Spalo sa mi ako v nebi. Spal som v takom lese pri minimálne frekventovanej ceste, na druhej strane cesty bol Dunaj a rybárske móla. Zobudil som sa až okolo 9. Nekonečný prejazd cez Budapešť. Je to nádherné mesto ale bicyklom tadiaľ jazdím veľmi nerád, no tentoraz som potreboval aj navštíviť cykloservis, lebo som išiel už 2 dní bez zadného radenia a aj duše som mal zaplátane, záplatu na záplate. Sranda je, že až v Budapešti som si išiel fakt vyočiť oči na architektúre. Našiel som servis, radenie som si vymenil pred servisom a pokračoval som v ceste ďalej, smer Ostrihom, Štúrovo. Tu som ukončil so 105km na tacho a ďalšia jazda, dojazd domov, tých pár km už nerátam .
Čiže Z Jerevanu cez Tbilisi a Batumi, juhom čierneho mora, cez Istanbul, Sofiu, Belehrad a Budapešt do Štúrova za 21 dní
25.08.2024 - 21:05:35
756
corsairova trojtýždňová world tour, bez masérov, domestikov, teamu a sponzorov ;)

Dobre sa to čítalo a predstavovalo - terajsi moj pocit je, ze to bolo tak 10 dni
25.08.2024 - 21:13:44
123
Paradne dobrodruzstvo 🤘
Daj IG nech si vzajomne potlapkame po pleci obcas (pisal si tusim, ze mas)


Naposledy upravil juju_pepe dňa 25.08.2024 - 22:08:46, celkovo upravené 1 krát.

25.08.2024 - 22:05:43
10
Pre mna to je nieco nepredstavitelne, "vysrat" sa na rodinu, na pracu, proste na vsetko a ist si za svojim snom! Vsetky palce hore 👍
25.08.2024 - 22:08:00
11
juju_pepe
https://www.instagram.com/mifkovictomas?igsh=MTE3c2trZndjMXBncQ==
25.08.2024 - 22:39:25
01
Duck1980 napísal:
Pre mna to je nieco nepredstavitelne, "vysrat" sa na rodinu, na pracu, proste na vsetko a ist si za svojim snom! Vsetky palce hore 👍

Asi by si sa cudoval, kolko ludi takymto sposobom zivota zije fulltime. Zbavili sa majetku, dali zbohom „materialnu" a hor sa do sveta. Popripade si zarabaju nejak pocas cesty, ci uz ako digitalni nomadi, alebo patreon ci vynos z youtube..
25.08.2024 - 22:53:59
01
Napríklad... Číňania, ktorých som stretol v Arménsku najazdia tak 30-40km denne a zarábajú si na tiktokom 😀 akurát koncom augusta poletia do Iránu, lebo vraj sa tam inak nedá. Argentínčan brigáduje občas niekde a Američan si užíva na dôchodku
Ja som bol za svoje odmakané, no tie peniaze neľutujem. Pár dní a idem do kolotoča znova
25.08.2024 - 23:17:19
06
Ty si nemal asi veľké výdavky, keď si často kempil na divoko, ci? Síce si mal aj lietadlo. Mimo servis teda.
Mňa tých 18dni stalo komplet aj s poistením, kempami a stravou tak 500-600, čo je pomerne dosť na môj vkus ?
25.08.2024 - 23:44:51
01
corsair
Aké sú mal zhruba výdavky?
26.08.2024 - 05:15:06
00
Ja by som sa skôr spýtal na tú motiváciu, lebo akosi mi uniká dôvod prečo si to šiel. V mojom prípade by to bolo jasné. Nikdy som sa nekúpal v slanej vode a prísť k tomu moru na biku by bol asi splnený sen.
26.08.2024 - 14:10:28
11
Výdavky... Cca 270€ letenka a batožina, dalo sa to možno bez jednej krabice o 55€ lacnejšie ale nechcel som riskovať plus 20€ vlak Štúrovo - Budapešť. Potom ešte asi 700€... Nešetril som, jedol som na pumpách, keď bol po ceste obchod, tak obchod. Reštaurácie, zaprisahal som sa, že už nejdem lebo sa tam (na môj vkus) pridlho čaká a nestojí to za to. Aj tak som bol 2x. A čakal som viac ako by som chcel a nestálo to za to. Çay, ten bol fakt skoro zadarmo pre našinca a často som bol aj pozvaný na çay.

Atény som stočil minulý rok za 500€ nakomplet. Tiež som nešetril, hlavne na kávičky som míňal asi najviac. Na tie grécke, ľadové.

Motivácia? Bol si niekedy v Jerevane? A v Tbilisi? A čo v Istambule? A bol si bajkom?

V Gruzínsku má lámalo skrátiť si cestu a ísť aspoň do Batumi vlakom, lenže teta pri okienku povedala "velocipied ara" tak som ťahal ďalej na velocipiede...
26.08.2024 - 16:46:18
025
Na biku som dal najviac 140km zo ZA na Duchonku pozriet West Extra Dávku :lol: Nič v zlom, výkon parádny. Len mi šlo o to, odhaliť tú motiváciu ľudí, čo takto sadnú na bajk a idú do sveta. Mne by úplne stačilo dostať sa k tomu moru...Verím že raz sa k tomu dopracujem, Zatiaľ trénujem aby ma to nezastihlo nepripraveného :)
26.08.2024 - 18:44:46
00
Za mna. Ked si na takom tripe, tak sa zmeni cely svet, ty sa zmenis – vnutorne pochody su ine, precistis sa. Jedine starosti co mas su zohnat jedlo a miesto na noclah (teda, pokial nie su lesy plne saharskeho piesku🤣).. Pre mna napr. to more bolo len symbolicky ciel, dolezita je ta cesta a stav, co som pri tom mal, lebo to sa neda zazit nijako inak. Pocit slobody a odputania sa od beznej rutiny. Nakoniec mas zo seba aj dobry pocit, ze si to dal.
26.08.2024 - 19:01:42
214
Ja si dam vzdy nejaky ciel, kludne i na jednodnovku, nieco kde som este nebol, nebol na bicykli a podobne ... no a prijdem tam a len pokrcim plecami ze hmm, nic moc. Napr idem k Balatonu a ani sa tam neokupem. Pri mori som bikom z SK este nebol ale bolo by to to iste. Ta cesta je ciel, ja uprednostnujem skor Alpy, nieco kde 10km tlacis a nosis bike 4 hodiny, sedla, hreben, nieco fyzicky narocne co sa ti odmeni vyhladom alebo narocnym zjazdom. Teraz ked teren nemozem tak zase jazdim dlhe trasy, ale tak nejak to nieje ono.
26.08.2024 - 20:20:35
04
Pre mňa je predpoklad že krásneho zážitku byť hlavne finančne v pohode.
26.08.2024 - 20:46:00
01
keyboard_arrow_up