Jaroh napísal:
Ad 1. To bola nadsázka, pointa je v tom, že kompas v mobile v aute nijako nevyužíješ a nevyužívaš.
Ad 2. Myslel som to tak, že mapová aplikácia v aute kompas nevyužíva.


Ad1. Keď myslíš jedno a napíšeš iné, tak si vyznel ako nevzdelaný
Ad2. Ja som to povedal tak, že mapová aplikácia kompas v aute využíva.
06.09.2024 - 08:27:00
00
Ad 1. Máš pravdu, moja chyba.
Ad 2. Ako využíva mapová aplikácia kompas pri jej používaní v aute?
06.09.2024 - 08:30:37
00
Keď stojíš, orientáciu nevie získať z gps, potrebuje kompas ...
06.09.2024 - 08:31:53
00
Jaroh napísal:
Ad 2. Ako využíva mapová aplikácia kompas pri jej používaní v aute?


Tak všeobecne navigácia potrebuje mať čo najpresnejšiu orientáciu a preto využíva všetky dostupné senzory: GPS, kompas, gyro, info z BTS.

Konkrétnejšie: iné, ako GPS data sa využívajú hlavne pri malých rýchlostiach a malej zmene polohy (môže byť pod rozlišovačkou GPS), prípadne pri nedostatočnom príjme GPS. Napríklad zákrutu v tunely GPS nezvládne. Vlastne ono nezvládne vôbec jazdu tunelom, rieši to SW podľa dát iných senzorov a predikciou ...
06.09.2024 - 08:40:14
01
Nie som programátor, takže sa nejdem hádať, do akej miery využíva mapová aplikácia kompas pri jej využití na navigáciu v aute :-) . Faktom však je, že telefón v aute mám v magnetickom držiaku už dlhé roky a navigáciu v aute používam takmer denne a ešte som podľa nej nezablúdil. Takže usudzujem, že magnetický držiak nijako neovplyvňuje navigáciu auta podľa mapovej aplikácie a to bola moja prvotná pointa v tejto debate.
06.09.2024 - 08:47:34
00
Jaroh napísal:
navigáciu v aute používam takmer denne a ešte som podľa nej nezablúdil. Takže usudzujem, že magnetický držiak nijako neovplyvňuje navigáciu auta podľa mapovej aplikácie


Vieš pojmy "nijako neovplyvňuje" a "ešte som nezablúdil" sú také detské úvahy.
Áno, tvoja navigácia v magnetickom držiaku bude fungovať, len horšie, ako by mohla. Napíklad mapa by sa po zapnutí správne zorientovala možno skôr. Ak má len GPS, musí počkať na pohyb, aby zistila kde je sever. To snáď chápeš aj ako neprogramátor.
Takisto po pohnutí sa zistí skôr, či si zabočil doprava, alebo doľava... Kompas otočenie zistí skôr, ako GPS. Je pravda, že mu pomáha aj gyro...
06.09.2024 - 08:58:29
01
Doplním ďalšiu vyrývačnú poznámku. Spomínal som ako príklad tunel, že tam chýba GPS a preto sa používajú informácie z iných čidiel. V tomto kontexte ti verím tvrdenie, "ešte som nezablúdil", lebo nepredpokladám, že v tunely odbočíš nesprávne.

PS: Neplatí všeobecne, krajiny s vyspelejšou cestnou infraštruktúrou majú križovatky/odbočky aj v tuneloch.
06.09.2024 - 09:11:02
01
Kice po Fáčku som mal Fiestu, tam som kúpil 2 DIN s cd mechanikou bez navi, lebo som ju vtedy nepotreboval.
06.09.2024 - 09:15:37
00
Ale ani smertfon si nemal :-)
06.09.2024 - 09:17:27
00
Kice v roku 2011 už áno, nekupoval som novú. 😁 Keď som potreboval navi, tak som si vypeckoval hlasové pokyny. 😆
06.09.2024 - 09:19:44
00
Kice jasné, technicky máš pravdu, nenamietam, súhlasím.
Môj prvotný príspevok - áno, nešťastne formulovaný - bol že v reálnom svete magnetický držiak neovplyvňuje navigáciu. Ty si debatu poňal technicky, ja behaviorálne. :-)

Mimochodom, práve toto leto som (myslím v Nórsku) zle odbočil v tuneli :-) .
06.09.2024 - 09:23:06
00
Áno, technik, trochu programátor a som deformovaný vyjadrovať sa presne. Takže "nevyužíva" som musel vyhodnotiť ako nepravdu.
Pravda je, že bez kompasu si navigačky len degraduješ, ona nejak fungovať bude.
Tak aj moje poznámky prosím neber osobne, je to moja osobná profesná deformácia.
06.09.2024 - 09:32:17
00
Jaroh napísal:
Kice
Mimochodom, práve toto leto som (myslím v Nórsku) zle odbočil v tuneli :-) .


Vidíš, možno by navigačka bez magnetického držiaka lepšie určila polohu. :-)
Ale na to len kompas nestačí. Softvér potrebuje ešte info z gyra či spomaľuješ/zrýchľuješ aby približne vypočítal pohyb a polohu v tuneli. Plus použije mapový podklad, lebo počíta, že ideš už po vykopanej ceste a nekopeš si svoj vlastný tunel.
06.09.2024 - 09:37:08
01
Inak teda aby sme boli ešte dôslední, tak by som nevylúčil, že kompas v naštartovanom aute je celkovo nepoužiteľný - elektrická sústava auta je sama o sebe zdrojom rušenia magnetického poľa, nie?
06.09.2024 - 09:43:38
00
Áno, je
06.09.2024 - 10:10:27
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up