Veľmi pekný výkon. Držím mu palce. Nevieš či sa na olympiadu niekto kvalifikoval? Pri tých ženách to bolo zamotane
20.06.2024 - 14:05:07
00
Bol som na bike treningu s Romanou Gajdosovou a hovorila, ze zo Slovenska nejde na olympiadu nikto, co sa tyka triatlonu.
20.06.2024 - 14:11:22
00
Ja som si nebol istý. Lebo dlho bola v hre Kuriackova cez body z kontinentálneho pohára,alebo ako sa to presne nazyva.
20.06.2024 - 14:20:17
00
Na olympiádu nejde nikto. Muži po Vargovi nemajú nárok. Možno o pár rokov niekto z terajších dorastencov. V ženách Kuriačkova vypadla dávno. Posledná sa držala Michaličkova(dúfam že som neskomolil meno) , ale aj tá skončila nakoniec mimo. U žien by som to videl na ďalšiu olympiádu s Margaretkou Vrablovou.
20.06.2024 - 18:40:01
02
Ked niekomu uz klasicky half Ironman nestaci. Brat dnes startoval na kultovom Alpe d'Huez Triathlon 2024. Startovne na tento event dostal od manzelky na 50-tku, ktoru oslavil pred dvoma tyzdnami. Plavalo sa 2,25km v alpskom jazere Lac du Verney, na 118 km bikovej trase s dlhymi stupaniami bolo 3200 vyskovych metrov. Dojazd do druheho depa bol klasickym stupanim Alpe d Huez (13.9km at 8%), ktore je zname z TdF a behalo sa cca 20 km s 300 vyskovymi v nadmorskych vyskach 1850-1970 nm. Brat skoncil vo svojej kategorii M50-54 na tretom mieste. Kedze nema "poriadny" cestak tak bikovu trasu siel na casovkarskej koze.
www.alpetriathlon.com

Prílohy:

AdH Triathlon 1.png
AdH Triathlon 1.png 271.11 KiB thumb_up0thumb_down

AdH Triathlon.png
AdH Triathlon.png 96.44 KiB thumb_up2thumb_down

25.07.2024 - 17:44:28
09
https://sportky.zoznam.sk/c/382855/slovensko-sa-zobudilo-do-medailoveho-rana-radujme-sa-mame-vicemajsterku-sveta
22.08.2024 - 10:19:14
01
Pred dvoma tyzdnami som startoval na Ironman 70.3 Hradec Kralove. Siel som tam stym, ze na beh nemam natrenovane koli operacii menisku. 250km nabehanych km v tomto roku a 5 mesacna prestavka bez bezeckych treningov znamenalo, ze na vysledok nemozem pomyslat. Ale do Hradca som chcel aj tak ist, lebo som tam pred 40-timi rokmi bol dva roky na "vojencine" a zaujimalo ma ako sa mesto zmenilo. Bikove a plavecke treningy pred pretekom som v pohode odtrenoval, najdlhsi bezecky trening bol 17km, ale objemy mi chybali. Plavalo sa priamo v centre Hradca v Labe, cize v tecucej rieke. Odplaval som velmi dobre, aj ked vo vode som taky pocit nemal, na biku som siel kontrolovane na vykon (cca NP 230W) a posunul som sa vo svojej AG na 6-te miesto. Po druhom depe som vybehol na half maraton s vedomim, ze nemam natrenovane a ze svoje umiestnenie neudrzim. Tak som len tak zlahka odklusal cely halfamraton v najhosom case ktory som kedy na pretekoch zabehol. Atmosfera vsak bola paradna, mnozsto ludi v uliciach a parkoch povzbudovalo. Beh bol celkom narocny, caste zmeny smeru, beh po dlazbe v meste, sotoline v parkoch, caste vybehy cez oblukove mosty ponad rieku na rychlosti a udrzani tempa nepridali. Nakoniec som do ciela dorazil s usmevom na tvari aj napriek lejaku, ktory ma patricne schladil cca 5 km pred cielom. S vykonom v prvych dvoch disciplinach som max. spokojny a ze nepobezim rychlo som vedel uz vopred. Dam operovanemu kolenu pokoj do zimy, potom sa rozhodnem ci budem dalej pokracovat, alebo s triatlonom nadobro skoncim. Tyzden po mne moj brat Roman startoval v Tallinne na dlhom Ironmane. Po slabsom plavani (1:16 hod) koli silnemu vetru a vysokym vlnam, to naplno rozbalil na biku. Vo veternom a celkom chladnejsom pocasi "preletel" 180 km (cca 750 vm) za 4:34 hod (AVG 39,2km/h). Dosiahol 10-ty najlepsi bikovy cas zo vsetkych startujucich. Druhemu vo svojej AG na biku "nalozil" 12 minut !!! a tym eliminoval svoje slabe plavanie. Z druheho depa vybiehal spolu s veducim pretekarom svojej AG50-54 a natahovali sa pocas maratonu o kazdu sekundu. Nakoniec brat supera zlomil a s trojminutovym naskokom dobehol vitazne do ciela v case 9:20 hod. Samotny maraton odbehol za 3:22 hod. Vyhral uz svoj treti dlhy Ironman a ziskal slot na Majstrovstva sveta 2025 v Nice.

Prílohy:

393998955_original_změnit velikost.JPG
393998955_original_změnit velikost.JPG 349.72 KiB thumb_up0thumb_down

394020268_original_změnit velikost.JPG
394020268_original_změnit velikost.JPG 466.25 KiB thumb_up0thumb_down

394052333_original_změnit velikost.JPG
394052333_original_změnit velikost.JPG 420.09 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Bratov vysledok
Screenshot_20240824_164417_IRONMAN.jpg
Screenshot_20240824_164417_IRONMAN.jpg 85.37 KiB thumb_up2thumb_down

28.08.2024 - 11:41:58
014
Klobuk dolu, ste makači neskutoční obaja 💪🏻👍🏻
28.08.2024 - 11:50:24
02
Pretek v Hradci mal dobrý ohlas u účastníkov,boli velmi spokojní s organizáciou.
28.08.2024 - 12:28:07
00
No vidis a ja nie som uplne spokojny. Mam absolvovanych 16 Ironmanov cize mam s cim porovnavat. Bol to typicky "polsky" Ironmam, aj ked bol v cechach. Celu organizaciu zabezpecovali poliaci ktory robia IM v Gdyni, Poznani a Warsave. Na urcite pravidla Ironmanu poliaci kaslu. Mam status "AWA Silver" z toho mi vyplyvaju urcite vyhody pri preteku. Tento status sa neda kupit, vies si ho len ziskat vysledkami. AWA Silver znamena ze si medzi 5% vo svetovom rebricku a garantuje ti napr. prednostnu registraciu na mieste preteku, nizsie startovne cislo a tym padom aj vyhodnejsie miesto v depe, AWA plavecku ciapku atd. Nic z toho v Hradci nefungovalo. Mali tam pri prihasovani okienko priority line "AWA" ale ked som siel prednostne dopredu tak mali pripomienky, ze sa predbieham. Ani netusili co je AWA a to boli usporiadatelia s vysielackami na usiach. Dalsia vec su obcerstvovacky, Ironman ma svojich zmluvnych partnerov na pitny rezim a doplnanie energie na obcerstvovackach. Ani jeden tam nebol. Na obcerstovackach mali len mineralku (aj to polsku) a nejake gely High 5. Cola nebola ziadna, co je pri behu standard. Kedze bolo dost teplo, voda sa rychlo na slnku zohrievala, cize sa pomaly uz ani pit nedala. Pritom partnerom IM je Maurten a AG1. Vsade vo svete, kde som statroval to tak aj bolo len na "polskych" IM nie. V Grazi mali velke kade s ladom, do napojov davali aspon kocky ladu, ak si mal zaujem tak ta poliali chladnou vodov z hadice atd. V Hradci som pocas behu nakazal manzelke nech mi kupi v blizkej pizzerii chladenu kolu, tak mi vlastne pitny rezim zabezpecovala ona. Cudzia pomoc je proti IM pravidlam, ale podobne ako ja to riesilo velmi vela startujucich. Atmosfera pocas behu bola super, behalo sa v centre mesta, bolo tam vela divakov, co je fajn. Presne takto vyzerali organizacne aj eventy v Gdyni a Poznani kde som v minulosti startoval. Jednoducho poliaci si to robia posvojom.

Prílohy:

IM 70.3 Hradec Kralove 2024_123.JPG
IM 70.3 Hradec Kralove 2024_123.JPG 172.12 KiB thumb_up0thumb_down

28.08.2024 - 13:32:27
01
keyboard_arrow_up