Dobrý pocit, že si prispel dôchodcom na vlaky zadarmo, 13.dôchodok, policajtom na vlaky zadarmo, Ficovi a Žilinkovi na doživotnú rentu a tak dalej a tak dalej.
18.09.2024 - 07:50:02
08
Ja to neobhajujem. Len konstatujem.

Ale podla mna sme hlupi ked tak masivne paltime kartami. Su to zhruba 1.5-3 % z transakcie. To je ako terajsie zvysenie DPH.
Keby sme platili hotovostou, kde to ide a pri paltbach cez internet platili platobnymi branami vlastnej banky (mali by byt lacnejsie), tak by sme mali ceny o to nizsie. Narabanie s hotovostou take drahe nie je.

Kedysi som na to upozornoval ludi, ale vacsinou som dostal odpoved, ze je to pohodlnejsie a ze tak platia aj ini. Tam som zistil, ze ludia chcu ist s davom a naklady ich netrapia. Uz som to vzdal.

Ludia kupuju tovary tam, kde su najlacnejsie. Ide im o kazdy cent, ale 3% ich netankuju. A pritom sa im da vyhnut. Keby sa vacsinou platilo hotovostou, predajcovi klesnu naklady a dokaze predavat lacnejsie - aby sa presadil v konkurencii.
18.09.2024 - 08:11:53
02
Pre mňa je hotovosť nutné zlo. Držať nejaké špinavé papieriky a smradľavé mince v nejakej peňaženke a počítať pri pokladni či mi dobre vydali sú veci od ktorých som si veľmi rýchlo a veľmi dávno odvykol. Pri platbe kartou je to pohodlné, rýchle a mám cez ib väčší prehľad kde som míňal. Tiež otázka primitívnej krádeže je vymazaná, keďže žiadnu hotovosť nedržím.

Takže nazývať hlupákmi ľudí ktorí využívajú moderné technológie, za ktoré logicky treba nejaké drobné platiť nie je korektné.
18.09.2024 - 08:17:44
113
Tak asi im stoji to ze je to pohodlnejsie za tie 1,5-3%. Neplatia tak pretoze musia, narozdiel od dane, ale pretoze je to pohodlnejsie. Chodit pesi po vodu do potoka by ta vyslo tiez lacnejsie, ale vodovod je pohodlnejsi aj ked drahsi ze?
18.09.2024 - 08:19:57
04
will, doba cashu je dufam za nami. Ja napriklad odmietam platit v obchodoch alebo restauraciach hotovostou (jednoducho taka prevadzka ma u mna smolu). Druha vec je, ze platba hotovostou dava obrovsky priestor na danove uniky (vlastne sa cudujem, ze je platba v hotovosti este stale povolena pri vyssich sumach, napr. > 50 EUR). Ja si vyberiem 100 EUR mesacne, viac hotovosti pri sebe (ani doma) nedrzim. Co sa poplatkov tyka, tak suhlasim, su prehnane vysoke a prave preto verim, ze digitalne EURO pride co najskor a vytlaci sucasne predrazene sposoby bezhotovostnych platieb. Pokial je moznost platit v eshope plat. branou mojej banky, tak ju preferujem.
18.09.2024 - 08:30:15
05
will A prosím Ťa, ako chceš dosiahnuť, aby milióny ľudí nejako zjednotili svoje postupy? To je absolútne nedosiahnuteľné veci, jalové reči typu "keby nikto nevolil Fica, tak by nebol premiérom".
Mám rodinu v Škandinávii, už tretí rok. Doteraz nedržali v ruke tamojšie mince ani bankovky, úplne všetko sa platí kartou. A k tomu to speje v každej ekonomicky čo len trochu silnejšej krajine. Takže nejaké snívania o tom, že všetci ľudia prestanú platiť kartami je iba zbytočným mlátením slamy.
Navyše - už sa opakujem - za ten kartový poplatok niečo reálne dostávaš, takže to nie sú vyhodné peniaze.
18.09.2024 - 08:32:58
13
petersa thank you very fucking much :-D

will tak by sa to malo spravit ako v Nemecku. Poplatok za kartu by sa uctoval zvlast. Ked som potreboval nieco rychlo, zaplatil som kartou aj s poplatkom. Ked som mohol 2 dni pockat, spravil som to prevodom a usetril som. Ale toto je uz vec obchodov, hlavne eshopov, ako si to nastavia. Videl som uz aj na Slovensku eshop, ktory to tak mal - zaplatil som prevodom :-D. Vela obchodov v Nemecku, napriklad ani IKEA, co ma prekvapilo, nebrali Visa ci MasterCard. Len cash, alebo EC kartu (rok 2015).

cisty mozno to bolo lepsie, ludia precvicili aspon zakladnu matematiku pri pocitani vydavku ;-) Este by sa to mohlo spravit ako v USA, kde su ceny udavane bez dane. Ta sa pripocita az na pokladni. Clovek precvicil percenta :-D
18.09.2024 - 08:34:11
01
zihadlo 5 napísal:
- zvýšené náklady na stravne listky zamestnancom

-


To nemyslis vazne, ze este stale podporujes tento nenazrany system.
18.09.2024 - 08:43:24
00
Ja pri platbe kartou neplatim ziadny poplatok. Ked nakupim v potravinach za 50 €, tak ci zaplatim kartou alebo v hotovosti, stoji ma to 50 €. ;)
18.09.2024 - 08:51:32
04
Hej, len keby sme neplatili nikto kartami - o čom sníva Will - tak by si neplatil 50 €, ale trebárs 48.5 € . Náklady na platenie kartu (poplatky banky, prenájom POS a pod.) sú už premietnuté v cene a platia ho aj tí, ktorí kartou neplatia.
Hej, vidím ten tvoj smajlík :-)
18.09.2024 - 08:55:33
01
Heh Šimečka :)
Danglár: Nočná mora
img.projektn.sk
18.09.2024 - 08:57:07
111
Tanzánia !!! … môj ty kkt .

🔓: https://dennikn.sk/4192845/blanar-zatvara-ambasadu-v-kodani-velvyslancovi-to-povedali-na-poslednu-chvilu-zastupenie-otvorime-v-tanzanii/?cst=21e8116df78a63e8f4f6a238df7bddee28d3f5b65bcee692255b51f5c165d2d4
18.09.2024 - 09:03:16
09
Jaroh, vsak mne je to jasne. Keby bola hotovostna platba lacnejsia, tak by kazdy zvazil, ci pouzije kartu. Kedze to znasa obchodnik (prenesene vsetci vo vyssej cene), tak to nikto neriesi a pouzije co mu vyhovuje viac kedze ho to stoji rovnako v oboch pripadoch. Ale to je aj o obchodnikovi - pri drahsich tovaroch aj teraz mohol aplikovat nieco na styl "ak zapatite nakup nad 100 € v hotovosti, ziskate zlavu 2 %". Lenze ani obchodnikom sa to nechce riesit, lebo je bezhotovostna platba pohodlnejsia aj pre nich kvoli kazdodennej zavierke a odvodu trzby do banky a tiez nemusia saskovat so zadavanim zlavy do pokladne pri platbe v hotovosti. Proste je utopisticke ocakavat od ludi, ze budu vyuzivat menej pohodlne riesenia ak z toho nic nemaju.
18.09.2024 - 09:03:56
06
To u nas neslo.
Tie poplatky nevidite, lebo u nas mali (neviem, ci este stale nemaju) obchodnici zmluvny zakaz zverejnovat vysku poplatku ale ani pytat si od zakaznika inu cenu pri platbe v hotovosti. Takto boli zmluvy nastavene kedysi, ked som do toho trochu videl. Aby ludia nevedeli o nakladoch a boli rychlejsie chyteni.
Zial, obchodnici nemali silu presadit, aby to zverejnovat mohli.

Inak, ked som sa prihlasoval na Transalp, tak som platil dodatocny poplatok 100 EUR za spracovanie transakcie. Co bolo cosi viac ako tie 3%.

Edit: upravil som tie 3% pri sume.


Naposledy upravil will dňa 18.09.2024 - 09:19:11, celkovo upravené 1 krát.

18.09.2024 - 09:09:10
00
Polo napísal:
To nemyslis vazne, ze este stale podporujes tento nenazrany system.

nepodporujem, ale ked štát navýši hodnotu na stravovanie, ja tu hodnotu musím zamestnancovi dať aktuálne už vo forme penazí, lístoky už rok neberem...
zvyšuje sa minimalna mzda , zvyšuju sa odvody za zamestnanca... atd... naklady na prevádzku stále stúpaju. zo všetkyých strán.
aj auto na firmu sme brali na splátky až po 12 rokoch.... :)

PS: platbu kartou platí predajca prevádzkovatelovi systému ... ja terminál nemám.
nech si platbu katrou platí užívatel vlastnej banke, ked ju chce používať
18.09.2024 - 09:17:47
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up