Takych mam najradsej co pridu vyskusaju v obchode, hodinu sa krutia okolo a potom kupia cez eshop no je to riziko za usporu cez internet. Vsak sa pomeraj a vies to doladit aj predstavcom +-2cm.
04.09.2024 - 11:57:16
01
Fungujeme snad v slobodnej trhovej ekonomike. Kazdy predajca si svoje produkty moze predavat tak draho ako chce, a kazdy kupujuci sa moze slobodne rozhodnut, ze to nekupi... Sef ti v robote asi tiez neda premiu radovo niekolko stovak za nic, len preto, ze na nho hodis pekny kukuc a poprosis ho, ze ideme spolocne podporit slovensku ekonomiku.
04.09.2024 - 12:07:35
02
mjanek007 napísal:
Takych mam najradsej co pridu vyskusaju v obchode, hodinu sa krutia okolo a potom kupia cez eshop no je to riziko za usporu cez internet. Vsak sa pomeraj a vies to doladit aj predstavcom +-2cm.

Tak predajcovia o tomto vedia a je to normálne. Čo ťa serie? Veď nakupuj drahšie nikto ti nebráni..
04.09.2024 - 12:29:11
10
ivanio napísal:
ináč uplne najlepšie vychdázajú zo "značkových" bikov podla mňa Cube cez bikedisscount, to sa ani čínske podla mna neoplatia skladat....napr.https://www.bike-discount.de/en/detail/index/sArticle/273781

karbon na di2 ultegre +karbonove slušné newman kolesá, 3300eur, je podla mna super....

neverim ze ho budu za tolko predavat, inac by to bol velmi dobry kauf

napriklad tento radon vyzera tiez dobre
https://www.bike-discount.de/en/radon-vaillant-9.0
04.09.2024 - 16:33:12
00
Dellax budu. Pozeral som oficialne stranky Cube a tie ceny sedia.
04.09.2024 - 16:54:17
02
...ako to skladanie ma láka...len fakt neviem či je ti vhodné pre človeka, čo cesťák nikdy nejazdil :)
ale tak snáď je na internetoch kopec návodov.

no a čo sa týka tých ,,značkových" bicyklov...no čo si povieme...láka to.
je to ako ísť si kúpiť oblečenie/obuv...väčšina z nás siahne po populárnej značke :)
04.09.2024 - 19:34:57
00
ivanio napísal:
Dellax budu. Pozeral som oficialne stranky Cube a tie ceny sedia.


Jo, Cuba vie byt velmi lacny, aj ked som ja kupoval novy bike minuly rok mali 105ku Di2 za 2300 cca, a to v Kaktus biku, nie v Nemecku :D Len tam sa mi nepacil ram. Ked vidim tento este aj s tymi kolesami, vyzera fakt skvele.
05.09.2024 - 10:17:51
00
joeyD napísal:
...ako to skladanie ma láka...len fakt neviem či je ti vhodné pre človeka, čo cesťák nikdy nejazdil :)
ale tak snáď je na internetoch kopec návodov.

no a čo sa týka tých ,,značkových" bicyklov...no čo si povieme...láka to.
je to ako ísť si kúpiť oblečenie/obuv...väčšina z nás siahne po populárnej značke :)

Tak urcite je lahsie poskladat jednoduchy cestak (najlepsie na elektrike a este aj plne wireless) ako nejake celopero na mechanike este aj s teleskopkou. Ak mas hodne skusenosti s MTB, cestak bude jednoduchsi aj na skladanie aj na udrzbu, celkovo. Alebo ako som vravel, vzdy si mozes dat poskladat bike v servise.

Netreba zabudat ani na to, ze na skladanie treba aj naradie - to tiez nieco stoji, financne sa to ale vrati pomerne rychlo, ak si potom nasledne schopny si aj robit servis sam.

Ale pri hentej cene Cube co sa tu objavilo, uz ani tu cinu skladat nema zmysel, pokial si to vyslovene nechces poskladat podla seba v specifickej konfiguracii. Ale uplne najlepsie ist si to najprv vyskusat do kamenneho obchodu pred kupou a este lepsie na zaciatok si pozicat nejaky cestak od kamosa / z pozicovne na den/dva, ci ta to vobec chyti.
05.09.2024 - 11:32:34
03
nepotrebujem zisťovať či ma to bude baviť...lebo musí.
chcem začať aj s triatlonom...preto aj hľadám niečo čisto na asfalt...a rýchle...nech to šetrí energiu.
nemusí to byť pohodlné na 200km jazdy
05.09.2024 - 12:31:16
01
Fuuuh ako ak ti ide len o triatlon a kratke jazdy, na to su potom casovkarske kozy. Na to ani cestak netreba.
05.09.2024 - 12:38:49
00
joeyD ja by som ti odporucil bikefit kde na prvej navsteve vyberiete vhodnu velkost a model bicykla + nastavite tretry. A na druhej navsteve uz len doladite novy bike. Dobre skusenosti mam osobne s tymto https://www.bikefitbrno.cz/cenik/
Ma tam aj sluzbu "Bike fit před koupí nového kola". Typek je slovak
05.09.2024 - 12:39:42
00
blackpyros napísal:
Fuuuh ako ak ti ide len o triatlon a kratke jazdy, na to su potom casovkarske kozy. Na to ani cestak netreba.



neviem či sa niečo zmenilo...ale kedysi neboli tieto časovkárskej stroje povolené na šprint a olympijský triatlon.

preto hľadám len niečo ,,obyčajné"...na rýchle úseky...do 50km.
verím, že by som na tom prežil aj 100km...ale to je hudba budúcnosti.
05.09.2024 - 13:02:55
00
V triatlonoch sa nevyznam, ale pokial viem, vacsina triatlonov ma pravidlo, ze nesmies jazdit v haku - to znamena ze kozu tam pouzit mozes. Nesmies ju pouzit len v tych, kde je jazda v haku povolena, tam su kozy zakazane z bezpecnostneho hladiska. Opravte ma niekto, ak sa mylim.

Ak chces, stale mozes na triatlon na klasicky cestak nasadit napriklad casovkarsky kokpit, lenze cestaky maju aj inu geometriu - je to take ghetto riesenie. Ak ti naozaj ide len o kratke rychle jazdy na asfalte do 50 km a mat bike na triatlon - koza je urcite rychlejsia a idealnejsia a kupa cestaku v takomto pripade vobec nemusi davat financny zmysel.
05.09.2024 - 13:34:57
00
ja chápem, že je tam aj iná geometria kvôli zapájaniu a nezapájaniu niektorých svalov, aby si bol ready na následný beh.
no chcem niečo ,,univerzálne"...nech si môžem sem-tam zajazdiť v kľude po hrádzi...a nech sa zas úplne nestratím v hobby pretekoch.
nemám veľké ambície.
proste to je len dôvod prečo hľadám niečo šikovné a rýchle.
05.09.2024 - 13:43:45
00
Tak ako na hrazdi aj prilahlych rakuskych rovinkach bezne vidiet ako si v klude slapu jazdci na kozach tych 40 km/h a neposobia, ze by boli v zone 5. :D Neviem, tuto moje skusenosti koncia, nech sa ozve niekto, kto realne jazdi kozu alebo aj triatlon a nech ti poradi, ci vobec do cestaka ist. Mne to totiz pride tak, ze na to co chces ty, mozno ani cestak nepotrebujes.
05.09.2024 - 13:52:52
00
keyboard_arrow_up