Pokiaľ plášť nedrží zaskočený po sfúknutí alebo nízkom tlaku na patkách, by som sa obávala, že pri "podfúknutí" pri náraze na hranu bude hroziť rýchla strata tlaku v nejakom zjazde a následná jazda po vyzutom ráfku.
02.09.2024 - 23:03:21
00
Par dni dozadu som pisal ze 0.5 drzi na mieste a asi aj 0.3 ale to mi uz pumpa neukaze taku hodnotu takze pri uplne nizkom tlaku spadu patky z drazok rafika
02.09.2024 - 23:20:25
00
Aj tak. Na vsetkych kolesach som pri nulovom tlaku musel silou patky z rafiku zhadzovat a nie ze spadli same. Pocas jazdy su na plast ine tlaky a zhodenie patky je tak na drzku v lepsom pripade.
02.09.2024 - 23:39:17
00
A co teda...reklamovat plast?
03.09.2024 - 00:51:47
00
martinsulovsky napísal:
Par dni dozadu som pisal ze 0.5 drzi na mieste a asi aj 0.3 ale to mi uz pumpa neukaze taku hodnotu takze pri uplne nizkom tlaku spadu patky z drazok rafika

kazdy plasť ma inu konštrukciu, rovnako aj rafiky niesu identicke vo vnutronom priemeri pre dosadnutie plasta, na jednom to drží silno na druhom hned spadne, normalna vec, rozdiely v plastoch , tvaroch aj priemeroch su u výrobcov bežné.. rovnako aj zmetky z výroby :)
03.09.2024 - 07:51:21
01
martinsulovsky napísal:
A co teda...reklamovat plast?

najskôr možno daj výrobcu a model ráfku, alebo profil. Je ten ráfik TLR? Možno je problém ako máš namotanú pásku?
03.09.2024 - 12:52:40
02
Ako sa tu stále spomínajú Tufo plášte, tak som sa rozhodol ich vyskúšať, konkrétne XC 12, čo sú tu teraz v akcii, ale nedarí sa mi ich žiadnym spôsobom nahodit. Bezdušových plášťov mám za tie roky nahodených veľa, ale s týmto som sa ešte nestretol. Už som vyskúšal všetky možné spôsoby vrátane namydlených pätiek, duše, boostra a nič. Ešte vidím poslednú možnosť v tom, že poriadne netesní originál páska, lebo v časti kde sa na konci prekrýva, tak už bola odlepená. Ale diery pri špicoch prekrýva. Na starom plášti bol zrejme defekt po seknutí ráfikom, ale teraz už si nie som 100% istý, či to nebolo možno tou páskou. Poslednú možnosť vidím v novej páske a tak sa chcem spýtať, či bude stačiť starú pásku prelepiť, samozrejme odmastenú, alebo ju treba komplet strhnúť a novú nalepiť na rafik? Ten odlepený kúsok by som odstrihol. Inak, na cesťáku mám Tufo Comtura 4 a išli nahodit normálnou pumpou. Alebo viete poradiť ešte iný spôsob nahodenie toho xc plášťa?
05.09.2024 - 21:05:10
00
odlepený koniec odstrihni a prelep kusom novej.. neviem ke maš rafky ale mne idu nahodiť aj pumpou aj kopresorom za 5 MIN,... polož pri fukani koleso na plocho na zem a daj si zaležať aby okolo ventilu bol plasť roztiahnutý na bokoch aby neunikal... a musí to isť
05.09.2024 - 21:11:37
00
Sú to kolesá čo sú originál na Specialized HT Comp. Mal som tam plášte Specialized, Hutchinson, Vittoria. Všetko nahodené pumpou za pár sekúnd, tieto Tufa sa absolútne nechytajú.
05.09.2024 - 21:19:05
00
lukjur napísal:
Ako sa tu stále spomínajú Tufo plášte, tak som sa rozhodol ich vyskúšať, konkrétne XC 12, čo sú tu teraz v akcii, ale nedarí sa mi ich žiadnym spôsobom nahodit. Bezdušových plášťov mám za tie roky nahodených veľa, ale s týmto som sa ešte nestretol. Už som vyskúšal všetky možné spôsoby vrátane namydlených pätiek, duše, boostra a nič. Ešte vidím poslednú možnosť v tom, že poriadne netesní originál páska, lebo v časti kde sa na konci prekrýva, tak už bola odlepená. Ale diery pri špicoch prekrýva. Na starom plášti bol zrejme defekt po seknutí ráfikom, ale teraz už si nie som 100% istý, či to nebolo možno tou páskou. Poslednú možnosť vidím v novej páske a tak sa chcem spýtať, či bude stačiť starú pásku prelepiť, samozrejme odmastenú, alebo ju treba komplet strhnúť a novú nalepiť na rafik? Ten odlepený kúsok by som odstrihol. Inak, na cesťáku mám Tufo Comtura 4 a išli nahodit normálnou pumpou. Alebo viete poradiť ešte iný spôsob nahodenie toho xc plášťa?

rovnaku skusenost som mal s tufo comtura prima ... nesiel nahodit s nicim ... nakoniec som vlozil dusu, nafukal, nechal cez noc, a na druhy den som zhodil jednu stranu plasta z rafku, vybral dusu a plast naskocil okamzite ...
05.09.2024 - 22:01:30
00
Dík, skúsim to spraviť teraz ráno a večer po práci uvidím.
06.09.2024 - 04:52:19
00
potrebujem sa trochu poradit so skusenejsimi, nahodil som na pouzivany rafik pouzivanu pneu ktora je v stadiu tesne pred fyzickou smrtou [ predtym som ju normalne jazdil ako bezdusu dlhe mesiace ], pre uplnost je to aj s ruzovou Pepiho nudlou vo vnutri, ale koleso stale postupne straca tlak ... prvy krat v zivote som sa teda odhodlal pouzit lavor pravdy a zistil som velmi cudnu vec, ziadne bublinky okolo ventilu alebo niplov sa nekonaju, zato guma sa spenila ;-] ... asi to suvisi s tekutym mydlom ktore pouzivam na patky ... ale to mydlo tiez nebude na pricine, pretoze s nim nahadzujem aj ine pneu, ktore takuto zahadu nevykazuju ... tcdpcj ?

Prílohy:

2024-09-06 13.45.22.jpg
2024-09-06 13.45.22.jpg 254.18 KiB thumb_up0thumb_down

06.09.2024 - 14:34:52
00
Vymeň lavór
06.09.2024 - 14:40:18
05
nejsom o moc skusenejsi, ale akoze myslim ze mne sa tiez takto spenila pouzivana pneu ktora neschcela zaskocit..tak som pouzil mydlo a potom som videl chvilku penu. Ale potom si tmel splnil povinnosti a tlak si to drzi v ramci normy.. skusal si to uz pojazdit..ako rychlo to straca tlak?
06.09.2024 - 14:49:22
00
za jednotky hodin je to prazdne, pojazdil som len okolo garaze ...
06.09.2024 - 14:51:28
00
keyboard_arrow_up