Som pozadu, stale som myslel ze 1040 je posledny model a on uz je na thru aj model 1050 (aj tu v eshope).
13.08.2024 - 16:14:26
00
lacoge napísal:
LMS Máš možnosť vyskúšať iný ant+ senzor? Prípadne vyskúšať hruďák cez ant+ niekde mimo možného rušenia... Pretože teraz nie je možné vylúčiť, že blbne hruďák (aj keď vravíš, že s EDGE 530 funguje - tam to môže byť tiež cez BLE...) a ešte vylúčiť to rušenie a nezostáva nič iné len chyba v hodinkách


Iný ant+ snímač nemám..
Veď to že s 530kou hruďák funguje, musím mrknúť cez aké pripojenie ale myslím že cez ant+
S hodinkami mi šlape odkedy som to hodil cez ble.
Mimo rušenia som myslím bol keď som to skúšal (sám na cyklotrase a viac krát).
Ak majú hodinky ozaj problém s ant+ tak myslím že to je na reklamáciu, aj keď inak šlapú ok.
Ešte mrknem ako sa spája hruďák s 530kou a vylúčim chybu pásu, potom ešte raz skúsim pripojiť s hodinkami cez ant+
13.08.2024 - 16:21:38
00
Ahojte, neviete preco mi toto robi planovanie v Garmine? Myslim, ze nedavno to fungovalo este spravne, resp to spravne nasledovalo heatmapu. Namiesto aby sledovalo heatmapu a vybralo kratsiu trasu, tak to spravi obkluku uplne mimo. Rovnako sa to zachova aj ked pridam bod hned tesne za tou krizovatkou.

Prílohy:

mapa1.png
mapa1.png 79.22 KiB thumb_up0thumb_down

mapa2.png
mapa2.png 84.54 KiB thumb_up0thumb_down

15.08.2024 - 14:05:26
00
Hod sem prosim ta link na tu polohu, popripade mi daj blizsie info, kde to je. Pozriem, ci tam nie je v OSM zakaz pre biky.
15.08.2024 - 14:13:13
00
Nemal by tam byt zakaz, je to napojenie na trasu Dubnicaku. https://www.freemap.sk/#map=17/48.884852/18.166698&layers=Xs1
15.08.2024 - 14:21:51
00
Je to tam divne, kedze v opacnom smere to dovoluje planovat.
Jedine co tam v OSM vidim a preco to mozno nechce pustit, je kratka cast typu „chodnicek". Cize si planovac vyberie okluku, ktory ma lepsi porch pre bike. Preco to ale len v jednom smere, to mi uz hlava neberie.
Tiez je divne, ze napr freemap.sk to tam pusti v nastaveni horsky, ine biky nepusti.
15.08.2024 - 14:55:24
10
No je to divne. Neviem ci aj v heatmape je smer, ale jazdi sa tam Dubnicak a v smere ako som to chcel planovat. Cize urcite tadial islo viac bikov v smere ako v protismere.
Kazdopadne diky, ja to tam poznam tak si poradim. Len som planoval vacsi okruh a bolo mi divne preco to obchadzalo.
15.08.2024 - 16:47:40
00
hmm mapy.cz noproblem https://sk.mapy.cz/s/gevujozako
15.08.2024 - 18:54:11
00
Heatmapa v Garmine je katastrofa. Máme kúsok za domom trail kadiaľ sa jazdia preteky už asi 4 ročníky a tam ani čiarka. Na Strave alebo Freemap to priam bije do očí. A toto sa mi potvrdilo aj pri iných trasách.
15.08.2024 - 19:43:33
01
Ten ich planner je tiez dielo. Ked tam importnem gpx, urobim drahu a chcem ju upravovat tak, ze napr. pretiahnme jeden bod, tak mi to zmeni celu trasu co je pred tym bodom.
Nie, ze by som ho pozival, lenb som to par krat skusil, ale neda sa..
Naklikat odznova trasu mozno ok, ale upravovat ju z ineho plannera je nedomyslene.
15.08.2024 - 19:53:11
01
Ano nieco s tym urobili a z najlepsieho planovaca sa stal nepouzitelny... Pouzivam uz len ten na Strave. Cez Strava Map Switcher si prepnem na Mapy.cz a vyklikam s pomocou heatmapy trasu raz dva. A odkedy sa daju aj pridavat prejazdne body do Garminu, tak nie je o com...
15.08.2024 - 20:04:19
01
Ahojte, špekulujem nad Garmin edgom a vedeli by ste mi poradiť či je možné ho používať dvomi osobami resp. s dvomi účtami garmin ? (inými alovami, že by ho používali dvaja ľudia) ? Ďakujem za odpoveď
18.08.2024 - 09:16:06
00
Nie. Vzdy by si ho musel odstranit z appky a pridat nanovo k prislusnemu uctu.
18.08.2024 - 09:36:09
00
Dikes za odpoveď
18.08.2024 - 13:01:54
00
Ahojte, po dlhom zvažovaní som si pred týždňom kúpil Edge 840, trochu som sa v ňom preklikaval a bol som aj na jednej jazde, ale dnes som ho vrátil do nemenovaného shopu (až na to, že som ho vyskúšal, nemal žiadne známky používania ?)... som z toho ale dosť nesvoj, pretože som možno dostal len zlý kus, alebo som blbý a neviem s tým robiť (?)
Nejakú navigáciu si ale budem musieť kúpiť, pretože cez telefón na Locuse je to síce paráda, ale nemôžem si na 4 dnovom tripe vybiť fón za pol dňa kvôli navigácii.

Potreboval by som vedieť od ľudí čo majú tento alebo podobný nový garmin, že by mi potvrdili, či som len ja niečo zle robil, alebo som mal fakt šunt. Je dosť škoda, že sa tak drahé zariadenie nedá vyskúšať aspoň na týždeň (podľa mňa aj to je malo pri toľkých funkciách), pretože takto človek kupuje mačku vo vreci.

Na prvú jazdu som si do Garminu nahral trasu z Galanty do Serede po hrádzi. Keď som na ňu ale klikol, šípky navigácie sa zobrazovali v opačnom smere, na navigáciu som takmer vôbec nevidel kde som (obrazovka navigácie bola úplne odlišná od reklamných obrázkov a keď som dal do navi v Seredi trasu do GA, tak zas navigovala opačne) môj kurzor sa veľmi zlieval s cestami a vôbec nevydávala zvukové upozornenia na zmenu smeru ani neukazovala v hornej časti najbližšiu zmenu smeru. Namiesto toho mi na úplne hladkom asfalte non stop vyskakoval nezmysel, že som spravil skvelý skok. Ale možno to bolo tým, že som sa s ňou babral počas celej jazdy, ako som sa tu na predošlých stranách dočítal, že to býva problém (aby som si riadne otestoval nervy tak som do toho dostal ešte aj defekt)
Taktiež som mal problém so stiahnutím máp cez garmin Express, aj keď som si pozrel návod na YT, v mojom sw to vôbec nešlo. Ak som zo stránok Garminu správne pochopil, tak pre 840 sú mapy free na stiahnutie (?) Takže som tam dal len sk a cz podklady z freemapu, čo ma dosť štvalo, lebo som na predĺžený víkend plánoval aj Rakúsko.

Môže dať niekto, kto má Edge 840 nejaké foto počas navigovania, a ako to je so sťahovaním máp z Expressu?
Fakt neviem či ju kúpiť opäť alebo pozrieť u konkurencie...
DÍKY
26.08.2024 - 18:24:04
00
keyboard_arrow_up