lto napísal:
piny: alkohol v malych davkach neskodi v akomkolvek mnozstve :D

Alkohol je karcinogen skupiny 1 a to v akomkolvek mnozstve.
aJoN, male poskodenie mozgu je nic v porovnani s rakovinu pazeraka, pecene, prsnika, hrubeho creva, ustnej dutiny, konecnika, hltana a hrtana a pravdepodobne aj pankreasu; takze strasil by som skor tymto.
03.09.2024 - 10:50:28
61
Zajimave aka antialkoholicka debata sa tu strhla zrazu po jednom vtipku :D. Btw, telo si vyraba v malom mnozstve alkohol tiez, takze v akomkolvek mnozstve nie. Ani niektore lekarske kvapky by ste nemohli pozivat, vsakze :) Na svete je vela ludi, ktori si davali denne poharik a nikdy nemali ziaden karcinom, to ze je dnes situacia ina a velmi casto problemy sposobuje treba hladat predovsetkym inde a nie v pohariku vina. Vedecke studie, ktore pozoruju ludi, su sice fajn, ale zle predpoklady vedu k zlym vysledkom :) Za tie roky bolo vela studii, jedni hovorili tak, ini zas onak. Ale raz ma dojala doktorka, ktora povedala, sak 4 piva denne, to je tak akurat pre chlapa :D
03.09.2024 - 13:06:15
04
Si to teraz tym vedcom ale "nandal" :) kam sa na teba hrabu
03.09.2024 - 13:17:21
09
Tu mas zas inu studiu ty vedec :) https://www.monash.edu/news/articles/moderate-drinking-of-alcohol-associated-with-reduced-risk-of-heart-disease-and-death-from-all-causes,-landmark-study-of-older-people-reveals

Vsetko su to sice pekne ciselka, ale ako sa hovori, diabol sa ukryva v detailoch. Ak si zvolis vhodnu vzorku ludi, spravis si co len chces. Napr. ja ti viem dokazat na akejkolvek vzorke ludi, ze casom zomru , a to s 99% pravdepodobnostou! :lol: :P

Ako vsetko, je potrebne s mierou a rozumom . Akonahle mas v tele problem (zaludok/pankreas/pecen/crevo) a do toho budes liat alkohol, tak mas velky problem a stane sa ti karcinogenom. Taktiez pravidelne nalievanie sa hlavne tvrdym vyrazne negativne ovplyvnuje mozgove procesy. Na to netreba studie, skusenosti je dost. Ale tvrdit bohorovne, ze akekolvek male mnozstvo je karcinogen, obzlvlast ked sa alkohol sam vyraba v tele, je ... hlupe :)
05.09.2024 - 09:13:51
00
media1.giphy.com
05.09.2024 - 09:24:37
13
moja posledna navsteva ortopeda: predpisal mi nejake "vyzivove doplnky" slusne som sa spytal, ci to ma nejake kontraindikacie. Zasmial sa a hovori, nebojte sa, mozte pivo aj dve, aj tri, alebo 4. No takto mu hovorim 3 je u mna tak max vo volnom case. Odpoved, tak kde vy koncite ja zacinam :-)
05.09.2024 - 09:27:20
01
Celkom bezne liecia doktorov z alkoholu , aj co obcas citam v novinach, kdejaky doktor nafuka, ale hlavne na vychode :lol: :D
05.09.2024 - 09:31:03
00
Na východe ? divné .... :)
05.09.2024 - 09:33:45
00
Fúúú, no nečakal som, že v tomto fóre tu budeme obhajovať alkoholizmus. Dúfam, že sa niekedy dožijeme tej doby, keď prestane byť alkohol akceptovaný širokou spoločnosťou. Momentálne v tejto alko-krajine je ten čo nepije považovaný za chorého/divného, aj keď to je presne naopak :) Áno aj jedno pivko raz týždenne pácha viac škody ako osohu, to je milión krát vedecky overený fakt :)
05.09.2024 - 09:35:17
54
kedze su vekove priemery ake su, napr. pediatri 65, tak to je podla mna vporiadku, ved oni si uz len uzivaju zasluzeny dochodok, do toho sem-tam nejaka praca, sluzba :bow:
MrKoubak ja zase dufam, ze sa dozijem doby bez AI :u:
05.09.2024 - 09:39:23
00
thumb_up0thumb_down
05.09.2024 - 09:39:29
11
Izzy68 napísal:
kedze su vekove priemery ake su, napr. pediatri 65, tak to je podla mna vporiadku, ved oni si uz len uzivaju zasluzeny dochodok, do toho sem-tam nejaka praca, sluzba :bow:
MrKoubak ja zase dufam, ze sa dozijem doby bez AI :u:

Prečo Izzy68 ? AI zatiaľ, iba zjednodušuje každodenný život. Nevidím negatíva,
05.09.2024 - 09:46:27
01
My sme bohuzial aj v dobe, kedy sa masivne dehonestuje vedecky vyskum a vedecka praca (vid napr. covid alebo tuto vyssie panko). Celkom sa ma to dotyka, kedze manzelka je vedkyna s viacerymi clankami v karentovanych casopisoch a publikaciami a sam vidim, kolko to stoji driny a casu. A potom pride niekto na nejake forum a napise, ze aj on si vie vyskum urobit aky chce...
05.09.2024 - 09:48:48
07
pa3km ja som to pochopil tak, ze su vedecke vyskumy a vedecke vyskumy - vyskumy robene na konkretne zadanie (na objednavku za pekne chechtaky). A za ltoov dlhy zivot si precital niekolko krat, ze raz je nieco dobre, inokedy pravy opak no a spravidla sa ta info zacina "vedci zistili"...
inak su ltove prispevky castokrat dlhe, takze citam prizemnym letom :-D
PS. pred pani manzelkou smekám :bow: akej oblasti sa venuje ?
PS2, sovietski vedci svojho casu zistili, ze ked vysusia indicky ocean, vznikne obrovska urodna plocha pre pestovanie obilia a boli vypracovane plany, ako na to. Vzhladom na to, ze intenzivne pracovali na odstraneni svojej inteligencie (zbranami, gulagmi a vodkou), tento napad mi utkvel v pamati najviac :-D
05.09.2024 - 09:59:38
23
zas nerobte z par piv alkoholizmus. ja pijem vsetko - pivo, tvrde, vino - lebo mi chuti - pijem pre chut, pre pozitok, nie aby som sa opil. kazdy den do seba dostaneme davku vsetkeho mozneho co nam skodi - zacina to vzduchom ktory dychame.
rozne studie su ok ale ani jedna nieje 100% a uz vobec sa nimi netreba riadit 100%-tne - ono sa tie studie ako vieme aj tak casom menia. a povedat ze alkohol ta zabije lebo studia je to iste ako povedat alkohol lieci lebo studia.
05.09.2024 - 10:03:02
33

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up