Jezus napísal:
... Ale to je aj o obchodnikovi - pri drahsich tovaroch aj teraz mohol aplikovat nieco na styl "ak zapatite nakup nad 100 € v hotovosti, ziskate zlavu 2 %". Lenze ani obchodnikom sa to nechce riesit, lebo je bezhotovostna platba pohodlnejsia aj pre nich kvoli kazdodennej zavierke a odvodu trzby do banky a tiez nemusia saskovat so zadavanim zlavy do pokladne pri platbe v hotovosti...

Ja nakupujem pravidelne v takom obchode, kde mi obchodník dá vždy 5% zľavu z nákupu, ak platím v hotovosti.
18.09.2024 - 09:24:08
00
will ale no tak. videl si poplatky za vklady hotovosti? tusis kolko stoji preprava hotovosti? si myslis ze to by si obchodnici do cien nepremietli?
18.09.2024 - 09:57:35
09
Dan z transkacii je doslova vypalnictvo, pretoze je to rezia bank a stat to absolutne vobec nic nestoji. Naopak, bezhotovostne transkacie maju pre stat praveze prinos v sledovani cashflow. Takze miesto toho aby ludi motivovali nepouzivat cash, tak ich motivuju, aby sa vratili do 20 storocia a fin sprava bude zahltena unikmi na daniach. Take typicke ficovske riesenie, nic sofistikovane. Chyba mi gros, tak si ho jednoducho zoberiem od plebsu bez domyslenia dosledkov.
Roz(je)babrali co sa dalo, pravny stat, media, financie... Aby toto este nejaka vlada niekedy dala doporiadku pri (de)mentalite SK volicov... hotovy gordicky uzol

Oni v podstate penazne uniky statu a neefektivne nakladnie s dukatmi nahradzuju novymi danami, lebo vsak je to lacnejsie ako prevencia.
18.09.2024 - 10:05:00
25
Presne, to, ze konsolidacia je potrebna, je jednoducho fakt a musela by ju robit aj akakolvek ina vlada. Zdvihne sa DPH? OK, ked je to potrebne, nech ju dvihnu. Zrusenie dotacii na energetiku, OK, uz min. rok bolo neskoro. Jednoducho, treba stat sanovat, ale urcite nie takymto sposobom. Trestna novela nicomu nepomohla, odvolanie Simecku nicomu nepomohlo, zmen RTVS na STVR nicomu nepomohla, dozivotna renta pre Filcku a 363ku nicomu nepomohla, ... Energia a cas vlozeny do tychto nepotrebnych veci sa mohla ovela lepsie vyuzit (lepsie zakony/pravidla bojujuce proti danovym unikom a podvodom s DPH). Toto je konsolidacia typu "socialny demokrat", t.j. zaplatia to firmy a ludia a my si zdvihneme platy a dame dozivotne renty :@
18.09.2024 - 10:20:50
215
Hmm, píšu, že platby kartou aj naďalej nebudú podliehať tej dani z prevodov, firma iba zaplatí dve eura za kartu ročne. Tak si normálne zriadim firemnú kreditku a budem faktúry platiť z nej, moja banka to umožňuje. :-)
18.09.2024 - 10:22:50
01
Vyckaj casu, dockame sa plosneho zavedenia tejto vypalnickej dane. Pockaju, kym sa to trochu vstrebe a za rok tu mame novelu, ktorou to potichu rozsiria aj na FO a vsetky bezhotovostne transkacie. Ako keby sme nepoznali Fica, zlodejina u neho vzdy gradovala.

Nieco o tom totiz vypoveda fakt, ze do medii najprv vypustili navnadu, ze sa chysta dan z transakcii. Pockali na reakciu verejnosti a potom si povedali, dame to najprv iba pre PO, aby plebs moc nevyskakoval.
18.09.2024 - 10:29:33
04
No, keby to s tou kreditkou naozaj fungovalo, tak by mi to vadilo málo aj pri osobnom účte FO - hádam 75% platieb našej rodiny ide cez kreditku a keby bolo treba, tak to viem ešte zvýšiť.
Ale vlastne ani neviem, či sa platba splátky kreditky bude brať ako prevod medzi účtami tej istej osoby, čo bude od tej poplatkovej dane oslobodené. Je možné, že nie. A keby aj, tak iste by som nebol jediný taký múdry a oni si to nejako ošetria :-)
18.09.2024 - 10:55:31
00
Jaroh napísal:
Hmm, píšu, že platby kartou aj naďalej nebudú podliehať tej dani z prevodov, firma iba zaplatí dve eura za kartu ročne. Tak si normálne zriadim firemnú kreditku a budem faktúry platiť z nej, moja banka to umožňuje. :-)

A ako si pomozes kreditkou, ked potom na konci bezurocneho obdobia budes musiet urobit prevod z firemneho uctu na zaplatenie dlhu na kreditke a tam Ti bude cela suma spoplatnena danym poplatkom 0,35 % za bankovú transakciu (max. 30 € za transakciu)? OK, usetris ak by toho 0,35 % bolo viac ako 30 €, ale inak nie. Preco nie debetku ak platby kartou nie su zdanene?
18.09.2024 - 11:03:27
10
Ako píšem vyššie, neviem, či sa považuje alebo nepovažuje môj kreditkový účet za "môj" a teda prevod z môjho PO účtu na kreditkový by bol alebo nebol zdanený.

Platobná karta nemá "svoj" účet a tak nie je možné z nej platiť (bavíme sa nie o platbe v obchodoch a na internetoch, ale o platby za došlé faktúry).
18.09.2024 - 11:35:25
01
will napísal:
Ta transakcna dan je obdoba niecoho, co ludia platia dobrovolne uz dlhsiu dobu pri platbach kartou. Tam su poplatky na urovni jednotiek percent. Prejavili sa v cenach tovarov a sluzieb, len si to ludia neuvedomuju.

Stat to videl a chce sa prizivit. Zatial dan dal len na pravnicke osoby. Neskor sa posunie aj na fyzicke - ked bude treba dalsie peniaze a nebude pred volbami.

Blbost pretoze tie poplatky za platenie kartou suvisi so spravou systemu (visa, mastercard atd)
Ale co tito vymyslaju, nesuvisi vobec s nicim. Je to len dalsie sproste zdanenie niecoho co uz zdanene bolo. Preco vobec by som mal platit dan z platby, ked uz kupovany tovar uz raz zdaneny (dph) bol....
18.09.2024 - 12:06:46
02
@will pletie hrusky s jablkami. Poplatok za kartovu transakciu platis prevadzkovatelovi systemu, co je uplne bezne, ze ak niekto prevadzkuje system, tak ma naklady na jeho vyvoj a udrzbu. Ale dan z transakcii je statne prizivnictvo na niecom, s cim nema stat absolutne nic spolocne. Je to zdanenie uz zdanenych penazi a v tom je sakra rozdiel.
18.09.2024 - 12:27:01
03
scontent.fbts4-1.fna.fbcdn.net
18.09.2024 - 12:42:29
114
Achjo, ze som sa ozval. Kaslem na to.
18.09.2024 - 13:25:10
00
veru tak, esteze ti Kollar zakotvil pravo na hotovost do ustavy, mozes ostat v 20 storoci.
18.09.2024 - 13:26:52
05
Chod do prdele s tymto ! Nevkladaj mi do ust nieco, co som nepovedal.
18.09.2024 - 13:30:34
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up