mathoso napísal:
podobne to vyzera aj na Sturci, vzdy ked idem okolo, este aj ked slapem v lese tak pocut na daleko ako tam lietaju, a pravidelne tam niekoho zbieraju do sanitky, aj vcera
thumb_up0thumb_down

Opäť o niečo bezpečnejšie cesty na nejakú dobu. To je všetko za čo ho môžem pochváliť, že dokaličil iba seba.
10.09.2024 - 08:28:54
00
Toto je klasika, byt tam cyklista, tak je po nom. Minule som siel do Sturca smerom z BB s 30kg bikom, ale nastastie som takychto nezazil, i ked som ich cakal.
Uz som ale zazil, ze oproti siel na stvorkolke jeden motor-kar a v zakrute ho svaclo do zvodidiel, nasledne ho asi 2 sekundy hadzalo po celej sirke cesty zlava doprava, a potom akoby nic, popri mne prefrcal fullspeed.
10.09.2024 - 08:53:19
00
V Harmanci potom vytriasol z gatí trus a pokračoval ďalej.
10.09.2024 - 10:00:14
01
Toto bolo u nas na dedine, na jej konci. Nejaky miestny kkt, akurat netusim kto to bol.
10.09.2024 - 10:57:27
00
Pozdravujem cyklistu ktory vcera isiel cez certovicu na svojej cervenej fabii (MTBcko mu bolo vidno nalozene v kufri / na zadnych sedadlach) BB157FA

V myte pod dumbierom v mieste kde je zjazdovka je pruh v smere na Bystricu blokovany. A tento poloretard sa tak beskutocne ponahlal domov asi z vyjazdu a asi mu trebalo neskutocne SRAT lebo sa rozhodol uplne odignorovat fakt ze tam ma 30km/h znacku, a prekazku v pruhu a auto v protismere a proste on zastavovat nebude a poslal to do protismeru… starsi pan na ciernej tusim octavii to musel poslat na to rozdebane parkovisko a nastastie sa vratil len do svojho pruhu a nenapalil to do mna 🤦‍♂️

Inak brutalne si si pomohol ze? Ja som tam stal este dalsich 5 aut kym presli v protismere a aj tak som ti bol za prdelou v dalsej dedine 🤦‍♂️

Sem tam je rozumnejsie namiesto plynoveho pedalu skusit stlacit aj ten brzdovy, neboj sa, neboli to a tvoje ego to znesie…

A ten susen rusen co si si sparal ked som ta obiehal…normalne druhy Edko Chmelar..
12.09.2024 - 09:18:55
08
Išiel som tade tiež predvčerom večer v danom smere (z Čertovice) a pred sebou som videl presne to isté - chlapík bez zásadného spomalenia obchádzal tú prekážku, aj keď oproti išli autá. Aj som si pomyslel, že prečo sa to asi stalo - je to de facto cesta propri okraji širokánskeho parkoviska a tak si možno ľudia myslia, že tí protiidúci (od Mýta) sa predsa majú kam vyhnúť, tak načo budem spomaľovať a dávať prednosť. Som presvedčený, že nehoda je tam otázkou najbližších dní.
A mimochodom, samozrejme že tá tridsiatka nie je za prekážkou ukončená ...
12.09.2024 - 09:24:43
00
Ano ta 30km/h nema ukoncenie az po najblizsiu krizovatku 🤣 ale to neriesim, rychlost ma netrapi sam jazdim skor podla situacie a nie vyslovene podla znaciek.. ale hento bolo fakt na hulvata… (myslim ze tak 2/3 vodicov si tu 30tku ani nevsimnu) 🤣

Isiel som tadial v sobotu aj v pondelok aj vcera ale toto bol fak extrem, lebo toto nebolo tak ze by sa cierny este len blizil, a vodic fabie neodhadol vzdialenost… toto bolo vyslovene ze vodic oproti v ciernou sute musel beutalne stocit auto do toho parkoviska lebo tento mu to tam vyslal proste ze par metrov pred auto 🤦‍♂️

Keby chlapika na tom parkovisku zadkom usmykne este trosku viac ako ho usmyklo tam by smeroval rovno na moje dvere 🤦‍♂️
12.09.2024 - 09:33:55
00
neviem, ci toto tu uz bolo...
https://www.instagram.com/reel/C_sQlz0KIMZ/?igsh=MTlkdWY5OWI5MGZjdA%3D%3D&fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR3-DU6kuf_CF2Vh_hopjciJYikH-7CpNAxGqCggmaSTXmN0g9GQmtEVD_w_aem_pWeV2XgUBrGbBTg8XJ-O6A
12.09.2024 - 21:22:43
11
Neviem, ci to bolo tu, ale mam take tusenie, ze to onedlho bude vsade.
12.09.2024 - 21:46:49
00
A to je dobre. Viac ako peňažná pokuta pre vinníka.
12.09.2024 - 21:57:53
00
odhliadnuc od hulvata so psikom, je dobre použiť presne(jsie) argumenty

ak sa nieco nezmenilo
(ale teda asi ani ten meter to nebol, predpokladam)

https://www.mtbiker.sk/clanky/125210/od-1-3-2022-plati-novy-zakon-lepsie-chrani-cyklistov-toto-su-zmeny-a-odporucania.html#
...
"Teraz vodiči nemusia nad ničím špekulovať, stačí im dodržiavať konkrétnu vzdialenosť, do rýchlosti 50 km/h by to malo byť spravidla aspoň 1 m, vo vyššej rýchlosti 1,5 m. Je tam to slovíčko „spravidla”, čo dáva priestor pre to, aby tá vzdialenosť bola vyššia alebo nižšia."...

ps: pri takomto niecom by som sa zmohol maximálne na hucanie a nadavky, nie mysliet na čísla o vzdialenostiach


Naposledy upravil Marli dňa 12.09.2024 - 22:04:01, celkovo upravené 1 krát.

12.09.2024 - 21:58:26
00
juju_pepe napísal:
Neviem, ci to bolo tu, ale mam take tusenie, ze to onedlho bude vsade.

V mikrovlnke to ešte nemám...

Asi preto, že nemám mikrovlnku!
12.09.2024 - 22:00:57
01
Volodja napísal:


bolo, ale mňa by zaujímalo, či sa to ďalej riešilo. či už označením sa niekto ozval alebo to bolo podstupené vyššie. ale na to by nám mohla odpovedaˇť livush :angel:
13.09.2024 - 11:19:26
01
videl som k tomu clanok na bulvari, uz neviem ci cas alebo topky.
Len skoda, ze v tom clanku bol vystvorcekovany ksicht toho vodica, a aj jeho ECV, ale to asi proste musia robit. Akurat potom to cele stratilo zmysel
13.09.2024 - 11:34:30
00
Len pre doplnenie, ten somár porušil nielen ustanovenia ohľadom cyklistov a bezpečnosti ako takej, ale aj "Pri preprave živých zvierat nesmie byť ohrozená bezpečnosť vodiča a prepravovaných osôb, bezpečnosť prepravovaných zvierat ani bezpečnosť cestnej premávky." Tým psíkom v náručí spolujazdkyne boli porušené všetky štyri tie podmienky.
13.09.2024 - 11:43:05
06

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up