Porovnať profi a hobby. To je taký vesmír. Ako keď ide, Trabant a máš pocit ako rýchlo a potom idú profi a je to ako v Star Trek, presun medzi galaxiami - warp pohon, či ako to bolo 😂🤭🤣
03.09.2024 - 08:47:39
00
To je teraz mám pocit celkovo taký trend v pretekoch na najvyššej úrovni - 2.4" balóny s nízkym vzorom. Čo viem, tak niečo podobné vyrába aj Maxxis a Schwalbe a ostatní veľkí hráči tipujem tiež nebudú úplne pozadu. Nakoniec aj Tom Pidcock vyhral OH na Conti RaceKing, čo síce nie je typický predstaviteľ tejto kategórie, ale rozumieme si.

Takto v pretekoch najvyššej úrovne to asi zmysel má, no bežný biker imho prakticky nepocíti negatívny rozdiel, ak dá minimálne dopredu nejakú "normálnejšiu pneumatiku."
03.09.2024 - 08:49:53
00
Kedysi davno sa vyrabal schwalbe furious fred tucnejsi, aj nejaky contik (este z cias 26") bol taky, ale moc sa to neujalo, tak s tym prestali, zda sa, ze sa to vracia do hry. Raceking ma teda oproti tej fotke ale brutalny dezen :D (inak teda to je dobry plast, pokial nie je blatko a alebo sypky povrch).
03.09.2024 - 08:55:11
00
lto ritchey speedmax sa kedysi jazdil na xc-ku
Kristina stale je to trat o ktoru sa niekto stara, ktoru poznas aj ked stopy sa jazdou pomenia ale vies ze tam nebude v zjazde padnuty strom, ani 20cm vrstva listia plna papekov, pol metrovy jarok po burke a podobne chutovky ktorym sa pri beznej jazde slovenskymi lesmi nevyhnes
03.09.2024 - 09:15:42
00
gusto0: pozrel som si vzorok, fuj, apage satanas :D, furious fred (inak jazdil som ho, brutalna guma to bola, rychla jak blesk, akurat asi jediny plast, ktory som rozdefektil na kamienku na hradzi :D) je oproti tomu riadny traktor :D
03.09.2024 - 09:39:06
00
Ritchey Speedmax bol vyborny plast na konkretne pouzitie. :) Vecer odfotim co mam teraz na zadnom - Python Race je plast s brutalnou trakciou. :D
03.09.2024 - 10:24:32
00
lto a Jezus vy si asi budete pamätať aj na Maxxis Flyweight 330, ten fičal tak cca. pred 20 rokmi počas mojich mládežníckych čias... A veselo sme s tým 1.95" plášťom na 17mm ráfikoch, s dušami a 4 barmi tlaku jazdili prakticky to isté, čo sa jazdí na maratónoch aj dnes :)
O nejaký rok-dva potom prišla do módy trojkombinácia od Schwalbe - Nobby Nic, Racing Ralph, Furious Fred, masovejšie rozšírenie bezdušákov, 29 palcové kolesá, dvojprevodníky... Ťažké retro, ty vole :D
Aj keď, oproti tomu Pythonu Race vyzerá mať aj tento Flyweight pomerne luxusný dezén :)

Kristina na tej trati v Andorre (resp. aj kdekoľvek inde pri podobných podujatiach) je imho ešte aj tá výhoda, že pokiaľ spadneš a zničíš seba a/alebo bike, do pár sekúnd je pri tebe niekto, kto ti vie pomôcť. Čo je za mňa luxus, ktorý pri bežných (predovšetkým sólo) výjazdoch nemáš. Čím nechcem povedať, že by to bolo jednoduché, tí jazdci čo to dávajú to rozhodne "majú v ruke," ale je to predsa len niečo trochu iné, než sa ísť len tak sám povoziť po 8 hodinách v práci...


http2.mlstatic.com
03.09.2024 - 10:47:59
01
Ja mam doma este toto ?
Obul som to mladej na ebike dozadu lebo aj tak s tym jazdi len po asfalte
i.ebayimg.com
03.09.2024 - 12:15:53
00
tomas11: jazdil som chvilu contik explorer supersonic pro 1.8", 320g mal asi, ale to bolo tak male koleso s nim, ze som to po chvili dal prec. To sa nedalo. Ale v stupaniach stacilo trochu pritlacit na pedal a bajk vyletel ako raketa. Vzorok prekvapivo drzal, dokonca aj na mokru. Inak som nejaky cas jazdil Fast Fred 2.1", ten bolo treba fukat na skoro 70psi ( skoro 5barov), a vydaval take zvlastne cvendzive zvuky, lebo mal po obvode volajaky plastovo-neviem aky pasik a ten cvendzal. Zajimave to bolo. Este inak ten Furious Fred, po 400km bol dost zodrany, to bol zavodny plast.
03.09.2024 - 12:34:42
00
Flyweight si pamätam. Ale nejazdil som ho, na moj vkus to bol uz prilis kompromisny plast. Aj Tvoju sestru si pamätam. :D

Ja som jazdil Python NG v top verzii Air Light (https://www.kupkolo.cz/plast-mtb-hutchinson-python-ng-air-light-black-pv515452_z4179/). Vyborny balonovy plast s vysokym TPI (127), prekvapivo dobrym gripom aj v zakrutach, nizkou hmotnostou (<500 g) a nizkym valivym odporom. Akurat ze mäkka zmes, cize zivotnost na zadnom nic extra a bocnice boli dost nachylne na poskodenie. Nobby Nic bol v porovnani s Pythonom na prednom velmi zle citatelny v zakrutach. Dlho drzal, ale potom zrazu ustrelil a bol problem. Python bol neskutocne citatelny a teda aj bezpecny. Ale nebol to plast do blata.
03.09.2024 - 16:15:38
00
STanGinko napísal:
Bože tie plášte sú alchýmia :tmi: Aj táto kombinácia je zaujímavá... no nič idem dačo objednať a uvidíme čo to povie v teréne :D


Tak nakoniec vyskúšam kombináciu

dozadu - Maxxis Aspen 29x2.25" EXO Protection plášť, TR, kevlar
dopredu - Maxxis Rekon 29x2.25" 3C Max Speed EXO plášť, TR, kevlar

Objednané, a po nahodení otestujem a dám vedieť či to bola dobrá voľba :!:

Ďakujem za názory a rady.
04.09.2024 - 13:00:22
02
Tufo xc14--xc12
04.09.2024 - 13:45:56
00
alebo Barzo / Mezcal
04.09.2024 - 14:42:26
00
Toto je ta dilema u mna teraz. Tufo vs Barzo/Mezcal. Hlavne ked ide jesen/zima :D
04.09.2024 - 15:22:15
00
Vittori v zime stvrdne zmes.. uz to potom nieje ono...
04.09.2024 - 15:33:12
00
keyboard_arrow_up