martinstranava napísal:
Keď už je tu táto téma prvého biku. Môj prvý aktuálne roubaix sl4, už má svoje odsluzene a chcel by som niečo moderné a zlakal ma tento bike hlavne na elektrice radenie a wattmeter(moja podmienka pri novom) limit je tých 4k plus mínus. Otázkou je ci sa oplatí tento alebo viem nájsť niečo lepšie? Jazdím tak 5k ročne bez závodov. https://www.decathlon.sk/p/341573-297590-cestny-bicykel-rcr-rival-axs-so-snimacom-vykonu-biely.html

Ako sada Sram Rival AXS nie je zla, ale stale je to ta 2. najnizsia trieda hned po Apexe.
Pokial nepreferujes vyslovene Sram (napriklad z dovodu, ze narozdiel od Shimana je plne bezdrotovy) a netrvas na plne interne vedenej kabelazi, ten EDR co postol Jackob47 je na vyssej sade Shimano Ultegra, je vdaka tomu aj lahsi a maju ho o 700 eur lacnejsie. Nema sice powermeter, lenze ten vies za usetrene peniaze dokupit (neviem, preco trvas aby bol uz sucastou biku) napriklad aj v pedaloch miesto kluk, co ti umozni si wattmeter nechat pri predaji biku alebo sa daju pouzivat aj na viac bicykloch.
03.09.2024 - 09:53:54
00
Záleží aj aký bicykel chce... EDR je endurance rám, pohodlnejší a mäkší ako RCR, RCR je to, čo jazdí Decathlon AG2R v kopcovitých etapách, tuhší, viac aero, ľahší rám... FCR je aero... Ja mám aktuálne bike na EDR ráme a mne ten rám sedí... ale predsa len poškulujem po RCR, všetci, čo ho majú a všetci, čo sme ho testovali si ten bicykel chválime... Čoskoro ešte vyjde RCR na 105 DI2 za cca 4,5k... Všetky RCR už sú s powermetrom
03.09.2024 - 10:11:56
20
Plne suhlasim, ze tie ramy su rozne a najlepsie je vyskusat, co viac konkretnemu jazdcovi sadne. Lenze ked ten lahsi ram osadis nizsou sadou, ako je to v tomto pripade, razom je bicykel tazsi. Pol kila samozrejme hobbik jazdiaci 5k rocne nepociti, a pri aero biku sa vyssia hmotnost akosi aj viac toleruje. Keby stali oba rovnako, lenze ten EDR je v zlave o 700 lacnejsi, tazka volba.
03.09.2024 - 10:22:06
00
Podľa mňa pri kúpe prvého cesťáku si treba položiť otázku: "Čo od bicykla očakávam, na akej som úrovni a ako technické finesy moju úroveň zlepšia?" Mnoho sa dá (podstatne lacnejšie) zlepšiť poctivým tréningom. Potom je skok vo výkonoch po upgrade hardvéru markantný. Inak je to zbytočné mrhanie peniazmi a nezmyselná frajerina. Cyklistu robí cyklistom jeho kondícia, výkonnosť, technika jazdy a hlava, nie bicykel. Vidím to na mládežníckych pretekoch. Na štarte to vyzerá hrozivo, keď vedľa vnuka na HT Treku štartuje "synáčik" na celoodpruženom Scottovi. Ale, keďže "synáčik" nemá cyklistické nohy, má málo najazdené, nevie čítať trať a nedokáže prednosti bicykla správne využívať, končí na chvoste.
Takže:
1. Čo od bicykla očakávam - chcem sa voziť s kamoškou po hrádzi? Potom mi stačí "amatérske približovadlo".
2. Čo od bicykla očakávam - chcem závodiť a vyhrávať? Potom potrebujem "mašinu" a tvrdý tréning.
03.09.2024 - 10:30:48
02
Zabudol si na tretiu moznost:

3. Nemam problem s peniazmi, rad si doprajem a nechcem robit kompromisy (potrpim si na vybavu / dizajn / konkretnu znacku). Pri tejto moznosti su obe predchadzajuce moznosti nepodstatne, lebo si kupujem to co chcem / co sa mi paci a nie to, co realne vyuzijem. :)
03.09.2024 - 10:38:45
05
Áno, aj také kritérium existuje. Kým som poľovníčil, chodieval na poľovačky jeden pán s Remingtonkou (v tom čase to bol RolsRoyce medzi guľovnicami). Chybička bola v tom, že vôbec nevedel strieľať :-D.
03.09.2024 - 10:41:15
00
Ono povedzme si pravdu... tá cestná (a nielen) cyklistika je trošku "snobská"... stačí sa pozrieť na to, čo sa jazdí všade okolo... hobbýci na bicykloch, ktoré nemajú šancu reálne využiť... v oblečení, ktorého cena sa ani len nedá reálne obhájiť... ale, keď to človeku robí radosť a baví ho to, tak nech je tak :)

Každopádne už je táto diskusia asi fakt mimo tému "Prvý cesťák"
03.09.2024 - 10:50:47
06
Prvy cestak alebo piaty, vies ako sa hovori: Niesme taki bohati, aby sme kupovali sunty. :lol:
03.09.2024 - 11:34:43
01
Podla mna, podla vlastnej skusenosti, ak niekto vie, ze bude jazdit, lebo povedzme jazdi aj vela MTB, tak nech uz uvazuje skor ist do niecoho lepsieho, nieco co neprerastie jazdenim do roka (moj prvy bajk, hlinikovy Decathlon, za par sto eur som menil po dvoch mesiacoch). Skratka, debata o elektrike je na mieste, ako tu niekto pisal, o par rokov to nebude tema a bajky s mechanikou sa budu predavat ako bajky s rafikovymi brzdami teraz (zle). Teda ak clovek uvazuje aj nad tym ako si bude bajk drzat hodnotu.
03.09.2024 - 12:14:33
02
no veď práve preto pozeram nieco take lepsie...co by som nemusel popripade menit. a ked hovorite, ze sa oplati pozerat bicykle s elektrikou...tak uz pozeram len take.
pochopol som som, ze asi od Shimano treba pozerat tu 105 di2, alebo ultegru...ze to je fajn.
SRAM ....tam je ten Rival nejaka lacnejsia/horsia alternativa? ci sa to da prirovnat k 105 di2?
03.09.2024 - 12:23:06
00
blackpyros napísal:
Prvy cestak alebo piaty, vies ako sa hovori: Niesme taki bohati, aby sme kupovali sunty. :lol:

aj preto som kupil prvy s podmienkou ze ma byt karbonovy. nelutujem.
elektriku nechcem, dobre som urobil.
03.09.2024 - 12:24:46
00
pre mna je naozaj dolezity dizajn a celkovy vzhlad. nejde mi vobec o znacku...ale o to ako to posobi ako celok.

preto som zas prihodil...a nasiel nieco ine...len pocitam, ze mi bude asi ta vybava zhejtovana.

https://www.canyon.com/cs-sk/silni%C4%8Dni-kola/aero-bikes/aeroad/aeroad-cf-slx/aeroad-cf-slx-7-axs/3964.html?dwvar_3964_pv_rahmenfarbe=R107_P01&dwvar_3964_pv_rahmengroesse=XS#configuration-anchor
03.09.2024 - 12:26:25
00
105 ma ekvivalent Rival a Ultegra ma ekvivalent Force. Rozdiel je najmä v hmotnosti a nie je zásadný. Neurobíš chybu keď to bude osadené ani jednou z týchto štyroch sád. Ja mám Force, ale taký Frankenstein, lebo kľuky su tretej strany (Rotor) a kolesá s kazetou sú Shimano a funguje to výborne. Celkovo som so SRAM-om spokojný a volil by som ho znovu, ale neurobíš chybu so žiadnou z tých sad.
03.09.2024 - 12:27:39
00
joeyD napísal:
pre mna je naozaj dolezity dizajn a celkovy vzhlad. nejde mi vobec o znacku...ale o to ako to posobi ako celok.

preto som zas prihodil...a nasiel nieco ine...len pocitam, ze mi bude asi ta vybava zhejtovana.

https://www.canyon.com/cs-sk/silni%C4%8Dni-kola/aero-bikes/aeroad/aeroad-cf-slx/aeroad-cf-slx-7-axs/3964.html?dwvar_3964_pv_rahmenfarbe=R107_P01&dwvar_3964_pv_rahmengroesse=XS#configuration-anchor


Za mňa dobre, Aeroad je dobrý a pekný bajk, mooožno keby to malo Force a nie Rival, ale aj takto to je v poriadku ako som písal vyššie. Pod 4 litre sa bajk na elektrike s karbón kolesami asi ani nedá zohnať.
03.09.2024 - 12:31:45
00
https://www.decathlon.sk/p/341573-361677-cestny-bicykel-rcr-rival-axs-so-snimacom-vykonu-karbonovy.html

...tohto krasavca som videl najskor...ale potom mi odporucili pozrie aj CANYON...vraj maju dobre zostavy.

cena rovnaka...
03.09.2024 - 12:34:17
00
keyboard_arrow_up