Nazdar, chcem poprosit o radu..
Mam na lectore 30 mm rafik Syntace v30i, a povodne plaste Schwalbe Racing Ralph Performance 29x2.25.
Tie plaste mi "nesadli" a chcem dat bezdusove.. uvazujem dat na zadok Maxxis Icon 2,20 a dopredu Maxxis Minion 2,30. Ma niekto daco obdobne ? ( karpaty vacsinou asfalt hore, a nasledne lesne a lahke traily). Dik
01.09.2024 - 16:48:58
00
Ten minion nahrad forekasterom alebo ardent race...pojde to lepsie p asfalte aj zvaznicami
01.09.2024 - 19:40:19
04
Pride mi to velmi pomala kombinacia na asfalt a lahky teren. Par mesiacov som jazdil Ikon 3C aj vzadu, no pocitovo sa mu velmi nechcelo. Vymenil som ho prave za Racing Ralph (super ground). Tlak tak 1.6-1.7 vzadu.
01.09.2024 - 19:47:26
01
tak ako píše žihadlo, ikon a minion je dost brutus kombo vredu kotva vzadu korcula.... Inak ikon ani nebrzdi ani neklopí po trailoch sa sním nedá blbnuť je to skor turistický plášť podľa mňa. A ide jesen... kombo ardent a ardent race by bolo lepšie, prípadne aj ikon a ardent nemusí byť zlé kombo ale teda skôr na turistiku, ja som to takto vozil ale v extremnych strminách je ten ikon desivý a to stačí prach a nie to ešte blato alebo sneh... Ja na traily vozím modrý Nobby nic vzadu a oranžová Magic Marry vpredu a gúla sa to velmi pekne a dá sa stým dosť blbnuť, alebo kombo DHR a DHF 3C/Assegai 3c, ale to sa už negula že vobec to len na električke :-)
01.09.2024 - 19:53:23
02
Kristina napísal:
Dnes odskúšaný Maxxis Severe 29x2,25". Za mňa fajn kombinácia rýchleho zadného vzorku a predného, ktorý aj pekne podrží stopu.

Škoda že ho nerobia v 2.4, asi by to nemalo zmysel, ale ja by som ho chcel v balonovej verzií 😀
01.09.2024 - 19:56:11
02
Inak na margo valiveho odporu..v sobotu som siel celkom slusnu streku hreben Inovca na Assegai a Highroller (to co z neho este ostalo :D) obe Maxxterra v 2.5" prevedeni. Komplet vahu aj bikom som mohol mat tak do 100kg..tlaky na pocit vyssie 1.2b vpredu 1.45b vzadu ale nezomieral som ani na asfalte/graveli (Hlohovec-BA). A ked som porovnaval cas s tym ked som siel na barzo/mezcal bol dost maly rozdiel.

Assegai/Highroller - hlinikove kolesa + zachadzka 5km a 300vm - celkovy cas 13:52:00
https://www.mtbiker.sk/vyjazdy/2004755/bicykel-povazsky-inovec-z.html

Barzo/Mezcal - karbonove kolesa - celkovy cas 14:04:56
https://www.mtbiker.sk/vyjazdy/1808415/bicykel-z-trencina-hrebenom.html

To len tak na porovnanie ze da sa aj na tych kotvach jazdit dlhsie veci, ale urcite tomu napomohol aj fakt ze teren je tvrdy jak beton, keby bolo blatko uz by to bol vacsi rozdiel.
02.09.2024 - 09:13:46
10
zihadlo 5 napísal:
Ten minion nahrad forekasterom alebo ardent race...pojde to lepsie p asfalte aj zvaznicami

Pozeral som ten forekaster a ten sa mi veru pozdáva. Dal by si skôr 2,40 dopredu, alebo 2,20 (neviem či to už nie je moc úzke) nemám skúsenosť s užším profilom ako 2,25
02.09.2024 - 09:28:19
00
STanGinko jazdim podobne ako pises, dopredu som dal forekaster 2.4, dozadu rekon (obycajnu verziu, nie "race") 2.4 a za mna velka spokojnost...na trailoch to drzi super, a vyslapy su pohoda
02.09.2024 - 09:49:13
00
mam obe verzie noveho forekastru, ta 2.4" verzia realne meria na 30mm rafiku 2.3"
tiez by som dal dozadu rekon v 2.4.
02.09.2024 - 09:52:16
00
peniakfoto napísal:
tak ako píše žihadlo, ikon a minion je dost brutus kombo vredu kotva vzadu korcula.... Inak ikon ani nebrzdi ani neklopí po trailoch sa sním nedá blbnuť je to skor turistický plášť podľa mňa. A ide jesen... kombo ardent a ardent race by bolo lepšie, prípadne aj ikon a ardent nemusí byť zlé kombo ale teda skôr na turistiku, ja som to takto vozil ale v extremnych strminách je ten ikon desivý a to stačí prach a nie to ešte blato alebo sneh... Ja na traily vozím modrý Nobby nic vzadu a oranžová Magic Marry vpredu a gúla sa to velmi pekne a dá sa stým dosť blbnuť, alebo kombo DHR a DHF 3C/Assegai 3c, ale to sa už negula že vobec to len na električke :-)


Nechám si asi poradiť :lol: Tuším som to s tým ikonom a miniom prepálil :$
Možno skúsim ešte na základe zvážiť kombináciu vzadu REKON RACE 29x2,25 EXO TR a do predu dať Severe 29x2.25" EXO Maxxspeed TR... ten by mohol aj teraz na jesen možno lepšie podržať predok.. Prípadne obe dať Severe a uvidím čo to povie :)
02.09.2024 - 10:25:09
00
hellfish napísal:
STanGinko jazdim podobne ako pises, dopredu som dal forekaster 2.4, dozadu rekon (obycajnu verziu, nie "race") 2.4 a za mna velka spokojnost...na trailoch to drzi super, a vyslapy su pohoda

Bože tie plášte sú alchýmia :tmi: Aj táto kombinácia je zaujímavá... no nič idem dačo objednať a uvidíme čo to povie v teréne :D
02.09.2024 - 10:27:38
02
A musi to byt zrovna maxxis? :D
02.09.2024 - 11:06:34
01
Este som ich neskusal a vsetci stale basnia, tak chcem si spravit nazor :) a Race Ralph ma nenadchol uz pri prvych jazdach 😄
02.09.2024 - 11:12:28
00
Ixnay napísal:
Inak na margo valiveho odporu..v sobotu som siel celkom slusnu streku hreben Inovca na Assegai a Highroller (to co z neho este ostalo :D) obe Maxxterra v 2.5" prevedeni. Komplet vahu aj bikom som mohol mat tak do 100kg..tlaky na pocit vyssie 1.2b vpredu 1.45b vzadu ale nezomieral som ani na asfalte/graveli (Hlohovec-BA). A ked som porovnaval cas s tym ked som siel na barzo/mezcal bol dost maly rozdiel.To len tak na porovnanie ze da sa aj na tych kotvach jazdit dlhsie veci, ale urcite tomu napomohol aj fakt ze teren je tvrdy jak beton, keby bolo blatko uz by to bol vacsi rozdiel.

Toto je smerodajne porovnanie ako prasa :D Mas k tym zaznamom aj nejake watty, alebo aspon udaje o tepovej frekvencii.? Lebo akoze tie rozdiely medzi valivym odporom zas nie su az take zasadne. Ovela vacsi vplyv ma usilie.
Ten isty kopec mozem ist 350W a na cestaku mi bude trvat 10 minut. Pri tych istych wattoch na XC MTB a 2,4 plastoch to bude cca 12 minut. Ale ked ten kopec pojdem na cestaku pri 220W, tak mi bude trvat mozno 18minut.
Nieco ako Minion bude mat urcite znatelne vacsi valivy odpor ako XC plast ale rozdiel tam bude do 20W na jedno koleso. Jasne ze je to zasadny rozdiel, ale pri takej subjektivnej jazde podla pocitov sa strati v tom ze jeden den sa mi ide lepsie a druhy den horsie.
02.09.2024 - 11:32:16
00
ma, tepovku, na minionoch makal viac :D, inak v terene bezne neni az taky rozdiel, na asfalte ale riadny, najviac ale prave hmotnost plastov, ale lxnary ma silne nohy, nevsimne si to :lol:
02.09.2024 - 11:50:45
00
keyboard_arrow_up