ta X80 je ze rovno do smetí kolesá a možno pláste ak to chce človek na teren.. a Na cestu viac zamerané to moc to neni lebo to by malo byť aspoň 1x11..
13.09.2024 - 11:36:54
00
Mikee napísal:
vo videu chalan jasne hovoril ze vsetky maju nove lahsie a sirsie rafiky. Takze tu si nejaky predajca nasypal udaje kto vie odkial a teda zjavne niesu aktualne.


To som prepočul, našťastie. Dúfam, že bude preklep aj to 2x10. Osobne by som viac preferoval 2x pohon ale uvidíme, s čím prídu. Z videa a obrázku pastorky nespočítam a vizuálne to vyzerá ako nový GRX.
13.09.2024 - 11:53:27
00
Mne ta X80 nepride ze su tam pravdive udaje, vyzera to ako okopčené zo Soot80 z webu… nie je mozne aby na rok 2025 pouzili znova rafiky 17mm a dali tam GRX400 (ktora je fajn na mojej Soot80ke ale na najnovsom modeli? Cmon..)
13.09.2024 - 14:18:16
00
Našiel som ešte aj maďarský eshop na Facebooku, kde sa teda píše aj dátum vydania, druhý štvrťrok 2025. Tiež tam uvádzajú 2x10.

Prílohy:

IMG_6898.png
IMG_6898.png 154.91 KiB thumb_up0thumb_down

13.09.2024 - 15:04:18
01
za tu cenu za aku chcu ten X90 predavat, no neviem, mne to uz pride vela....lebo Canyon v takej cene predava Grizl s pohonom 1x12, priechodnostou kolies do 50 mm, karbonovy ram ,aj sedlovka,a dokonca Sram elektronicka prehadzovacka,polointegrovane kable........omnoho lepšie stavany bajk....ja po nom poškulujem už davnejšie ...problem Kellysu je že sa stale drzi tych svojich rafikov,sediel,že mieša komponenty dost nesystematicky,nelogicky.........tu je ten Canyon...https://www.canyon.com/cs-sk/gravel-kola/adventure/grizl/cf-sl/grizl-cf-sl-6-axs/3696.html
13.09.2024 - 16:00:22
00
Súhlasím s tebou, Canyon vie ponúknuť lepšiu cenu za "lepší" bicykel. Aj keď tie DT Swiss Gravel LN majú 2kg, tiež nič moc. Za to ale elektrický Sram Apex a možnosť najlacnejšieho power metra. No Canyon je Direct-to-consumer, Kellys využíva ešte obchody, tiež sú menší. Výhody Kellysu je minimálne v tom, že je to lokálny podnik, dostaneš asi lepšiu podporu oproti Canyonu.
13.09.2024 - 16:11:19
00
predstavenie novych Kellysov aj od Sterbu: https://www.youtube.com/watch?v=8ANoXxow1xQ ,a neviem či ste si všimli ale na novych Sootoch už nie su tie mizerne sedadla od Kellysu ale konecne to vyzera na niečo použitelnejšie,tipnem si, značka WTB? tie mam najradšej
14.09.2024 - 09:43:16
03
ten grizl je pekný ale otazka je ako su na tom sram apex brzdy, sram Level T , 4piesty Guide aj Code boli dosť príšerné na mtb horšie ako základ od shimana. A to odvzdušnovanie po 3 mesiacoch...
14.09.2024 - 10:16:50
00
Mal som na pár mesiacov Sram Rival, o rad vyššieho brata. Bol to rozdiel oproti Shimano ale nikdy som nemal pocit, že to nebrzdí alebo som sa bál pri zjazde.
14.09.2024 - 13:46:59
00
Môj soot 80 už odišiel . Už je doma nová verzia cestaku Giant Defy 2024 :)
Zhrniem len za rok jazdenia gravel bajk :)
Po asi 2 týždni od kupi som ho chcel predať a chcel ist rovno do cestaku a podarilo sa až po roku. Na mojom Soote som menil iba prevodnik za Tiagru a presmyk na Tiagru. Plaste 32mm lebo som chcel z toho spraviť cestak:) Gravel som za 1 rok jazdenia zhodnotil ze je podľa mňa asi najvhodnejší na bikecamping. Keď som sedel na novom cestaku geometria endurenc oproti gravelu my prišla o dosť sportovejsia. Co som aj hľadal. A do lesa patrí podľa mňa MTB :) ale určite jazdit na graveli je fajn vec, a podľa mňa ešte fajn bajk na dochádza nie do prace keď si to chcem skrátiť cez pole :)
14.09.2024 - 22:27:40
00
hm, možno bol problem s predajom prave koli tomu že si tam dal tu Tiagru.Uz to gravelakom nešmakovalo.Inak tiež nechapem prečo chcu stale niektori silou mocou prerobit gravel na cestak....nema to vyznam,cestak ma inu geometriu proste ,inu priechodnost vidlic.....Ja gravel beriem ako univerzál takže hlavne na dlhé bikepacking výjazdy,alebo dlhe celodenné výlety.Na ceste som rychly,ale žiletkárov proste nedám,priemerka po celom dni je tak okolo 20km/h...stale som však dostatočne rýchy na ceste,s jemnou šotolinou si to tiez rozumie, nespevnena poľna cesta tiež ok ale nesmie to byt brázdová traktorovka,to je utrpenie.Idealne pekna polna cesta,alebo s malou travou,lesna kvalitna cesta......na nejake jazdy po lesnych zvážniciach a trailoch to urcite neni,nato proste tento bajk stavany nie je.A viem to porovnat,darmo mi niekto bude tvrdit ze gravel je do lesa,no nie je.Nato je hardtail alebo full, tie som jazdil predtym,prave v lese a ked som to skusal na graveli tak som si povedal,no nie kamoško,na graveli to nepojde. Preto tvrdim ze Groot je krok vedla,aj keby tam mali byt 2.35 plášte, do lesa proste vezmem hardtail alebo full.
15.09.2024 - 09:17:48
11
Mne gravel príde ako bicykel, kde musíš robiť kompromis a záleží na tebe, ako veľký kompromis vieš zvládnuť ešte. Vždy sa tu nájde niekto, kto bude trhať single track na graveli. Sám som jazdil lokálny single track na Soote 50 :D. Bolo to zábavné? Do určitej miery. Bolo to pohodlné? Len tak tak. Gravel sa však v značnej miere posunul. To, čo ponúka Kellys teraz (nie ešte tie nové model 2025), tak je zastaralé, bohužiaľ. Stačí sa pozrieť na súčasnú ponuku iných výrobcov a komponentov. Vzduchové vidlice? Máme. Obmedzené, ale máme. Odpružené predstavce s 20mm pohybom? Máme. Odpružené sedlovky pre tlmenie? Máme. Omotávky s 3.5mm hrúbkou? Tiež sú dostupné. Gravel plášte v šírke 50mm a pre nadšencov niektoré bicykle dajú aj 2.1/2.2" MTB plášte. A XC nás naučilo, že širšie plášte neznamenajú hneď pomalšie. Ak aj áno, pocíti to hobby jazdec ako ja, že musím ťahať o 8 wattov viac, lebo mám o 5mm širší plášť?

Tvrdiť, že toto nie je do lesa ... čo je les? Ja tu v mojom okolí mám schopné hladké cesty na gravel v lese, sú to parádne zvážnice, kde môžeš svišťať. A potom tu mám miesta, kde by som gravel radšej nebral lebo by som prišiel vytrasený lebo som tam vytrasený na HTčku so 110mm zdvihom. Ja sa stále neviem rozhodnúť medzi hardtailom, čo mám doma alebo gravel. MTBčko je super ale koľkokrát prídem tiež vyklepaný jak rezeň z lesa, lebo je tam ťažba, lebo sú tam kamene ... Ale je to určite lepšie ako gravel. Keby žijem dole v okolí Bratislavy, tak na tie rovinky beriem gravel všetkými desiatimi.
15.09.2024 - 10:07:21
01
[url][/url]Bulido Soot odišiel v deň keď som išiel po nový cestak co som rad. Ked som kupil soot tiež som nevedel do čoho idem. Stále som jazdil na MTB ale chcel som niečo také rýchlejšie tak preto som isiel do gravelu. Bývam Zalesie vedľa Ivanky pri Dunaji
Tu máš veľa takých poľných ciest atd. Nakoniec som zistil ze keď som zobral soot na cestu alebo hrádzu tak ma to začalo baviť. Šliapať, ísť väčšou rychlostou atď
Preto som sa ho tak trocha snažil prerobiť na cestak. A vidíš 1 ročný bajk som predal za 1400e. Pre mňa pod cenu ale už je doma nový cestak :) teraz sú dobré ceny a išiel som do Giant Defy :)

Prílohy:

20240911_213258.jpg
20240911_213258.jpg 237.85 KiB thumb_up0thumb_down

15.09.2024 - 11:44:40
02
tak nam ho predstav,ake mas z neho pocity a co pohlcovanie nerovnosti narozdiel od gravelu....Lebo ja sa uz tiez dlhsie pohravam z myšlienkou kupiť ku gravelu ešte cesťák.....
15.09.2024 - 11:48:00
00
Ako uprimne spravil som iba 3 km koli pocasiu Ale tým ze mam veľa ojazdené postrehy ??? je to geometria endurenc ram karbon ,sedlovka karbon , integrované všetko káble, shimano 105. Plaste 32 bezduse od vyroby. Aj ta endurenc geometria hned cítiš Ze je to sportovejsie. Mal som Grx na soote, potom tiagru.
105 to je ako masielko keď radis čiže pre mňa top.
Keď som išiel po ceste tie 3km tak cítia je cestak je podla mňa taky tvrdší ako gravel ale zase keď slapes zo sedla gravel mi prišiel ako žuvačka. Za mňa cestak a mtb oboje mam a spokojný som. U mňa Gravel nemá miestom preto som svoj soot hneď prerábať na cestak a až po roku som nešetril, predal doložil a mam cestak. Itak ja v jeseň zima som na horaku a to mam tiež teraz nový Ghost Lector a start Cube c62 som predal.
Pre mňa gravel je bajk podľa mňa môj názor nezabite ma vhodný na dochádzanie do prace a na bikepacking nič iné. Do lesa Xc alebo full na cestu cestak :)
.
15.09.2024 - 12:11:54
01

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up