rs955i napísal:
Mám otázku na čistenie v ultrazvukovej cisticke, môže sa ako cistidlo použiť isopropyl alebo etanol? Myslím na bezpečnosť, trebars protipožiarnu?

ja davam technicky benzin. najprv som to skusil vonku na dvore a nic nezhorelo.
10.08.2024 - 22:21:16
00
ak niekto pouzivate Rex Black diamond mazivo, mate realne skusenosti s jeho vlastnostnami ktore je po novom balene v lesklej krabicke? Objavuju sa negativnejsie hodnotenia na to nove balenie, tak ci je viacej realnych skusenosti. Povodne (este matne balenie) sa mi uz mina tak mi treba dokupit :) dik
12.08.2024 - 15:15:13
00
Ahojte, mám otazku? Stáva sa to bežne? Aj na SLX, XT 12sp reťaziach?
Doteraz som mazal 12sp reťaz Deore týmto a nehrdzavela https://www.mtbiker.sk/shop/servis/mazivo-a-oleje/oleje-a-vosky-na-retaz/bikeworkx-chain-star-normal-mazivo-50-ml-kvapadlo-p2713.html?itm_medium=shop&itm_campaign=homepage-products-recommendation

A po novom som namazal tymto https://www.mtbiker.sk/shop/servis/mazivo-a-oleje/oleje-a-vosky-na-retaz/bikeworkx-chain-star-olej-max-wax-p84559.html a reťaz chytila hrdzu na vonkajšku, normálne nechápem, 400km na tom starom mazive a teraz asi 60km na tom novom. Samozrejme dôkladné vyčistenie...
15.08.2024 - 13:39:51
00
mal si mokru retaz od dazda/umyvania?
15.08.2024 - 13:48:12
00
nezmokol som, neumyval, celý bike ja zaprašený na poliach je mega sucho
15.08.2024 - 13:53:38
00
okej tak potom ma uz len napada, kedze pisu ze to je zmes vody a vosku, ze sa mozno ta voda nestihla dobre odvetrat..pripadne mozno si to zle rozhrkal..pripadne ako je skladovany bike? Ale akoze tiez by som bol velmi prekvapeny keby som uvidel hrzdu.
15.08.2024 - 14:02:19
00
rozhrkal , to prve co som doteraz pouzival bolo na spodku usadena vrstva a bolo tam napisane "pred pouzitim pohrkat"
Stihlo sa to odvetrat cca 4h, robil som to robote a je tu teplo, bez klimy a retaz bola dole z biku. A skladujem v pivnici v bytovke, aj tam je teplo.
A to som myslel ze na baze vosku a bude este lepsie ako to predchadzajuce mazivo...
15.08.2024 - 14:08:40
01
Čaute. Keďže u nás v jednom shope majú prestávku a už nestíham kúpiť mazivo a v druhom majú dovolenku, potrebujem rýchle náhradné riešenie, ideálne z alzy aby mi to keď tak do zajtra prišlo. Bežne používam squirt k plnej spokojnosti, ten na alze neni. Premýšľam nad Muc-off Dry lube. Je tam v ich ponuke ešte niečo lepšie? Reťaz mám teraz čerstvo odmastnenú a úplne suchú a zajtra sa chystám na bajk.
28.08.2024 - 13:53:40
00
Používam ho. Po každej jazde 40-60km vyutieram reťaz s nastriekaním na papier utierku čističom. 200km po prašnom asfalte (cesty v dolinách) vydrží. Po 200km dám do pračky isopropanol, vyčistím reťaz, vyutieram, nechám vyschnúť a domažem. Po ďalších 200km do pračky weldtite čistič a zatým isopropanol. A tak na striedačku. Nejazdím ťažké terény a nevolím na e-biku ťažké prevody. Reťaz vydrží 3 tis.
28.08.2024 - 14:01:28
10
A to sa ti chce ?
28.08.2024 - 15:10:49
01
Rozmyslam, ze ako ludia, co toto robia s retazou na bicykli, menia olej v motore auta... :D
28.08.2024 - 15:14:03
02
mali ste mu odporučiť vaše mazanie, a nie sa zaoberať mojim príspevkom
ten olej do motora auta neviem ako ty Jezus meníš, ja chodím do servisu; ale v 70-tých a 80-tých rokoch sme menili oleje na rampách
vy dvaja budete iná liga :) asi aplikači vosku, tiež čítavam odozvy, že nikdy viac ...voskom zabité nielen ramienko prehadzovačky , ale vosk ešte aj za ušami; a k tomu reťaze na striedanie ... tak ? voskujte k spokojnosti, ja to robím takto, vyrábajú aj vosky aj oleje ...
28.08.2024 - 15:37:37
00
mdfk napísal:
Čaute. Keďže u nás v jednom shope majú prestávku a už nestíham kúpiť mazivo a v druhom majú dovolenku, potrebujem rýchle náhradné riešenie, ideálne z alzy aby mi to keď tak do zajtra prišlo. Bežne používam squirt k plnej spokojnosti, ten na alze neni. Premýšľam nad Muc-off Dry lube. Je tam v ich ponuke ešte niečo lepšie? Reťaz mám teraz čerstvo odmastnenú a úplne suchú a zajtra sa chystám na bajk.


mne ten muc-off nesedel ale ine tam moc nemaju..ked tak zober ako nudzovku ten muc off wet lube 50ml je len za 5.59 , plus je to male balenie, sice do prachu sa to nehodi ale ked dobre utres retaz za jedno dve mazania to neurobi zas az taku hrozu.. podla mna
28.08.2024 - 16:53:09
10
Dry lube je v pohode. Kľudne ho objednaj. Na tých pár výjazdov, ak vôbec viac ako jeden ako záloha bude OK. Používal som ho dlhodobo, než som prešiel na vosk (cyclon). Wet lube už celkom spini, ten používam skôr na premazanie pohyblivých častí prehadzovačiek raz za čas.
28.08.2024 - 21:57:42
10
Vďaka za odpovede. Nakoniec som objednal balenie muc-off dry + wet lube 2x120ml. Bolo za takú istú cenu ako jedna fľaška 120ml. Tak už len počkať či do rána vôbec príde 🤷 Aspoň s tým budem môcť mazať kadečo tak vyskúšam. Nebojím sa že by sa neminulo. Potom skúsim objednať ten cyclon, vďaka za tip misoR. Podľa recenzií pri produkte to bude dobrá náhrada za squirt a aspoň vyskúšam niečo nové.
29.08.2024 - 00:13:19
00
keyboard_arrow_up