomeroch v koalícii. Nech sa hádajú, čím viac, tým lepšie, možno sa napokon vyprovokujú k nejakým iracionálnym krokom :-) :-)
19.09.2024 - 09:47:22
02
lukjur napísal:
Toto je tá nebezpečná nádej. Niečo ako u Druckera. A roky plynú a zmena nenastáva. Iba tá nádej.


To nie je žiadna nádej. Je to skrátka jeden z možných scenárov, tisícročia politiky to ukazujú. Ja osobne predpokladám, že táto koalícia dovládne do riadnych volieb 2027, ale skrátka história ukazuje, že nemôžeme vylúčiť žiadny scenár.
19.09.2024 - 09:48:39
00
To nemôžeme. Tie pnutia tam sú, to je tiež iba dobre, ale zatiaľ sa im vždy z toho podarilo vykorčuľovať. A zostáva z toho iba taká trpká príchuť. Preto už sa mi nechce spoliehať na ľudí, ktorí to pnutie majú vyvolávať a môžu akože niečo zmeniť. Ja skôr vidím cestu v tom, že z oklamaných voličov Hlasu sa môžu stať nevoliči.
19.09.2024 - 10:06:30
01
Ja sa stretavam v okoli s tym, ze urcita skupina vedela, ze HLAS pojde SMERom akym siel (mne to bolo jasne hned potom ako reagovala Benova a vlastne uz aj predtym). Su vsak aj ludia, ktori dufali v ine smerovanie a zostali z toho nemilo prekvapeni. Uz len verit, ze im to ich volici spocitaju najblizsie, teda aspon ta normalnejsia cast volicov, ktori naleteli a priznaju si to.
Lebo je pekne, ze v poslednom prieskume PS predbehlo Smer, ale co z toho ked nemaju poriadne s kym zlozit vacsinu do vlady. SAS okolo 6 % a potom co? KDH? Slovensko? Demokrati stale pod 5 %..bieda
19.09.2024 - 10:10:38
03
lukjur napísal:
Ja skôr vidím cestu v tom, že z oklamaných voličov Hlasu sa môžu stať nevoliči.


No, dúfajme.
Ja pri mentálnej úrovni Slovákov bohužiaľ vidím aj horšiu cestu - oklamaní voliči Hlasu budú voliť Smer a oklamaní voliči Smeru to hodia Republike.
19.09.2024 - 10:18:15
06
podla prieskumov to nevyzera, ze by volicom Hlasu nieco vadilo...
19.09.2024 - 10:36:39
00
Poznám voličov Hlasu a Pelleho za prezidenta z radov dôchodcov, kde pritom celú pandémiu sa vysmievali z antivaxerov a chodili na všetky očkovacie dávky. Zároveň však za vojnu na Ukrajine mohol Zelenský, na druhej strane EU je pre nich jedinečný projekt vrátanie eura, každú letnú dovolenku trávia pri mori v aj pre mňa osobne luxusných destináciách, kde by sa bez EU asi ťažko dostali a iná existenčná cesta ako zotrvanie v EU pre nich neexistuje. Korčoka (ešte v časoch na MF) považovali za rozumného dobre vystupujúceho pána, ktorého by si vedeli predstaviť aj za premiéra a ktorý by vedel SR dobre viesť a rezprezentovať, ale nevolili by ho, lebo bol nominant SaS a tá bola pre nich nepriechodná kvôli Sulíkovi, PS je navždy spojená s LGBTI a migrantami, čo nevidia celkovo ako problém, ale z ich pohľadu to netreba riešiť a tak ich nevolia. A zasa zvýšené dôchodky berú ako benefit, ktorý čiastočne rozdelia svojím deťom a tak im to celkovo uľahčia. A teraz sa v tom vyznaj.
19.09.2024 - 10:38:24
05
To je to, ze slovakovi dochodcovi zalepia oci tym, ze mu zdvihnu dochodok o par grosov pripadne daju 13ty dochodok. Co tam po tom, ze zvysenim dane bude mat vacsie vydavky a to zvysenie dochodku nepociti a minie na vsetko este viac. Hlavne je, ze mu pridali. Osobna skusenost so svokrom, vcera kolega hovoril, ze to iste jeho otec.
19.09.2024 - 11:01:21
02
lukjur napísal:
Toto je tá nebezpečná nádej. Niečo ako u Druckera. A roky plynú a zmena nenastáva. Iba tá nádej.



Drucker bol vzdy biznis clovek. Prisla s nim biznis suita, ludia, ktori tak kradli, ze ich vyhodili zo sukromnych firiem. Riesia teraz dolezite veci, napr. aby mal minister sukromny vchod a vytah v novej budove na svoje poschodie. Co po nich zostalo, by vedeli rozpravat napr. v Slovenskej poste. Je to vsetko, len nie dobra volba...
19.09.2024 - 11:04:30
06
Ja by som kludne zakonspiroval ze zdrzanie sa hlasovania 3 poslancov z Hlasu za je len take podhodenie pre nie uplne istych Hlas volicov tak ako to robi Pelle roky ked sa ohana hodnotami, slusnostou inou politikou no vzdy je vysledok jasny. Koalicia je spokojna i Hlas si isiel akoze svoje.
19.09.2024 - 11:45:32
017
dodo58 napísal:
Tak si to zhrňme, platba v hotovosti:
- obchodník riskuje, že pokladník zle vydá a vyrobí mu manko
- zákazník riskuje, že obchodník mu zle vydá
- obchodník musí hotovosť buď uskladniť vo vlastnom trezore, alebo odviesť do banky a vložiť na účet, doprava do banky nie je zadarmo
- zákazník musí hotovosť vybrať z bankomatu
- obchodník riskuje že mu zákazník zaplatí falšovanými bankovkami

A takto by sa dalo pokračovať. Bezhotovostné transakcie nie sú výmysel na zotročenie ľudí, ale na zjednodušenie života všetkým, zákazníkom, obchodníkom a bankám. A že to niečo stojí, áno stojí, pretože tie systémy treba z niečoho udržiavať. Nevadí mi, že zaplatím poskytovateľovi za službu, ktorá mi uľahčuje život, ale vadí mi, keď si na tejto službe uleje populista, ktorý má plnú hubu kecov, ako nás banky zdierajú, pričom to je sféra kde si človek môže vybrať svoj osud, ale keď ho zdiera štát, tak tam si už vybrať nemôže.

Tu v ČR by ti rýchlo vysvetlili aká je pre miestnych platba v hotovosti dôležitá. Tu sa dokonca uvažuje o zakotvení práva na platbu v hotovosti do ústavy.
https://digitalnisvobody.cz/blog/2024/06/03/hotovost-jako-lidske-pravo-ano/
https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/spolecnost/pravo-byt-offline-ma-byt-v-ustave-tvrdi-chalankova-jde-proti-vyvoji-spolecnosti_2404111935_job
19.09.2024 - 12:26:24
00
Ja ocakavam, ze aj ta zvysena dan za knihy sa nakoniec zrusi lebo ujo prezident sa ozve. Tym padom bude prezident zachranca a bude to prezident ktoremu zalezi na ludoch :D Ludia mu zacapkaju a bude dobre.
19.09.2024 - 12:28:38
00
skorpion napísal:
nova transakcna dan vydrzala 1 den a uz ju zvysuju. Z 0.35% na 0.4% a maxima z 30 Euro na 40 Euro. Vyber z bankomatu z 0.7% na 0.8%.

este to nezacalo a uz mafianska klika prituhuje...
19.09.2024 - 12:31:23
00
Kristina napísal:
Tu v ČR by ti rýchlo vysvetlili aká je pre miestnych platba v hotovosti dôležitá. Tu sa dokonca uvažuje o zakotvení práva na platbu v hotovosti do ústavy.
https://digitalnisvobody.cz/blog/2024/06/03/hotovost-jako-lidske-pravo-ano/
https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/spolecnost/pravo-byt-offline-ma-byt-v-ustave-tvrdi-chalankova-jde-proti-vyvoji-spolecnosti_2404111935_job


v našej gubernii to máme v Ústave už vyše roka
https://www.startitup.sk/prezidentka-podpisala-ustavne-pravo-na-platbu-v-hotovosti-platit-bude-od-1-jula/
19.09.2024 - 12:36:48
00
https://blog.sme.sk/nicholsonova/spolocnost/jubilantovi-ficovi
19.09.2024 - 12:46:21
21

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up