mareno17 tiez mi to nejde do hlavy, namiesto toho Simecka zasa naskocil na Ficovu taktiku a uz tyzden ci kolko riesi svoje odvolavanie, Robo sa musi doma strasne smiat, ako im dokaze neustale diktovat narativ a stale mu na to skocia
05.09.2024 - 19:42:38
04
Pekná špina ten Hranol a Gašparko. :puke:
Tohoto by sa mali chytiť všetky médiá a ukázať, čo za klamárske hovädá sú to.
https://domov.sme.sk/c/23379848/michal-simecka-dotacie-audit-pavol-gaspar.html

Prílohy:

Audit proti Šimečkovi_ Fico zamlčal Pavla Gašpara - SME.pdf [1.48 MiB]

06.09.2024 - 08:17:27
011
Sú to patologickí klamári par excellence

Prílohy:

Gaspar office family 365.jpg
Gaspar office family 365.jpg 77.1 KiB thumb_up0thumb_down

06.09.2024 - 09:00:55
114
Tak celému príbehu pridáva korunu, že pán Gašpar senior údajne píše odvolanie podpredsedu parlamentu ako dokument najvyššej štátnej dôležitosti na súkromnom notebooku, na ktorý mu kúpil rodinnú licenciu MS Office pán Gašpar junior - a samozrejme na ňom ostal prihlásený svojim a nie tatkovým kontom, lebo presne na takéto používanie predsa Family Subscription existuje :tmi: ...
06.09.2024 - 10:25:18
013
A v Smere sa teraz určite rehocú na tom, ako celé Slovensko a opozícia rieši Gašparovu verziu MS Office namiesto toho, že sme až po uši v sračkách.

Problém nie je v príjmoch, ale vo VÝDAVKOCH, páni vo vláde GRÉCKY RECEPT NA BUDÚCNOSŤ 📊
Vláda ide pracovať v najbližších 2 týždňoch na Konsolidácii financií. Zopár bodov pred hľadaním riešení:
Polovica súčasných seniorov na Slovensku si pamätá Grécke útrapy a v roku 2009 pracovali. Dnes sú na dôchodku v krajine, ktorá ma našliapnuté prejsť si strastiplnú Grécku cestu, vzhľadom na podobné problémy.
Gréci míňali veľmi veľa peňazí na:
1) Vysoký počet zamestnancov v štátnom sektore s vysokými a rastúcimi platmi
✅ to máme aj my a už s platmi vo verejnej správe na €20 tisíc ročne a s rastom počtu týchto zamestnancov.
Paradoxne: učiteľov, sestier, policajtov vraj máme málo.
2) Vysoké a rastúce dôchodky vzhľadom k platom a aj k možnostiam štátu.
✅ Za 5 rokov od 2019 narástli výdavky na dôchodky o viac ako 60%. Za pol roka 2024 je to 6,2€ miliardy, v 2019 to bolo 3,7€ miliardy.
3) Na rozdiel od iných ekonomík, s ktorými súťažíme v regióne: my na 🇸🇰 máme Euro a nevieme devalvovať vlastnú menu a dobehnúť produktivitu ostatných.
Máme trvalé deficity 5-6% HDP alebo dnes 6-8€ miliárd ročne a zásadne nám rastú úroky na našom dlhu:
❗️dlh je dnes 72€ miliárd a v 2028 bude €100 miliárd.
❗️úroky boli pred 3 rokmi €1 miliarda, o rok budú €2 miliardy a v roku 2028 to budú takmer 3€ miliardy
💰Štátnym zamestnancom dávame novembrový a decembrový plat z dlhu: €2 miliardy
💰Dôchodcom dávame decembrový, 13. a rodičovský dôchodok rovnako z dlhu: 2€ miliardy
💰Na úroky pôjde budúci rok: takmer €2 miliardy
Pozrite si nižšie, o koľko ako rýchlo v Grécku klesli mzdy (dôchodky klesli v 8 zníženiach podobnou mierou). Aj na 🇸🇰 to bude rýchle.
A nie je otázka, ČI sa to stane a padneme na hubu, ale KEDY?
A nie: poplatky z platov a z výberov v bankomatoch a rozsiahle finančné kontroly to nevyriešia: páni Ladislav&Erik.
Vaše opatrenia len zhoršia podmienky pre podnikanie a zdražia život bežným ľuďom.
🔥 Problém nie je v príjmoch, ale vo VÝDAVKOCH, páni financmajstri.
06.09.2024 - 10:48:08
15
neuverim pri tych babrakoch ze bol plan zabavat verejnost gasparmi popri statnom bankrote ;-]
06.09.2024 - 10:56:43
09
podcenujes ich, este pred bankrotom urobia z cinanov a rusov nasich najvacsich veritelov
06.09.2024 - 11:22:43
01
Osobne tiež vôbec nie som presvedčený, že dementný prešľap s dokumentom MS Word je súčasťou plánu pre skupinový rehot na Súmračnej. Trochu zatiaľ v šume okrem strašného stavu štátnych financií zaniká ukončenie platnosti kolektívnej zmluvy vyššieho stupňa, to rozhodne tiež bude mať nenulový dopad na preferencie a prestíž "silného sociálneho štátu". Začína sa to zľahka sypať na viacerých frontoch, tak som len zvedavý na úroveň precitnutia - stále som ale skeptický, utorkové tropické cestovanie z Bratislavy bez klimatizácie, zhasnutie rušňa v Pezinku a 150 minút meškania podľa mnohých nervóznych cestujúcich tiež nemá vôbec nič s investičným dlhom spôsobeným vlakmi zadarmo, ale "niečím iným". A to pritom v tejto téme je ten súvis doslova jasný ...
06.09.2024 - 11:23:42
03
riesenim podla sukaja je cestovanie po zeleznici zadarmo aj pre PZ
06.09.2024 - 11:52:44
00
Najsociálnejšia vláda by mala prísť s potravinami zadarmo. Veď ako k tomu ľudia prídu, že musia jesť a ešte si za to platiť?
06.09.2024 - 13:11:25
01
To, že verejné financie su v hajzlu, vieme všetci. Aj že je problém na výdavkovej strane. Otázka je, koľko zaplatí ľudia v produktívnom veku (voličské skupiny opozície), aby nakŕmili voličské skupiny Smeru (štátnych zamestnancov, dôchodcov). Samozrejme, dopad bude aj na nich, ale tým sa to bude nejako kompenzovať.
06.09.2024 - 13:17:48
00
Ono sa to ukáže na tom, na čo bude najviac zameraná konsolidácia. Ak na také veci ako sladené nápoje, cigarety, chlast, tak sa to napr. mňa dotkne minimálne a zrejme viac koaličných voličov. Ak to bude znížením % do 2. piliera, tak zasa opačne, aj keď sa to presunie do budúcna. Ak by to bolo zamerané na celkovú DPH, tak dokážem svoju spotrebu okresať a usmerniť tak, aby to bolo čo najmenej, resp. nespoznám to natoľko ako koaliční voliči, ktorí sú zrejme s nižšími platmi a chabejším úsudkom v ekonomickej oblasti a možnosťou a hlavne chuťou okresania spotreby.
06.09.2024 - 13:32:47
00
Prave preto som sem dal ten citat od Data bez patosu. Tam to jasne popisuju, ze zvysenie prijmov na ucinnu konsolidaciu v nasom pripade uz nestaci. Uz musi prist aj znizenie vydavkov. A to je problem, ktoremu sa zatial vyhybala takmer kazda vlada.
Smer dokopy neurobil nic, aby tomu zabranil, kohutiky nechal tiect, kde tu na to pricapil nejake dane, ale v zapati to rozflakal na vlakoch zadarmo, almuznach pre dochodcov, predrazenych statnych zakazkach a pod.
Potom ked pride vlada, ktora to bude chciet naozaj vyriesit, tak uz to nebude zadarmo. No a samozrejme na take veci sa potom chytaju populisti ako Fico... Vy ste rozpredali strategicke podniky a teraz na to doplacaju obcania... No, ale preco sme ich rozpredali? Lebo predtym tento stat dostali na kolena ludia ako Meciar, a po nom ludia ako Fico a chvalabohu aspon za to obdobie medzitym, vdaka ktoremu sme dnes v EU a v NATO. Len rozdiel je, ze po Ficovi uz velmi nebude co rozpredavat, uz fakt len tie hnusne zhnite rusne a plesnive vagony... zadarmo.
06.09.2024 - 15:08:13
02
pbs.twimg.com
That's a whole lotta damage !
pbs.twimg.com
Ešte nieco co nekolabuje ?
Kardiologické oddelenie vo Fakultnej nemocnici Trenčín je už tretí mesiac na pokraji kolapsu. Tento týždeň jeho fungovanie zachraňoval aj neatestovaný urológ. Nemocnica tým, že ho nasadila do služieb, porušila predpisy.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/23379265/po-supermanovi-trenciansku-kardiologiu-zachranoval-urolog.html
06.09.2024 - 16:10:51
07
Prepacte mi tu vulgarnost ale ak je niekde nieco na ch*ja, tak kto iny ma zasahovat ako urolog?
06.09.2024 - 18:07:07
015

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up