Ahojte. Nemate niekto v okoli NR Canyon Endurance vo velkosti M alebo L, popripade poznate niekoho, chcel by som len vyskusat velkost, uvazujem nad kupou. Rocnik od nejakeho 2021-ho.
Ked tak mi napiste do spravy,
Vdaka :-)
26.07.2024 - 22:53:33
00
zdravim vas
chcem sa spýtať čo hovorite na tento bike, nevyznam moc do toho tak som chcel vedieť vaš nazor, dakujem
https://sport.bazos.sk/inzerat/167763182/novy-bicykel-v-13-ceny.php
03.08.2024 - 10:20:21
00
prioritas Ze ked uz cinu tak overene znacky ako napr. elves, winspace. Navyse z hentoho ma bolia zapastia uz na pohlad. Mechanicka integrovana sada :tmi:
03.08.2024 - 10:35:56
00
nie je lepšie mechanika oproti elektrike ak nie som profik? po pade sa ti to aspon nepokazi.... dakujem za info
03.08.2024 - 10:40:29
00
Tiež mám čínsky rám,ale nie je hentakú zlodejinu,určite neplatia Speslu za to,že môžu predávať "svoju" Sl8. Tie páky sú najhnusnejsie ,aké môžeš na biku mať,skrátka sú obrovské,tým ,že je to kombinácia mechaniky a hydrauliky.Kup si normálny čínsky rám s vlastným vývojom(nie na Aliexprese) a postav si podľa seba. Nevyjde ta to drahšie a budeš jazdiť s normálnym pocitom a nie,že jazdis na "zlodejine"
03.08.2024 - 11:06:59
00
Postav si bike podľa seba je podľa mňa rada, ktorú začínajúci cyklista nechce počuť. Bude to tým, že nemá šajnu ako sa bicykel skladá. A na tom nič čudné ani nie je.

Čínska kópia však nie je bajk, ktorý chces, aj keď to môže generovať pekne závistlive fotky. Skôr spoľahlivosť je niečo, čo by malo v úvode cestnej cyklistiky zaujímať ťa.
03.08.2024 - 11:37:18
05
prioritas napísal:
zdravim vas
chcem sa spýtať čo hovorite na tento bike, nevyznam moc do toho tak som chcel vedieť vaš nazor, dakujem
https://sport.bazos.sk/inzerat/167763182/novy-bicykel-v-13-ceny.php


Podporiť tohto rozprávkara čo tu bol už x-krat vymazaný a kúpiť od neho ten pochybný skvost, to radšej hociaký preverený kvalitný rám od Hongfu, Dengfu, Winspace, Workswell a pod.
Zloženie v lepšom cykloservise nie je problém a určite by sa našiel niekto aj tu na fóre kto by to ochotne poskladal
03.08.2024 - 12:28:43
00
Ja sa cudujem ze niekto to aj kupuje ked je plno toho na trhu, to nehovorim po sezone
03.08.2024 - 14:01:12
00
Taky bicykel nema v Európe co robit a mal by byt zabaveny colnymi úradmi.
03.08.2024 - 14:15:02
33
Ta replika urcite neni na vlaknach T1100, jednak su ovela drahsie a s tymi vie robit malokto, s najvyssou pravdepodobnostou T800 a mozno miestami trocha T1000. No a to vyvolavanie falosnej nudze na zaver, ze kupujte, kym sa nezvysi clo na dovoz je fakt nechutne. Ziadne clo sa zvysovat nebude, akurat sa zrusi bezplatna hranica do 150 eur, co sa bicyklov za tisice netyka. Ruky prec.
03.08.2024 - 18:27:02
03
Zabudnite na T1000, nebodaj UHM vlákna, v týchto rámoch je to najlacnejšie čo je k dostaniu, možno mix T300 a skleného vlákna. Ten rám musí byť slušne zárobkový aj za tých pár stoviek usd.

Asi sa bude zdiaľky podobať na Tarmac, ale jazdiť bude možno horšie ako hlinikáč za 600. Typ vlákien, ukladanie a technologický postup je celkom veda aby bol výsledný rám tuhý, ľahký, pohodlný a zároveň odolný.
Že vôbec niekto nad tým uvažuje a ešte za 3000(!) to mi hlava neberie
03.08.2024 - 19:18:02
09
bubbic napísal:
Existuju aj tzv semi-hydrauliky, kde hydraulicke je prasa a to sa mechanicky ovlada tahanim lanka z kluky. Mam to na CTMku a je to tak na pol ceste medzi mechanikami a hydraulikami. Ked som to riesil, stali obe prasiatka tusim okolo 140EUR, mne sa podarili za 100 na inzerat zohnat a sluzia uz par rokov.


To by co znamenalo? Vymenit iba prasata? Paky, kabelaz atd. by mohli ostat akoze povodne?

Ide o to, ze nechcem vela investovat do cestaku, ktory vytiahnem tak raz za dva tyzdne na 50-60km.

Ruku na srdce - fakt su mechaniky na cestaku taka katastrofa??? Ja som synovi teraz kupoval detsky MTB Rock Machine s mechanikami a funguju podla
mna uplne do pohody. Trochu nejak piskaju, ale citlivost prekvapivo dobra.
09.08.2024 - 21:33:12
00
Ano, len strmen sa meni pri semi-hydraulikach.

Na mechaniky nenajdes na fore jednotny nazor. Podaktori maju z nich smrt v ociach, no ak su dobre nastavene tak brzdia dobre. Nevyhoda, castejsie stelovanie pre dobry brzdiaci efekt, pri dlhsich zjazdoch mozes citit prsty..
09.08.2024 - 21:48:14
01
ifko napísal:
To by co znamenalo? Vymenit iba prasata? Paky, kabelaz atd. by mohli ostat akoze povodne?

Ide o to, ze nechcem vela investovat do cestaku, ktory vytiahnem tak raz za dva tyzdne na 50-60km.

Ruku na srdce - fakt su mechaniky na cestaku taka katastrofa??? Ja som synovi teraz kupoval detsky MTB Rock Machine s mechanikami a funguju podla
mna uplne do pohody. Trochu nejak piskaju, ale citlivost prekvapivo dobra.


Ano, menia sa iba prasiatka, vsetko ostatne zostava. Ale - ak ti tie mechaniky co mas vyhovuju, nie je na to dovod. Ja som s mechanikami spokojny nebol, preto som isiel do takejto vymeny. Mechaniky mali strasne biednu modulaciu, bud brzdili slabo, alebo sa potom kusli a isiel som do smyku. Na rovine sa to dalo, ale v zjazdoch to bolo proste zle. Rozdiel tiez je, ci ma niekto 70kil, alebo 100, no a ja som v tej druhej skupine.
Fakt aby bolo jasne, nikomu tento nazor necpem a nepresviedcam o potrebe vymeny mechanik. Ak ti vyhovuju a dokazes s nimi spolahlivo brzdit, jazdi a neries.
12.08.2024 - 11:13:46
01
bubbic napísal:
Ak ti vyhovuju a dokazes s nimi spolahlivo brzdit, jazdi a neries.


No prave, ze riesim, lebo skusenost nemam… ja este len rozmyslam nad kupou cestaka, na bazaroch je toho kopec s mechanikami, v zlavach aj nove, nemal som este moznost jazdit s mechanikami
12.08.2024 - 13:35:04
00
keyboard_arrow_up