Ja to svojmu tak aj prezentujem ;) Ale on je nastastie tiez bajker (mamil)
12.09.2024 - 11:50:20
00
iron.hide napísal:
tiez som dlho nemal, ale minuly rok ma presvedcila jedina vec - Statshunters. Aby som mohol zbierat stvorceky :)
https://www.mtbiker.sk/foto/755492/14902_statshunters_66dec2ebb7acdjpg.html

je to fajn zabava a navstivis miesta kde by ta inak vobec nenapadlo ist.

To je práve vec, ktorej sa chcem nepoužívaním Stravy a podobných aplikácií vyhnúť :-)

Platí síce, že nikdy nehovor nikdy, no momentálne by som dosť rád ostal pri tom, že sa vozím pre radosť a nie pre naháňanie čísel, štvorčekov, selfíčiek na vrcholoch stúpaní a podobne...
ecmtb-uploads-bucket.s3.dualstack.us-east-2.amazonaws.com
12.09.2024 - 13:14:38
19
Nuz ok, ale ako som pisal - tie stvorce su zabava.
Tolko rakuskych a slovenskych dediniek co som tento rok navstivil... a este aj navstivim
12.09.2024 - 13:48:40
03
Bolo také vtipné videjko na tému život pred Stravou a po.
Nemáte niekto link? Už v minulosti som ho chcel niekomu ukázať a nenašiel som to.
12.09.2024 - 13:57:30
00
zvlastne - mne strava pomaha pri planovani, skvely archiv, daky negativny vplyv som nezaznamenal. neviem preco si niekto mysli ze reg. na daku soc siet sa automaticky zacne chovat ako ostatni jej pouzivatelia. vzdy som si vybral funkcie danej soc. siete ktore su pre mna prospesne a ostatne ignorujem.
12.09.2024 - 14:06:18
014
vyzera to tak, ze mas o nieco viac sedej kory, takze ... :bow:
12.09.2024 - 14:08:41
01
Gusto0 napísal:
zvlastne - mne strava pomaha pri planovani, skvely archiv, daky negativny vplyv som nezaznamenal. neviem preco si niekto mysli ze reg. na daku soc siet sa automaticky zacne chovat ako ostatni jej pouzivatelia. vzdy som si vybral funkcie danej soc. siete ktore su pre mna prospesne a ostatne ignorujem.


V zásade súhlasím. Považujem sociálne siete za nástroj, ktorý má slúžiť mojim potrebám. Ale nie je tu čiernobielo, takže si pod určitým vplyvom komunity. Myslím, že podvedome a aj vedome ťa to ovplyvňuje.

Aj medzi cestou autom a verejným autobusom predpokladám rozdiel v správaní - je to predsa verejný priestor. Niekoho to ovplyvní viac, iného menej....
12.09.2024 - 14:24:37
00
ano ale je to ako - nekupim si auto, lebo budem vsade jazdit autom a len priberiem. pritom si to auto mozes kupit a ist do prace na nom ked leje. ale ked je pekne ides na bicykli.
12.09.2024 - 14:29:31
00
Áno, to by som bral tak, že si ten dopravný prostriedok vyberiem slobodne a nezávisle podľa potreby.
Ja som myslel iné, že keď si vyberiem autobus, tak sa logicky budem správať tak, že na mňa komunita hľadí - určite si nahlas neprdnem, čo sám v aute urobiť môžem.

Takže ako užívateľ stravy budem držať moje aktivity a informácie ako viac menej verejné. No a jedinci so slabším sebavedomím možno skĺznu k strášľovaniu. Alebo sa na trati nebudú kochať výhľadom, aby si nepokazili priemerku...
12.09.2024 - 14:39:16
01
Presne tak, nie je to čiernobiele a ani o tom nikoho nepresviedčam. Akurát v mojom prípade tam momentálne prevládajú tie tmavšie odtiene nad tými svetlejšími, i.e. plánovanie výjazdov ani archív by som nevyužil, zato by som sa tam takmer s istotou naháňal za číslami a achievmentami... A z toho by som mal stres, čo nechcem. Takže nikdy nehovor nikdy, ale momentálne si to svoje jazdenie bez akýchkoľvek meracích prístrojov (teda s výnimkou analógových hodiniek na zápästí) dosť užívam.

A takisto rozhodne nechcem tvrdiť, že naháňanie štvorčekov v mape je niečo zlé. Ak to niekoho baví, nech sa páči. Akurát sám v tom momentálne zmysel nevidím a preto si (nielen) kvôli tomu Strava konto zakladať nechcem.
12.09.2024 - 14:40:34
02
Tomas11 napísal:
zato by som sa tam takmer s istotou naháňal za číslami a achievmentami... A z toho by som mal stres, čo nechcem.


Možno časom budeš vedieť pozerať na záznam Stravy tak, že nevnímaš achievmenty. Pozrel som si tvoj profil. Môj vek je temer dvojnásobný, takže tieto parametre ma netrápia. Verím, že v šesťdesiatke nebudú ani teba. :-)

V číslach si pozriem vzdialenosť a výškové metre. Čas a priemerku neriešim. Nie som pretekár. Na konci sezóny si poviem, že to mohlo byť lepšie a nasledujúci rok to zas bude menej
12.09.2024 - 14:52:36
02
Nevravím, že nie :-)
A možno ani do 60-ky nebudem musieť čakať, no momentálne to mám takto :-)
12.09.2024 - 14:55:02
00
jasné, ja ťa chápem. V tridsiatke som tiež veci vnímal inak. Je to normálne a prirodzené. To nebola kritika
12.09.2024 - 14:56:26
00
Tomas11, fakt nosis na vyjazdy mechanicke hodinky? Zatial ziadny problem?
12.09.2024 - 15:02:53
00
Gusto0 napísal:
zvlastne - mne strava pomaha pri planovani, skvely archiv, daky negativny vplyv som nezaznamenal. neviem preco si niekto mysli ze reg. na daku soc siet sa automaticky zacne chovat ako ostatni jej pouzivatelia. vzdy som si vybral funkcie danej soc. siete ktore su pre mna prospesne a ostatne ignorujem.

Jop, tiez som tam, ale mam vsetko mute, takze sa nikomu neukazuju moje jazdy v Dashboarde, a ak ich chce vidiet, musi do mojho profilu.
Tym padom mam klud od kudos 😅 a jazdim si sam pre seba. Ked som zacina so Stravou, dost som vtedy dbal na priemerku, a bol to veru pre mna zbytocny stres. (priemerku nemam zapnutu ani na garmine pocas jazdy) Dnes sa viem hecnut aj sam, ide to nejak prirodzene samo.


Naposledy upravil juju_pepe dňa 12.09.2024 - 15:12:17, celkovo upravené 1 krát.

12.09.2024 - 15:08:21
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up