Ahojte.
Chcel by som trochu otvoriť diskusiu a poznať aj váš názor na prípadný update vyššie uvedeného bajku. S bicyklom som viacmenej spokojný, zvažoval som aj kúpu niečoho iného ale tento rok som mu skrz úraz moc nedal a teda by som si ho rád ešte chvíľu ponechal a pojazdil. Ruku na srdce, tá geometria bola trochu za zenitom už v roku 2020 keď som ho kupoval ale pre mňa to bolo pri prechode z HT práveže žiadúce a tak akurát. Otázka teda znie, či má podľa vás význam skúsiť mierny update geometrie na dnešné pomery a ako.
Predstava by bola trochu viac položiť hlavový uhol, pokiaľ možno zachovať sedlový. 27,5 kolesá zatiaľ vyhovujú, mullet na tomto skúšať nechcem, to by bol keď tak už potom nasledujúci bike.

Takže, dať angle hlavko o pol stupňa a ďalej? Pridať 1cm zdvihu v predu zo 150 na 160? Zdvih mi nechýba, skôr len kvôli geoške a sagu. Prípadne dať ešte o 1 cm dlhší predstavec? Neviem čo spraví BB drop, Kľuky sú pomerne dlhé 175mm. Celkom by ma zaujímal názor ľudí čo do geometrie vidia trochu viac a vedia čo s čím a ako. V praxi to vidím skôr tak, že to nechám tak ako to je a budem jazdiť ďalej. Časom možno naškrábem na niečo s modernejšou geometriou. Ale ak by som nenaškriabal, môžem sa vrátiť do tejto témy a skúsiť to.
Príloha:
Screenshot_20240826-123825.png
Screenshot_20240826-123825.png 74.58 KiB thumb_up0thumb_down

26.08.2024 - 13:18:42
00
Cau ja som sa zmenou HA snazil ozivit Neuron M13-17, ale ziadna citelna zmena sa nekonala. Odporucam jazdit ako je a ked ta ta geo zacne obmedzovat, predat a kupit iny bajk. A dodam ze "nevyhody" klasickej geo su kompenzovane vyhodami inde. Konkretne pre mna zdvihnut Spectral dlhy ako autobus do bunnyhopu bol problem nacvicit, zatialco so starym Neuronom s kratkou stavbou to islo skoro same ... teraz pozeram ze 66,5, tam nemas co riesit, polozene hlavko nikoho nenauci jazdit ...
26.08.2024 - 13:37:34
10
keyboard_arrow_up