Úplne bežne fúkam boostrom s naliatym mliekom a oboma pätkami ešte nezaskočenými a žiadne rozstrekovanie mlieka sa nekoná. V závislosti od kombinácie ráfika a plášťa je to niekedy úplne čistá práca, niekedy pár kvapiek mlieka vytečie okolo pätiek, no nič viac. Fúkam s ventilom v pozícii niekde okolo 2. hodiny, ak by som mal ventil niekde "na šestke," monžo by to bolo horšie.
15.08.2024 - 00:26:59
03
martininer napísal:
nie, nie tie špeciálne konverzné sady sú práve určené na konverziu dušových systémov na bezdušové. Robí ich napr : Joe's alebo BikeWorks, je tam hlavne špeciálna páska,ktorá sa aplikuje až na tú "obyčajnú" bezdušovú...


Aha dobre vediet, som vobec netusil ze nieco take existuje. To vyzera z jedneho obrazku ze das klasicku pasku aby si to utesnil a potom das ako kedy "obycajnu" pasku na rafik aby si vymedzil to miesto..

FiLus ano, v podstate toto som sa asi cca docital ze na cestaky to neodporucaju lebo ked nahle stratis tlak v naklone tak si v momente na zemi a teda pri inom ako zvaznicovom jazdeni na MTB to tiez moc neodporucaju presne koli tomu co pises.

Ano, co sa tyka dostupnosti rafikov to nieje problem jasne..lenze ak mas uz hotove koleso tak co? kupis novy rafik a das si ho prepliest to uz je nejaky peniaz..50-100e? (rafik + praca+ plus mozno iny vyplet lebo nebude pasovat) Za to na bazari zozenies uz sadu vypletenych kolies na pevnych osiach pomaly.
Bohuzial bike na ktory to riesim ma vzadu len klasicky stary rychloupinak..
15.08.2024 - 09:57:47
00
Comby napísal:
Je možné použiť booster keď už je mlieko v plášti? Mal som takú situáciu: nahodím jednu pätku dušou, cez druhú dám mlieko, založím druhú pätku a fúkam bez jadra ventilu servisnou pumpou, čo sa mi po veľkej námahe napokon podarilo. Ak by však druhá pätka nezapadla a použil by som booster, nerozstriekal by mlieko po celej miestnosti? Chápem že booster slúži na to, aby obe pätky na sucho zapadli na ráfik. Po vyfuknutí a naliatí mieka cez ventil sa však môže stať, že sa niektorá pätka odlepí od ráfika (ak už má plášť niečo za sebou) a nepôjde zapadnúť servisnou pumpou. Čo potom? Použiť opäť booster?


Ja bezne davam najprv mlieko a potom nastrelujem patky a ako pisali ini ziadny bordel to nerobi..
Este velmi odporucam "mydlovu vodu" ja som pouzil do maleho rozprasovacu hodne rozriedeny cistic na bicykle, mozes aj jar alebo podobne. Inych som videl ze si to rozrobili do misky a vacsim stetcom pretierali patky plasta..potom krajsie zaskocia lebo sa smykaju :)

Ja som to potreboval pouzit na uz nahodene plaste na ktorych ostali stopy zaschnuteho tmelu, tym sa nechcelo naskocit.
15.08.2024 - 10:03:58
01
Tiez pouzivam booster ked mam mlieko v plasti nikdy som to nerobil inac. Moze sa stat ze kusok mlieka vytecie ale nic strasne to nieje. Prave najviac mlieka mi vybublava ked to chcem nahodit pumpou a nedari sa mi tak sa nastvem a dam tam booster. Patky vzdy obtriem handrickou namocenou v jarovej vode pripadne rozprasovacom s jarovou vodou.
15.08.2024 - 11:43:36
02
martininer napísal:
nie, nie tie špeciálne konverzné sady sú práve určené na konverziu dušových systémov na bezdušové. Robí ich napr : Joe's alebo BikeWorks, je tam hlavne špeciálna páska,ktorá sa aplikuje až na tú "obyčajnú" bezdušovú...

A nepomôže tomu niekoľko vrstiev užšej pásky, aby sa vytvorili kanáliky vo vnútorných okrajoch ráfika, aby sa pätky plášťa nezosúvali do stredu? Následne potom túto vrstvu prekryť širšou páskou. Btw, dtswiss takéto kanáliky nemajú.
16.08.2024 - 23:37:31
00
Stredovú priehlbinu v rafiku potrebuješ pri montazi plášťa.
17.08.2024 - 07:40:58
00
Na to som zabudol, do kelu.
17.08.2024 - 09:03:12
00
Peto_rokkie napísal:
Nazdar, sekol som blizko patky uplne novy plast.(exo+ 3C a nvm co este..😄) Na dojazd som tam nahodil dusu a neskor doma som si vsimol uz to poskodenie.

Asi basnicka otazka, ale to sa uz zachranit asi nijak neda ze?


ak by to este niekomu pomoholo, ifem si vyskusat tuto opravu:
https://www.youtube.com/watch?v=Uihpmuxyovw
21.08.2024 - 10:54:49
00
To som pisal uz predtym (kyanoakrylat = sekundove lepidlo).
21.08.2024 - 13:20:31
00
dnes som zhadzoval jedno Tufo co som mal na zaloznom kolese v pivnici v chladku. bol v nom tmel notubes naliaty niekedy zaciatkom leta minuleho roka. v kolese to stale pekne zblnkalo, no po zhodeni plasta pozeram, ze to je uz len ta mastna voda ktora presakuje cez maxxis plaste. dieru by to pravdepodobne asi urcite nezalepilo. tufo je taka divna guma - nic nepresakuje ani ked ma toho plast uz veeelmi vela za sebou, preto sa zda ze ten tmel nevysicha ako v maxxise no vlastnosti straca.
21.08.2024 - 14:27:47
00
Mne asi po roku ostane no tubes taka hneda nie kalna ale cira hustejsia tekutina teda asi tak ako ked to bolo este mlieko...plaste schwalbe
21.08.2024 - 14:38:08
01
Gusto0 napísal:
dieru by to pravdepodobne asi urcite

tak pravdepodobne, asi alebo urcite? :D

mam ale podobnu skusenost, vymienal som preto pravidelne, pouzival som stans
21.08.2024 - 14:44:01
01
vzal som vegetalex najprv na ziletku kvoli fungovaniu s co2. tam uz par krat zafungoval na vpichy.
(predpokladam ze ak ciastocne prischne, bude sa dat ozivit s vodou.)
nasledne som aj mtb urobil na tl, zatial som nemal incident..
otazka je ci "ne-latex" je ok na mtb, alebo latex ma nejaky mtb benefit.
21.08.2024 - 14:51:35
00
Používam už nejaký čas Milkit, tiež bezlatexove mlieko a jediný rozdiel, ktorý oproti latexovym mliekam pozorujem je že nevysycha... Alebo teda možno aj vysychá ale výrazne pomalsie 😅😅 aj priamo výrobca píše že je možné si ho doriedit vodou.
22.08.2024 - 13:07:33
01
Funguje dobre čo sa týka lepenia defektov?
22.08.2024 - 13:29:28
01
keyboard_arrow_up