Ahojte. Skúsim "oživiť" túto tému a možno mi niekto pomôže, alebo povie nejaký názor... cca vo februári tohto roku som začal pociťovať zvláštny problém v ľavej nohe keď som pritlačil trošku "viac wattov" tzn. od 350-360 + (pri váhe 78-80kg) Po cca 3-4 minútach na takomto výkone moja ľavá noha začala totálne "odchádzať" - malo to syndróm podobný laktátu - proste noha prišla do hranice tohto výkonu a bolo hotovo. Musel som zvoľniť o cca 100w aby som sa vedel hýbať. Nešlo mi to do hlavy tak som si povedal navštívim fyzio nech mi pozrie nohu, že možno tento problém je len výsledok pretrénovania alebo podobne. Nenašiel vôbec nič. Tak som jazdil ďalej - v apríli už mi to nedalo a hľadal som nejakého športového lekára - keďže u nás v okolí som nič poriadne nenašiel, tak som sa rozhodol navštíviť pána Maloviča - pomerne uznávaný lekár, tak si hovorím že snáď mi pomôže. Celý čas som si myslel že môj prejav na nohe je upchatá cieva - podotýkam, že žiadne bolesti chrbta a ani nič podobné. Proste môj problém bol čisto s "odchádzajúcou" nohou od určitého výkonu. Po kontrole a vyšetreniach mi " naordinoval" L5/S1 ... začal som teda nejako cvičiť. Jedného dňa som odišiel na tréning a zrazu nič. Moje nohy nemali problém vytlačiť 380w na 11 minút v 4 opakovaniach za sebou. Nechápal som a hovorím si že je to asi "náhoda" - tak som opakoval na druhý deň ďalší ťažký tréning - všetko fungovalo všetko hralo až do bodu kedy som neodišiel na dovolenku kde som prestal cvičiť a navyše som po dovolenke skončil 2 týždne na ATB - všetko sa mi vrátilo. Takéto "up and down" som absolvoval 2x až prišla operácia kolena - tzn. že posledný mesiac som skoro necvičil a moja noha je v rovnakom stave. Priznám sa, že som z toho trochu zúfalý - najhoršie natom celom je vlastne to, že neviem či je môj problém vyriešený pokiaľ nesadnem na bike a nejdem vo vyššom výkone pretože nemám absolútne žiadne vedľajšie príznaky a podobne...
08.09.2024 - 22:59:14
00
Na tomto príklade je oddemonštrovane , ako zle diagnostický si sa uberal … viem nie si lekar , no nabudúce postupuj inak . Mal si kontaktovať obvodného lekára , ten by ta odoslal k ortopédovi . Lucidny ortopéd po dig.dg. a vylúčení pohybového - funkčného problému ďalej k neurológovi a poprípade cievnemu lekárovi - dopler . Následne by si bol už s najväčšou pravdepodobnostou definitivne dodiagnostikovany … teraz máš síce zoperovane koleno , nevieme kvoli čomu a s akým výsledkom , či operacia splnila cieľ , no tvoj kardinálny problem pretrváva .
09.09.2024 - 02:39:57
02
Podobne priznaky s nohou som mal aj ja, ale bolela aj vtedy, ked som na bajku nesedel. Z mojej skusenosti mozem konstatovat, ze dlhsi cas bez cvicenia ta vrati tam, kde si bol, ak ti bol teda spravne diagnostikovany problem s platnickami. Ja som bol u ortopeda, chodil som na cvicenia, kde ma naucili cviky, z ktorych som si vybral par, ktore cvicim takmer kazdy den . To ma vytiahlo v pravy cas z najhorsieho - bolesti v nohe uz nepocitujem. Krize bolia sice takmer kazdy den, ale to mam zo sedaveho zamestnania. Ak si mal pocit, ze cvicenie ti pomahalo, neurobis zle, ak si z toho urobis dennu rutinu. Chapem to tak, ze cvicenim len udrzujeme optimalny stav a je to pravdepodobne celozitvotny proces.

A este len tolko, ze bol som u dvoch ortopedov. Obaja mi povedali, ze horska cyklistika je pre platnickarov len prehlbovanie problemu...
09.09.2024 - 08:15:11
01
Ramon1 ahoj. Díky za reakciu - každá sa cení a v tomto prípade som asi zle vysvetlil problém :) Operácia kolena prebehla na opačnej strane z dôvodu pádu na traily v Livignu - nemalo to nič spoločné s chrbátom. Myslím, že športovým lekárom som nič nepokazil a pri čakaní od obvodného lekára spôsobom akým to tu funguje by som o svojom "probléme" nevedel do dnes...

ifko diky za podnet... problém bol diagnostikovaný určite správne pretože s lekárom som preberal môj RTG chrbtice. Aktuálne sa vraciam opäť k cvičeniu tak verím že to bude zasa OK - čo sa týka MTB čka je to OK lebo na ňom sedím výrazne menej :D Btw. môj problém asi nie je taký ako ostatné, pretože nemám okrem toho žiadne pridružené starosti ako nejaké bolesti a podobne čiže môj problém je asi niekde v úvode a zrejme som ho dobre podchytil
09.09.2024 - 09:05:04
00
keyboard_arrow_up