Dal by som im podmienku, nech to uzákonia na celé funkčné obdobie a v prípade že zákon porušia, tak vláda podá demisiu.
09.09.2024 - 23:45:58
00
Ale im je úplne jedno, či Šimečka odstúpi alebo nie, či ho odvolajú alebo nie ... dôležité je, aby sa rozprávalo o Šimečkovi a nie o nich.
09.09.2024 - 23:54:32
032
Veď to je jasné, že by nedokázali pristúpiť na takéto podmienky, ide skôr o to prehodiť problém na ich stranu a poukázať na to, ako účelovo podhadzujú absolútne nepodstatné témy. Odrazu by sa táto téma stala úplne nepodstatnou, pretože sami by deklarovali, že im je nejaký Šimečka ukradnutý. Chcel som iba poukázať na to, ako z toho môže opozícia vyťažiť.
Politika je jedno veľké divadlo a musíte vedieť ako ho hrať, aby ste z toho vyťažili. Fico sa týmto riadi často a opozícia by mu to mala dať vyžrať pri každej príležitosti, ale oni iba naskakujú na jeho udicu ako lacná korisť.
10.09.2024 - 05:25:14
00
Hranol by z toho iba vytazil,ze by tym Simecka priznal vinu, a rozpraval by o tom cely cas
10.09.2024 - 08:09:27
00
Skvelá práca voličov koalície.

Dozorujúci prokurátor zastavil stíhanie Žigu za úplatok pre sudkyňu Najvyššieho súdu pre premlčanie.
https://www.aktuality.sk/clanok/3lHTbwa/podpredseda-parlamentu-ziga-moze-pokojne-spavat-prokurator-zrusil-jeho-stihanie-pre-korupciu/
10.09.2024 - 10:34:19
00
Len aby si tí voliči po predstavení konsolidačných opatrení a zastavení EU fondov nezačali zriaďovať "občianske tribunály". To by si potom aj dotyčný pán mohol želať spravodlivú prokuratúru.
10.09.2024 - 10:39:10
00
Keby len to, uz o kseftoch s drevom sa nehovori vobec ... akosi to odislo pod koberec bez vysledku. Asi sa skutok nestal.
10.09.2024 - 10:39:37
03
Bývalý generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR Jozef Minďaš je vinný v kauze nevýhodných zmlúv na prenájmy poľovných revírov. Sú mu udelil dvojročný podmienečný trest odňatia slobody s trojročnou skúšobnou dobou a finančný trest vo výške 5000 eur.

Výšku trestu ovplyvnila novela Trestného zákona, ktorá vstúpila do platnosti tento rok. Rozhodnutie súdu je právoplatné. (tasr)
...



https://dennikn.sk/minuta/4186452/?ref=mwat


cisty vysmech tieto tresty, amnestia pre zlocincov...
10.09.2024 - 10:48:43
011
insider z min. kultúry o praktikách plochozemca

(odomknuté) https://dennikn.sk/4186169/vyhrazali-sa-mi-sis-kou-chceli-na-ludi-hladat-spinu-hovori-byvaly-sef-analytikov-marcel-cas-o-fungovani-ministerstva-kultury/?cst=aaf529b868826b8115a4f066dfb69515594cd5c1a5279c72db008a5c82089d06
10.09.2024 - 11:47:14
45
smutny rozhovor, najviac vo mne rezonuje toto:

Prišla za mnou kolegyňa od Machalu, s ktorou som často spolupracoval a s ktorou sme mali pomerne dobrú, kolegiálnu spoluprácu. Prišla mi predstaviť novú kolegyňu, ktorá práve nastúpila. Neskôr som sa dozvedel, že to bola jej dcéra. Mňa predstavila ako šikovného analytika, ktorý sa vyzná do kultúrnej politiky, a novú kolegyňu vyzvala, že ak má nejaké otázky, nech sa pýta. A ona s nadšením povedala, že dostala od Machalu úlohu hľadať špinu na konkrétnych riaditeľov inštitúcií, ktorí sú v zozname, aby sme ich mohli odvolať. A spýtala sa ma, či náhodou tiež na nich nemám nejakú špinu.

Spočiatku sme to s kolegami sledovali podľa ich životopisov, do veľkej miery nám to vychádzalo tak, že sú to ľudia, ktorí s Machalom v minulosti pracovali na rôznych pracoviskách alebo sú mu blízki, napríklad generálny riaditeľ sekcie správy majetku a verejného obstarávania je jeho rodina. Nadobudli sme teda pocit, že väčšinou ide o bývalých kolegov a ľudí z jeho „klanu“, ktorí si prinášali zasa svojich ľudí.

Nech bola na stole hocijaká téma, každé jedno stretnutie sa po tridsiatich minútach zmenilo na nekončiacu sa tirádu o tom, aká je slovenská kultúra zvrátená a ako to treba všetko zmeniť, zrušiť a ako sa to nesmie diať za štátne peniaze. A čím viac ľudí sa na ministerstve vymenilo, tým viac úradníkov sa k tomu pripájalo a priam sa predháňali v tom, kto hlasnejšie vyjadrí vnútorný odpor a zhnusenie voči inakosti akéhokoľvek druhu – náboženskej, sexuálnej, politickej. Išlo to v duchu: Kto nie je súčasť nášho kmeňa, je divný a nebezpečný a treba naňho poslať políciu.

a o tom to je, o “nas”

bud normalizacia, tvrdy odpor, alebo emigracia
10.09.2024 - 12:33:07
39
Bez Ladu A Skladu - Píšte všetci modrým perom thumb_up1thumb_down
10.09.2024 - 13:33:37
04
Predseda PS Michal Šimečka ironicky pogratuloval koalícii k dohode na jeho odvolaní z vedenia parlamentu. „Hoci sa nevedia dohodnúť na tom, kto bude viesť Národnú radu, hoci sa im rozpadáva štát, aspoň sa vedia, komu sa pomstiť. Gratulujem, skvelý výkon,“ povedal.

„Namiesto toho, aby riešili nakopené problémy, venujú sa pomste. O tom sú celé útoky na moju rodine, o pomste za to, že Progresívne Slovensko robí dobrú opozičnú prácu a o tom, že sme uprostred leta priviedli do ulíc 18-tisíc ľudí, ktorí vyjadrili svoj názor. Mňa ani mojich kolegov neodradia, ani neodstrašia.“

Šimečka pripomenul, že je jediný podpredseda Národnej rady, ktorý nebol stíhaný alebo obžalovaný. :)
10.09.2024 - 15:00:35
034
To sa az zle citalo, ten clanok s sefom analytikov z MK. Aspon si budem vazit to, ze pracujem pre sukromny sektor, nie pre stat - tu situaciu, ked im oznamili, ze im nedovolia opustit miestnost kym nepodpisu dohodu alebo vypoved, si fakt neviem predstavit. Ci by som sa zacal smiat, zavolal policiu alebo rovno tajomnikovy priebal.
10.09.2024 - 16:28:55
013
V tomto pripade je to skor z komara somar. Ak nechcel podpisat dohodu, mal podpisat prevzatie vypovede.

Ked zamestnanec strci hlavu do piesku a neprevezme si vypoved, tak to neznamena ze tu vypoved nedostal. Akurat musi potom zamestnavatel riesit svedkov ktori v pripade sudu potvrdia ze tu vypoved dostal. Alebo to natacat cele na telefon.

pochybujem ze tam bol niekto "obmedzovany na slobode" aby sa k tomu mala volat policia, skor tam ludia nezvladli komunikaciu, co by pri uradnikoch s tabulkovymi platmi nebolo ziadne prekvapenia
10.09.2024 - 16:40:12
00
ten Peter Ž. je už čistý ako ľalia, môže nerušene pokračovať vo funkcii v NR SR, či dokonca povýšiť...ach jaj
10.09.2024 - 20:03:36
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up