praveze na tej fotkt technika paradna (trailova, zadok von, nohy s bikom, palec hore), nie zakazdym potrebujes tu nohu mat dole, samozrejme opacne ako pises na detskych zavodoch, to nie. tazko povedat, nezda sa mi, ze to mal az tak velke. Ta NX m prekvapuje, ja so sram-om nemam problem, jednu NX jazdia uz roky, prehadzujem z biku na bike a funguje stale ako nova :).
13.09.2024 - 08:54:17
02
Práveže,keď máš tu nohu dole ,môžeš ju omnoho viac zaťažiť a tým podstatne znížiť ťažisko ,to je presne to ,čo chceme v zatácke.
13.09.2024 - 08:59:52
00
Ta jeffsy ma dost vysoky predok, pod predstavcom je len jedna 0,5cm podlozka a potom rovno hlavove, neviem ci sa moze predstavec osadit rovno nan. Vela priestoru na znizovanie predku teda uz nieje. do vidlice sahat nechcem a nebudem, nech nepomenim geosku.
Treneri sa snazia deti ucit jazdit skoro za kazdych podmienok na vyrovnanom tazisku. Znizene tazisko pouzivaju len vtedy ak sa to konkretne ucia.- napr kontrolovany zadny smyk. To iste sa ucim tusim aj ja lebo ak by to bol nejaky slalom nestihnes prehadzovat pedale a mozes ho v terene zachytit. Samozrejme na znizenom tazisku dokazes pneumatiku viac zatazit a mat viac gripu.

Monzo skusim sa na to este pozriet, mozno len treba doladit B skrutku lebo dorazy su ok- alebo klasika neviem to nastavit :D ja som tiez sram pozitive :)
13.09.2024 - 09:38:26
00
Malý chodí do klubu?
13.09.2024 - 09:39:37
00
nieje to ziaden oficialny klub v pravom slova zmysle, ktorý sa zúčastňuje pretekov a podobne.
je to proste nasa cykloskola pre dospelých, ako aj pre dorast a deti. minko zacinal v aprili sam ako 5 rocný, postupne sa pripojili viacere deticky a teraz je ich vyse 14.
cielom niesu preteky ani ine ambicie, ale naucit sa ovladat bicykel v terene,aby si casom jazdu vedeli uzit a prejst vsetko bezpecne.

dnes ma napr pumptrack

vyhodou je ze mame trening v rovnakom case s inymi trenermi, cize prideme na traily spolu a odchadzame spolu.
http://www.mtbcykloskola.sk/

Prílohy:

20240912_160625.jpg
20240912_160625.jpg 641.97 KiB thumb_up2thumb_down


Naposledy upravil valecek dňa 13.09.2024 - 09:54:29, celkovo upravené 1 krát.

13.09.2024 - 09:51:18
01
Super, veď ja som z Dolného Kubína a tu je síce rozšírená cyklistika ale čisto mtb klub tu nie je. Tiež by som dal synátora, nech sa niečo naučí.
13.09.2024 - 09:53:04
01
valecek napísal:
nieje to ziaden oficialny klub v pravom slova zmysle, ktorý sa zúčastňuje pretekov a podobne.
je to proste nasa cykloskola pre dospelých, ako aj pre dorast a deti. minko zacinal v aprili sam ako 5 rocný, postupne sa pripojili viacere deticky a teraz je ich vyse 14.
cielom niesu preteky ani ine ambicie, ale naucit sa ovladat bicykel v terene,aby si casom jazdu vedeli uzit a prejst vsetko bezpecne.

dnes ma napr pumptrack

vyhodou je ze mame trening v rovnakom case s inymi trenermi, cize prideme na traily spolu a odchadzame spolu.
http://www.mtbcykloskola.sk/


Inak vtipné je že ten bike je podľa geo menší ako stereo 240, chalana máš rovnako vysokého ako je môj ale teda na niektorých fotkách je ten bike obrovský (hlavne ten predok).
Syn jazdí stereo už druhú sezónu od cca 125cm, ale až teraz do neho konečne dorastá a vie ho aj poriadne ovládať v teréne. Ale teda už má 8 a je to dosť aj o sile. Toto leto zliezol v Saalbachu komplet x-line, to by na veľkom biku rozhodne nedal, je to dosť technické jazdenie.

Ten yt má HA 65,5 ak to znížiš, nijak tomu neublížiš, je to otázka jedného spacers do air chamber. Aj strand over by šiel dolu o pár mm, čo by bolo veľké plus. Samozrejme záleží čo jazdíte
13.09.2024 - 10:52:24
00
Vnutornu nohu mozes davat dolu na XC zvazniciach a pri jazde po asfalte. Na trailoch, v klopenych zakrutach nemas sancu a ani sa to nerobi... by si sa zabil pri prvej vymene nohy alebo na prvom skoku. Kukni hocake video DH, enduro ci niekto strieda nohy v zakrutach... Takze chalan ma nohy presne tak ako ma mat na traile.
13.09.2024 - 10:55:15
10
My sa bavíme o vonkajšej nohe,ktorá by mala byť v zákrute v dolnej úvrati ...Nikto nepíše o dávaní vnutornej nohy dole z pedálu ,tu predsa nejazdime motocross. Tiež som tuto techniku nepoznal ,kedysi sa jazdilo s pedálmi vo vodorovnej polohe ,ale s príchodom zmeny geometrii sa zmenil aj jazdný štýl .Skrátka tu zatáčku prejdes rýchlejšie , s nižším ťažiskom generujes väčší grip.

https://youtu.be/NpUtN2tyN9c?si=Bm4EKE8taBdpxDe3
13.09.2024 - 11:22:58
00
urcite obaja mate pravdu. treneri ale chcu aby deticky nabrali spravnu techniku a snazili sa prioritne mat stale vyrovnane tazisko. mozno aj preto ze to spustenie nohy je prirodzene, no ak by sa napr pomylil katapultuje ho to ak trafi nerovnost.
znizene tazisko sa ucia napr pri kontrolovanom smyku zadneho koles a prilozenie nohy o svah-tam sa to vlastne ani inak neda. ak sa naucia mat stale vyrovnane tazisko casom budu vediet ze ak budu potrebovat este viac pritlacit znicia ho - moj dohad
13.09.2024 - 11:33:38
01
kajto Ano ja ta rozumiem ale nie vzdy ju dole pri trail enduro jazdeni potrebujes. Vsetko zalezi od zakruty, klopenky, od jazdca, od podkladu. Pracujes skor s tym vysunutym zadkom (ako na lyziach) a snazis sa byt co najviac v neutralnej polohe. ty skor narazach na XC jazdenie. Tu sa skor bavime o trail enduro.
13.09.2024 - 12:49:13
00
Presne tak. Ja som sa len pomylil, vonkajsia noha dolu, ako pises malo byt. Tak sa na trailoch nejazdi... Pedale su praveze vodorovne dnes vzdy v zjazde. Ake kedysi? Sak si pozri hocake video DH, enduro. Ziadne striedanie noh hore dolu, to vidno dnes uz len na cestakoch, ked aj XC je dnes jak DH pred par rokmi :)
13.09.2024 - 16:15:14
02
Daj tomu videu aspoň 5 minút🙂

Prílohy:

Screenshot_20240913-180747.png
Screenshot_20240913-180747.png 101.72 KiB thumb_up0thumb_down

13.09.2024 - 18:10:43
00
Nerozoberajme toto tu uz prosim, lebo zaciname odbiehat uz (aj ja som k tomu prispel :) ). Ano aj aj je fajn jazdi sa aj aj, je to podla situacie, podkladu, jazdca apod. Hlavne je nepadnut a prejst to najrychlejsie :).
13.09.2024 - 18:42:17
02
Dnes si mlady (konecne) sam nahodil moj stary salter. Dobry misung mal v tych imbusakoch, ale nakoniec super.

Prílohy:

IMG_6542.jpeg
IMG_6542.jpeg 342.09 KiB thumb_up0thumb_down

15.09.2024 - 12:48:45
03
keyboard_arrow_up