Jaroh trochu sa cudujem ze sa drzis svojej linie, bo pravdepodobne mas magnetickym plechom posunutu baseline a jednoducho nevnimas ze veci mozu fungovat aj lepsie ako si zvyknuty.
06.09.2024 - 10:27:34
00
Začínam sa pohrávať s myšlienkou na celoročky. Jazdím predpisovo, žiadne extrémy, cca 15k km ročne. Prioritou je pre mňa grip na vode. Poteší aj nízka hlučnosť a aspoň priemerný záber na snehu, ktorý napadne tak 3x za zimu.

Rozmer 225/40 R18.

Padli mi do oka Pirelli Cinturato All Season SF3.

Niekto skúsenosti? Stále viac ľudí je spokojných a mne sa páči, že budem mať menej nákladov a starostí.
06.09.2024 - 10:38:14
01
Toto mi raz prišlo ako darček k nejakej objednávke elektroinštalačného materiálu. Dlho som nepoužíval, potom som to skúsil a je to brutálne pevné. Ani naznak pobybu, sam som bol prekvapený. Švagor ma nejaké polohovo nastavovacie a tel mu vypadol aj na rovnej ceste.
Za mna odporúčam...

Prílohy:

IMG_20240906_085823.jpg
IMG_20240906_085823.jpg 217.53 KiB thumb_up0thumb_down

06.09.2024 - 10:38:29
01
ivast Nedržím sa línie :-), len skrátka úlohou navigácie je doviesť ma z bodu A do bodu B a túto funkciou si Google Maps (tie používam v autách) spĺňajú na jednotku bez ohľadu, kde sa telefón nachádza. Používam dve autá, v súkromnom mám mobil hodený v priehradke, v pracovnom ho mám na magnetickom držiaku a na obidvoch ma navigácia vždy dovedie, kam potrebujem. Tam nemá čo "fungovať aj lepšie". Ale inak, skús mi povedať, v čom môže navigácia z bodu A do bodu B slúžiť aj lepšie, ako som zvyknutý? (nemyslím tým funkcionalitu, závislú na aplikácii a jej obsahu, nemyslím tým výkon grafiky a procesora či kvalitu kódu, myslím výhradne vplyv kompasu, lebo to je témou).
Inými slovamia, to nie je o "línii", ale o užívateľskej skúsenosti.
06.09.2024 - 10:48:43
00
cisty napísal:
Začínam sa pohrávať s myšlienkou na celoročky. Jazdím predpisovo, žiadne extrémy, cca 15k km ročne. Prioritou je pre mňa grip na vode. Poteší aj nízka hlučnosť a aspoň priemerný záber na snehu, ktorý napadne tak 3x za zimu.

Rozmer 225/40 R18.

Padli mi do oka Pirelli Cinturato All Season SF3.

Niekto skúsenosti? Stále viac ľudí je spokojných a mne sa páči, že budem mať menej nákladov a starostí.


Som natom rovnako, akurat teda ten najazd u nas este polovicny. Keby nemam zanovne letne aj zimne pneu tak dnes uz kupujem celorocky. Na jar som videl test Conti allseason 2, ktory ma definitivne prehovoril (neviem ho teraz uz najst), ale ja teda do tych Conti. Na nase chabe zimy, motanie po meste/okrese a tych par lyzovaciek ci vyletom za snehom uz nemam nad cim rozmyslat. Dokonca som sa na tuto temu prednedavnom bavil so susedom a ten ich uz aj obratom kupil.. Okrem toho som postrehol ze ich ma par dalsich susedov na autach, tiez tie Pirelli co zvazujes ty. A to na sportovej Alfe, takze hanba bokom :-)
06.09.2024 - 10:51:53
00
cisty napísal:
Začínam sa pohrávať s myšlienkou na celoročky. Jazdím predpisovo, žiadne extrémy, cca 15k km ročne. Prioritou je pre mňa grip na vode. Poteší aj nízka hlučnosť a aspoň priemerný záber na snehu, ktorý napadne tak 3x za zimu.

Rozmer 225/40 R18.

Padli mi do oka Pirelli Cinturato All Season SF3.

Niekto skúsenosti? Stále viac ľudí je spokojných a mne sa páči, že budem mať menej nákladov a starostí.

Ja uz vyse 7 rokov pouzivam vyhradne celorocky, konkretne Michelin CrossClimate a som spokojny. Na nase mierne zimy (okolie BA) je to uplne v pohode, na vode je to dobre a na snehu to ma slusny zaber. Bol som teraz nuteny obmenit "vozovy park" a na mestsky hybrid pojdu tiez. Dilemu mam ohladom rodinneho 4x4, kde som dostal aj sadu novych zimnych. Cize mam nove letne aj zimne, ale nechce sa mi to prehadzovat 2x do roka. Taktiez, to auto spravi okolo 12k km rocne, takze za styri roky vyhodim nezjazdene gumy kvoli "starobe". Za 4 roky prezuvania usetrim na 2 nove gumy, myslim, ze som si prave odpovedal :-).
06.09.2024 - 10:53:52
00
Neporadím s konkrétnou Pirreli, ale asi 3 roky jazdím Hankook Kinergy 4S a za mňa veľká spokojnosť vo všetkých podmienkách. Fajn aj na snehu a keď mi treba ísť na Martinky alebo inde do hôr, tak reťaze nasadzujem tak či tak aj na zimné pneumatiky. Tiež som šiel do toho kvôli tomu, že ma nebavilo prezúvať + mám názor, že radšej budem jazdiť 3 roky gumu, potom ju vyhodím a kúpim zase novú ako mať 6 ročnú nezjazdenú zimnú gumu, ktorú mi je ľúto vyhodiť.
06.09.2024 - 11:05:06
00
Ja som minuly rok tiez presiel na celorocne kedze som uz potreboval nove zimne a letne gumy. Som spokojny, najazd tiez cca 10-15km na 15rocnom Civicu, okolie BA a obcasna cesta na vychod, ziadne lyzovacky a pod. Najlepsie je si pozriet viac porovnavacich testov a vybrat si model podla toho v akych podmienkach je lepsi. U mna vyhral Continental Allseason2 kedze vychadzali v testoch dobre na suchu/v lete a v mokrych podmienkach co je vacsina mojho jazdenia. Zo zaciatku sa mi zdali hlucnejsie ale bud som si zvykol alebo to najazdom ustupilo. Za mokra v nizkych teplotach sa mi zdaju dokonca lepsie ako lacne zimne pneu co som mal predtym.
06.09.2024 - 11:05:57
00
Ja mám 2 sady diskov s 3 ročnými pneu, to by sa ešte dalo speňažiť, takže nechcem čakať na zjazdenie. Mne dezén na každom aute vydržal, len zmes už bola tvrdá, takže som ideálny adept na allseason. 😁

Dikes za postrehy. 🫶🏻
06.09.2024 - 11:24:07
00
Kice
Ako používa kompas mapová aplikácia keď je telefón zvislo?
Či tam je jedno aká je oriantácia telefónu?
06.09.2024 - 12:10:14
00
skynet preco si to nevyskusas ?
06.09.2024 - 12:11:26
00
Skúsil som, nefunguje správne.
06.09.2024 - 12:14:40
01
LOL nemas tam ten plech z drziaka ? Kompas treba obcas nakalibrovat, su na to utilitky, tocis telefonom vo vsetch troch osiach a potom zrazu krabica vie kde je sever ;-]
06.09.2024 - 12:20:00
01
Jaroh napísal:
Inak teda aby sme boli ešte dôslední, tak by som nevylúčil, že kompas v naštartovanom aute je celkovo nepoužiteľný - elektrická sústava auta je sama o sebe zdrojom rušenia magnetického poľa, nie?

to vsak riesi emc kompatibilita, ze zariadenia maju vydrzat nejaku uroven rusenia a nemaju urcitu hladinu rusenia prekrocit (vyzarovanie).
ze nacapis magnet co tisicekrat je silnesi ako pole zeme, to je vec uplne ina..
06.09.2024 - 12:47:12
00
skynet napísal:
Kice
Ako používa kompas mapová aplikácia keď je telefón zvislo?
Či tam je jedno aká je oriantácia telefónu?


NA toto nemám odvahu jednoznačne odpovedať. Nemám prehľad vo vybavení smartfónov. Trochu to tu spájam s turistickými a športovými GPS zariadeniami (aj hodinky). Smartfóny používajú podobné technológie.

K veci: existuje ako senzor trojosý kompas, ten je dosť nezávislý od polohy. Potom je otázka, ako dokonale využíva info konkrétna mapová appka.
Takže moje odpoveď: teoreticky to možné je, v praxi to znamená, že si to musíš overiť ako sa správa tvoje zariadenie.
06.09.2024 - 13:00:46
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up