no ale to je len domnienka ;-). Co ked to bola naozaj uctovnicka a teraz hrozia penale/exekucie z nezaplatenia faktury, alebo dane? Ja by som to sekol az v momente, kedy by chceli zacat tahat info, alebo mal istotu, ze sa jedna o podvod. Na zaklade informacii, ktore tu boli uvedene, nemozem urcit, ci slo naozaj o podvod. Mozem si to mysliet, ale ako vravel moj dedo: "Mysliet si znamena h.vno vediet" :-)
06.09.2024 - 09:41:01
00
Takéto problémy sa neriešia anonymným telefonátom. Treba relevantný písomný doklad
06.09.2024 - 09:44:45
01
ake problemy? Ak myslis tie, co som hore napisal, tak to som len tak strelil. Faktom je, ze volala uctovnicka, ktora chcel osobne stretnutie. To je vsetko, co vieme. Na zaklade akych logickych postupov sa dalo urcit, ze sa jedna o podvod? :-)
06.09.2024 - 09:46:27
00
My máme svoju účtovníčku a tá vie veľmi dobre, čo robí. Toto určite nebola jeho účtovníčka.
Neviem, kto to bol. Ale ak niečo súrne chcú, nech pošlú mail.
Ja len nechápem, že prečo sa hovor nahrával a prečo to číslo neexistuje, keď to bola teda účtovníčka.
Uvidíme. Možno sa ozvú z iného čísla, možno príde mail.. dám vedieť.
06.09.2024 - 10:08:08
00
Pokial by robil cez agenturu/svk zamestnavatela, tak zisti u kontaktnej osoby a ked tak sam kontaktuje uctovnicku. Myslim ze na taku situaciu aj skorpion naraza - z toho co citam na miestnej fb skupine, by to tak mohlo byt.
Kazdopadne, jednanie divne aj v takom pripade, nehovoriac ked mate vlastnych uctovnikov / nepracuje cez agenturu..., a teda ano, byt obozretny a predpokladat ze je to podvod.
06.09.2024 - 10:17:04
01
a cez mail to uz podvod nebude? :-D Hovory sa nahravaju bezne. Tajne cisla, resp. cisla, na ktore sa neda naspat zavolat, maju aj marketingove linky (napr z Telekomu mi takto obcas volaju s ponukami - vzdy ine cislo, vzdy bezne vyzerajuce, ale naspat sa dovolat neda). Ak mate vlastnu uctovnicku, mal ju odkazat na nu a tym to mohlo byt vybavene, ci uz to bol podvod, alebo nie.
06.09.2024 - 10:40:08
00
Tym, ze upozornila o nahravani chcela navodit doveryhodnost hovoru a tie cisla z ktorych volaju a nada sa volat naspat su zrejme vygenerovane robotom , aby boli spatne nevystopovatelne. Henti smejdi maju na to svoje finty, hacky a software.
06.09.2024 - 10:40:50
14
Ja to vidim rovnako ako skorpion. Byt predcasne pokakany z toho, ze mi vola nejake cislo ktore nemam ulozene v kontaktoch a zablokovat ho predtym, nez sa otazkami dozviem viac, nie je najlepsia taktika. Ja si vzdy vypocujem o co ide a podla toho vyhodnotim. Uz som takto raz prisiel k velmi slusnemu obnosu penazi. Keby som to utal predcasne, tak ich mozno nikdy neuvidim.
06.09.2024 - 13:53:17
02
Samsungy maju zabudovanu appku Hiya a hned ma cervenym pozadim upozornuje o aky typ hovoru sa jedna, ci marketing, spam... Tie ani nedviham a hned davam blok.
06.09.2024 - 13:57:05
00
Jezus napísal:
Ja to vidim rovnako ako skorpion. Byt predcasne pokakany z toho, ze mi vola nejake cislo ktore nemam ulozene v kontaktoch a zablokovat ho predtym, nez sa otazkami dozviem viac, nie je najlepsia taktika. Ja si vzdy vypocujem o co ide a podla toho vyhodnotim. Uz som takto raz prisiel k velmi slusnemu obnosu penazi. Keby som to utal predcasne, tak ich mozno nikdy neuvidim.


Len mi netvrd, ze ti volal ten vysmiaty typek, co ponuka investovanie penazi do kakaa a ty si na tom ryzoval :D
V tom momente si zacnem mysliet, ze si jeden z nich :D
06.09.2024 - 13:58:49
02
mne sa naposledy stala zajimava skusenost
volali mi opakovane nejaky debilkovia (pravidelne nejaky kurier moze volat atd) tak dvihnem a exkluzivnu prilezitost investovat
1. volanie: dakujem nechcem
2. dakujem nechcem nevolajte
3. prosim uz mi nevolajte nemam o vase sluzby zaujem
4. neviem ci ste uplne natvrdli tam vsetci, nevolajte mi a chodte uz do pi a odvtedy uz nikdy nevolali
nasledne do 5min mi chodili spravy na whastup, nejake hromadne podvody, bomby sprav... jasne len moja domnienka, ale najskor sa mi tam instatne pomstili
06.09.2024 - 14:07:14
01
Jezus napísal:
Uz som takto raz prisiel k velmi slusnemu obnosu penazi. Keby som to utal predcasne, tak ich mozno nikdy neuvidim.

Aaa, dedistvo si dostal, vsak ? :lol:
06.09.2024 - 14:41:13
01
V Libérii nedávno umrel chlapík. V jeho dome sa našlo obrovské množstvo dolárov. Údajne sa snažil počas života mailom kontaktovať ľudí, ktorým chcel toto bohatstvo zanechať, ale nik mu na maily neodpísal.
06.09.2024 - 14:44:14
03
...a svist ich balil do folie... 🤭
06.09.2024 - 15:59:56
01
Mne volali, že volám vám z "banky" nadiktujte mi pre overenie rodné číslo. A predtým v banke upozornenia o podvodných telefonatoch.
A raz nejakým spôsobom zneužili cudzie telefónne číslo a pán so slovenským menom a ruským prízvukom mi chcel previesť na účet milióny eur 🤔
06.09.2024 - 16:35:46
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up