na držiak fľaše čierne a dĺžku takú, aby dobre bolo :)
04.09.2024 - 14:46:13
00
Ak niekto montoval zadny nosic . . . vsadu su matice resp. otvory kolmo na trubku, a kedze ta je sikmo, aj zavit je sikmo. Ale na nosici su tiahla s ockami rovne. Potreboval by som ich vyhnut aby sadli otvory a plochy na seba. Pruzi to jak slak, niesom schopny tie tiahla vyhnut . . . nechcem to tak prisrobovat, nevyzeralo by to ok, no, slo by to, ale nesmelo by sa to asi dotahovat, aby to dotahovanim napruzilo, az po urcitu hranicu, aby ten tlak udrzal zavit, neudrzi, preskoci a strhne to zavit . . . .
05.09.2024 - 20:17:49
00
Záleží od typu nosiča... Napríklad tento sedí ako lusk...

Prílohy:

10964.jpg
10964.jpg 52.12 KiB thumb_up0thumb_down

06.09.2024 - 14:12:45
00
Ano, na starom som mal ten system, tu sa daju tie tycky v tych nastavcoch pootocit . . . ale v tomto nie
tu je prava a lava tycka v jednom kuse a prechadza hranolom ktory je posuvny kvoli nastaveniu, ploche konce s otvorom su striktne zvislo, takze nesedia na vytocene otvory so zavitom . . . vytocit tycky je snad nemozne . . . aspon mne sa to zatial nepodarilo....

Prílohy:

2024-09-06_201616.png
2024-09-06_201616.png 53.9 KiB thumb_up0thumb_down

06.09.2024 - 20:18:59
00
Pozdravujem Vás,


nechem zakladať novú tému, tak verím, že ma prosím nasmerujete správnym smerom.
Svokrovci (60, 64 rokov) sa rozhodli, že by si radi zaobstarali e-biky, tak som sa ponúkol, že im s tým pomôžem, keďže poznam mtbiker už nejaký ten rok rozhodol som sa opýtať tu fundovaných (Vás) resp. ľudí, čo už nejakú tu skúsenosť majú... :clap:

Najpodstatnejšia je asi cena a teda ich limit je do 2300,- Eur/bike.
Čo by chceli jazdiť. No keďže bývajú blízko Popradu, tak tam sa tých cyklociest, ale hlavne lesných ciest nájde pomerne dosť. Samozrejme žiaden extrém. Verím ale, že čím viac budú na biku, tak si časom dovolia aj iné náročnejšie cesty...Inak pobehali si osobne aj nejake obchody, dokonca v jednom im núkali celoodpružené biky za 4tis+ kus...s tým, že ak kúpia dva dostanú držiak na vodu grátis.. :rock: :D

Keď som si prechádzal internetové obchody, tak do úvahy asi najviac pripadá značka cruisis a model povedzme: ONE-Guera M510 9.8 a pre svokru, niečo obdobné ale asi skôr 27,5" kolesá
Máte prosím nejaké typy: značka, značka motora, ktorému sa vyhnúť alebo naopak na čo si dať pozor, prípadne od čoho sa odraziť?



Ďakujem pekne za odpoveď :handshake:



S pozdravom.
Ondrej
08.09.2024 - 23:17:16
00
ondrejsc napísal:
Pozdravujem Vás,


nechem zakladať novú tému, tak verím, že ma prosím nasmerujete správnym smerom.
Svokrovci (60, 64 rokov) sa rozhodli, že by si radi zaobstarali e-biky, tak som sa ponúkol, že im s tým pomôžem, keďže poznam mtbiker už nejaký ten rok rozhodol som sa opýtať tu fundovaných (Vás) resp. ľudí, čo už nejakú tu skúsenosť majú... :clap:

Najpodstatnejšia je asi cena a teda ich limit je do 2300,- Eur/bike.
Čo by chceli jazdiť. No keďže bývajú blízko Popradu, tak tam sa tých cyklociest, ale hlavne lesných ciest nájde pomerne dosť. Samozrejme žiaden extrém. Verím ale, že čím viac budú na biku, tak si časom dovolia aj iné náročnejšie cesty...Inak pobehali si osobne aj nejake obchody, dokonca v jednom im núkali celoodpružené biky za 4tis+ kus...s tým, že ak kúpia dva dostanú držiak na vodu grátis.. :rock: :D

Keď som si prechádzal internetové obchody, tak do úvahy asi najviac pripadá značka cruisis a model povedzme: ONE-Guera M510 9.8 a pre svokru, niečo obdobné ale asi skôr 27,5" kolesá
Máte prosím nejaké typy: značka, značka motora, ktorému sa vyhnúť alebo naopak na čo si dať pozor, prípadne od čoho sa odraziť?



Ďakujem pekne za odpoveď :handshake:



S pozdravom.
Ondrej


Prakticky si si odpovedál sám, Crussisom nič nepokazíš, na ích jazdenie úplne postačujúce ebajky. Ale odporučil by som sa kukať už po modeloch so vzduchovou vidlou a 1x12 radením a väčšou baterkou.
Niektoré majú 1x9 čo je dosť málo, keď chytia dáky stupáčik.
Drahá to má, má 52kg a viem, že niekedy sa namorduje pri tomto radení.
Čo sa týka motorov v pohode Bafang M510, silný dobrý motor s dobrým servisným zázemím.
Pokukať niečo v okolí bydliska nech nemajú problém so servisom a budú spokojný.
Nech sa darí
09.09.2024 - 08:19:47
10
ondrejsc napísal:
Pozdravujem Vás,


nechem zakladať novú tému, tak verím, že ma prosím nasmerujete správnym smerom.
Svokrovci (60, 64 rokov) sa rozhodli, že by si radi zaobstarali e-biky, tak som sa ponúkol, že im s tým pomôžem, keďže poznam mtbiker už nejaký ten rok rozhodol som sa opýtať tu fundovaných (Vás) resp. ľudí, čo už nejakú tu skúsenosť majú... :clap:

Najpodstatnejšia je asi cena a teda ich limit je do 2300,- Eur/bike.
Čo by chceli jazdiť. No keďže bývajú blízko Popradu, tak tam sa tých cyklociest, ale hlavne lesných ciest nájde pomerne dosť. Samozrejme žiaden extrém. Verím ale, že čím viac budú na biku, tak si časom dovolia aj iné náročnejšie cesty...Inak pobehali si osobne aj nejake obchody, dokonca v jednom im núkali celoodpružené biky za 4tis+ kus...s tým, že ak kúpia dva dostanú držiak na vodu grátis.. :rock: :D

Keď som si prechádzal internetové obchody, tak do úvahy asi najviac pripadá značka cruisis a model povedzme: ONE-Guera M510 9.8 a pre svokru, niečo obdobné ale asi skôr 27,5" kolesá
Máte prosím nejaké typy: značka, značka motora, ktorému sa vyhnúť alebo naopak na čo si dať pozor, prípadne od čoho sa odraziť?



Ďakujem pekne za odpoveď :handshake:



S pozdravom.
Ondrej


V ich rozpočte sadá kúpiť viac ebikov. Napr. aj od CTM:
https://trekbikes.sk/elektro-bicykle-elektro-horske29-hardtail/7642-33034-ctm-pulze-xpert-720wh-2024-cervena-cierna.html#/7-velkost_ramu-m
https://trekbikes.sk/elektro-bicykle-elektro-horske29-hardtail/6989-31001-ctm-wire-xpert-2023-zeleno-bezova-perlet-matna-cierna.html#/7-velkost_ramu-m
https://trekbikes.sk/elektro-bicykle-elektro-horske29-hardtail/7641-33031-ctm-wire-720wh-2024-matna-sivozelena.html#/7-velkost_ramu-m
09.09.2024 - 08:47:43
11
keyboard_arrow_up