Zvysovanie DPH? ŇYGDY!!! :finger:

https://x.com/JaroNad/status/1836291647971483972
18.09.2024 - 18:39:45
05
Tak ako sa nikdy nemala rušit ušp, a iné klamstvá birmovaného bolševika.
pbs.twimg.com
pbs.twimg.com
mna by zaujimalo, ako pomoze zvysenie prispevku na pohreb pre mlade, produktivne rodiny?
ci zase len sa pchaju do zadku dochodcom?
robi tato vlada vobec nieco pre mladych? ci len zmykat vysokymi danami a poplatkami??

"Robíme opatrenia, aby tí ľudia pocítili, že tá životná úroveň klesá."
https://x.com/Posledniskaut/status/1836428367513399312


Naposledy upravil peter120 dňa 18.09.2024 - 21:18:55, celkovo upravené 4 krát.

18.09.2024 - 19:43:01
07
will ale toto je z tvojich ust/pera, sice vytrhnute z kontextu "Narabanie s hotovostou take drahe nie je." no ak tam zapocitas (okrem spominaneho pohodlia a bezpecnosti) naozaj vsetky naklady, tak to bude plusminus rovnake, Podla typu prevadzky a vysky cashu (trezor, poistenie, zabezpečenie priestorov, preprava do banky externou firmou alebo svojpomocne-čas, poplatky za vklad, nutnosť riesit cashflow/zasobu hotovosti)
18.09.2024 - 19:46:42
05
will napísal:
Ja to neobhajujem. Len konstatujem.

Ale podla mna sme hlupi ked tak masivne paltime kartami. Su to zhruba 1.5-3 % z transakcie. To je ako terajsie zvysenie DPH.
Keby sme platili hotovostou, kde to ide a pri paltbach cez internet platili platobnymi branami vlastnej banky (mali by byt lacnejsie), tak by sme mali ceny o to nizsie. Narabanie s hotovostou take drahe nie je.


A keby sme zaviedli naspat barter, bolo by to pre zopar ludi este vyhodnejsie...

Cash je pre mna absolutne nepohodlna forma platby a ked mozem, tak sa jej vyhnem. Do mojej "penazenky" sa zmestia 3 karty a zopar bankoviek, takze nosim so sebou len jednu 50eurovku a velmi dobre si rozmyslim ci ju pouzijem. Vacsinou zaplatim mobilom.

To nie je "hlupost", ale pohodlnost a vyuzivanie modernych sluzieb namiesto lipnutia na niecom, co je prezitok.

Obchodnik mi tych 1.5% neda, ked zaplatim hotovostou, tak to nebudem robit.
18.09.2024 - 23:26:17
06
Drzte si bicykle, ideme z veznic!

https://dennikn.sk/4200628/vladna-novela-dostala-na-slobodu-uz-vyse-400-odsudenych-pomohla-zlodejom-bicyklov-a-mobilov-ale-aj-ludom-smeru/?ref=mwat

"Vládna novela dostala na slobodu už vyše 400 odsúdených. Pomohla zlodejom bicyklov a mobilov, ale aj ľuďom Smeru"

...
Ak teda niekto ukradne mobil či bicykel v hodnote tesne pod 700 eur, hrozí mu, že v priestupkovom konaní zaplatí ani nie polovicu hodnoty ukradnutého tovaru.
....
Novela sa pritom netýka len už odsúdených, ale aj obvinených. Na stránke generálnej prokuratúry pribúdajú uznesenia jednotlivých prokurátorov, ktorými zastavujú trestné stíhania. Ako upozornil denník SME, je ich už vyše šesťdesiat, no zoznam určite nie je konečný.
...
Lenže prokurátori nerušia obvinenia len zlodejom potravín. V dôsledku zvýšenia hranice škody na 700 eur ide aj o zlodejov bicyklov alebo mobilov. Pribúdajúce krádeže hlásia aj obchody so športovým oblečením.
....
18.09.2024 - 23:53:38
13
Tak si to zhrňme, platba v hotovosti:
- obchodník riskuje, že pokladník zle vydá a vyrobí mu manko
- zákazník riskuje, že obchodník mu zle vydá
- obchodník musí hotovosť buď uskladniť vo vlastnom trezore, alebo odviesť do banky a vložiť na účet, doprava do banky nie je zadarmo
- zákazník musí hotovosť vybrať z bankomatu
- obchodník riskuje že mu zákazník zaplatí falšovanými bankovkami

A takto by sa dalo pokračovať. Bezhotovostné transakcie nie sú výmysel na zotročenie ľudí, ale na zjednodušenie života všetkým, zákazníkom, obchodníkom a bankám. A že to niečo stojí, áno stojí, pretože tie systémy treba z niečoho udržiavať. Nevadí mi, že zaplatím poskytovateľovi za službu, ktorá mi uľahčuje život, ale vadí mi, keď si na tejto službe uleje populista, ktorý má plnú hubu kecov, ako nás banky zdierajú, pričom to je sféra kde si človek môže vybrať svoj osud, ale keď ho zdiera štát, tak tam si už vybrať nemôže.
19.09.2024 - 00:14:14
018
mna napr fascinuje rychlost platby googlepay-ihned. prevodom to trva cez noc.
paypal mam pocit odrbava, najma na ebay spekuluje s cudzimi menami (nemecky predajca a zrazu australsky dolar..)
19.09.2024 - 07:06:45
00
dodo58 amen
19.09.2024 - 07:16:32
00
peter120 napísal:
mna napr fascinuje rychlost platby googlepay-ihned. prevodom to trva cez noc.
paypal mam pocit odrbava, najma na ebay spekuluje s cudzimi menami (nemecky predajca a zrazu australsky dolar..)


Google Pay je platba kartou, tá je vždy okamžitá.

Rýchlosť bankového prevodu závisí od zúčastnených bánk a tvojho rozhodnutia. Ak majú banky okamžitý SEPA prevod, tak je tiež za pár sekúnd. Ak si dobre pamätám, tak na Slovensku je to zatiaľ vo VUB, TB a Sporiteľni (možno už nejaká pribudla?) a iba pre fyzické osoby. Mimo tohto okruhu bánk a typu platiteľa je to k dispozícii v každej banke za poplatok.

PayPal určite neodrbáva, To, čo sa ti ukazuje v rozhraní a dupľom v rozhraní tretej osoby, je nezávislé na samotných platobných procesoch. A na burze verejne obchodovateľný PayPal so svojimi 27-tisíc zamestnancami, hodnotou 82 miliárd dolárov a ročným obratom 30 miliárd dolárov ani nepotrebuje odrbávať, naopak - jeho biznis model je založený na dôvere a reputácii, bez nich by okamžite skrachoval.
19.09.2024 - 08:22:47
01
Mám taký vnútorný pocit, že takýto "uvedomelí" Hlasáci sú ešte horší ako tí ostatní.

https://www.postoj.sk/162490/roman-malatinec-hlas-simecka-zachoval-som-si-svoju-tvar-hlas-sa-pri-odvolavani-uponahlal
19.09.2024 - 08:58:16
00
Prečo?
Tá väčšina 4 hlasov je veľmi krehká a vnútorné pnutia v niektorých z koaličných strán sa možno niekedy preklopia do významnejších momentov ... :-)
19.09.2024 - 09:02:12
00
"uvedomelý hlasák" je pojem, ktorý pre mňa prestal existovať 2 týždne po minuloročných parlamentných voľbách.
19.09.2024 - 09:06:31
010
A preto je to slovo v úvodzvkách. Príde mi to ako ďalšie pokračovanie telenovely, že Hlas je vlastne určitým spôsobom prijateľný. No, nie je. A tento pán Malatinec to v rozhovore aj potvrdzuje.
19.09.2024 - 09:24:51
05
nova transakcna dan vydrzala 1 den a uz ju zvysuju. Z 0.35% na 0.4% a maxima z 30 Euro na 40 Euro. Vyber z bankomatu z 0.7% na 0.8%.
19.09.2024 - 09:36:15
24
Jaroh napísal:
Prečo?
Tá väčšina 4 hlasov je veľmi krehká a vnútorné pnutia v niektorých z koaličných strán sa možno niekedy preklopia do významnejších momentov ... :-)


Toto je tá nebezpečná nádej. Niečo ako u Druckera. A roky plynú a zmena nenastáva. Iba tá nádej.
19.09.2024 - 09:45:00
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up