https://www.facebook.com/share/v/kaDTTzgFmsyjiTvc/
Spalovaky ...
07.08.2024 - 20:17:44
00
Bruselsky diktat, ehm to mi nevychadza https://e.dennikn.sk/minuta/4136880
08.08.2024 - 13:27:19
04
A?
Oponent by mohol argumentovat, v Cine ako centralne planovanej krajine je diktat omnoho vacsi ako v EU :D

Tieto debaty tu nemaju konca a len malo ludi ma vyvazeny pohlad, vacsina je silne naklonena na jednu stranu a kazdy si najde argumenty vo svoj prospech.

Ale na EU registraciach europskych znaciek uz znacne vidno to, o com hovorim dlhsie, ze dopyt v EU sa spomaluje, som zvedavy naa dalsi vyvoj kedze kazda automobilka planuje nove BEV modely, cize trh sa prerozdeli medzi viacero znaciek.

A zaujimave je aj ako posledne tyzdne takmer vsetky EU automobilky prehodnocuju ambiciozne plany co najrychlejsieho prechodu na 100% BEV, niektore aj zastavuju vyvoj dalsich BEV modelov/platforiem.

Takze napriek "bruselskemu diktatu"skrz emisne pokuty to trh nateraz odmieta.
08.08.2024 - 18:24:27
01
cokupit
Čo ti nevychádza? Všetko ide podľa plánov komunistov. Dotácie fungujú a spotreba rastie. Čo tam už po tom,, že aj uhlia.
A v EÚ tlieskajú aké majú lacné batérie z Číny a nízke emisie v EÚ.
Príloha:
china coal.jpg
china coal.jpg 104.88 KiB thumb_up0thumb_down

08.08.2024 - 18:28:23
02
Nevychadza, ze verkliky furt melu o diktate bruselu, pritom cina, na ktoru brusel nema ziaden vplyv sa tiez rozhodla pre bevka, dokonca este prv nez my a ide all in. Ale potom zas verkliky zacnu mliet ako nas cina predbehla a skupila cely vyrobny retazec uz od litiovych rud a bla bla.

A zase stara pesnicka s uhlim. Ja ti dam podobny graf s fve...
assets.weforum.org
08.08.2024 - 20:13:44
00
1. sú to kumulatívne čísla za 24 rokov, nevidieť progres, resp. degres
2.Čína za to obdobie vyrobila 257 MWh el. energie na 1 Mio obyvateľov, USA 447 MWh a napríklad také Nemecko 779 MWh.

Čína má ešte čo doháňať, hoci niektoré čísla vyzerajú úžasne

W. Churchill - verím len takej štatistike, ktorú sám sfalšujem
08.08.2024 - 20:39:02
01
Ešte pridám, že štatistikou sa dá krásne manipulovať, priam odrbávať... Jeden príklad.
Jeden rok niekto vyrobí 100 ks, druhý 150 ks - nárast o 50%.
Iný obdobný výrobca vyrobí za rok 1000 ks, druhý rok 1100 - nárast o 10%.
Zdá sa, že ten prvý valcuje trh, pritom nožnice sa roztvárajú...
Nepripomína Vám to niečo - niektoré tvrdenia v tejto téme?
08.08.2024 - 20:45:53
04
cokupit
Predaje elektromobilov v EÚ stagnujú, tak sa začne vyťahovať Čína, ktorá ich dotuje ešte viac ako EÚ?
Krásne čísla o obnoviteľných zdrojoch. Ja sem pridám tiež čísla, aby si ľudia urobili predstavu ako sa vyvíja podieľ obnoviteľných zdrojov v celkovom energetickom mixe Číny. Len tak ďalej, kupujme a dotujme "čisté" čínske elektromobily, nech tie emisie veselo rastú.
Príloha:
china energy.jpg
china energy.jpg 56.53 KiB thumb_up0thumb_down

08.08.2024 - 22:21:28
00
Jasne, mna tak zaujimaju nejake predaje :) pointa je, ze aj cinanci si spocitali 2+2 a vyslo im to iste, co v "bruseli" a v bev a pve valcuju svet. Ale zase to iste, vsetci su debili, len internetovi experti su lietadlo. Ty melies len o uhli, ale zamerne ignorujes vsetko ostatne. A oni sa prave na to ostatne sustredia...
www.spglobal.com
09.08.2024 - 07:06:39
12
JoKo napísal:
W. Churchill - verím len takej štatistike, ktorú sám sfalšujem


Vzdy ked toto vidim, tak sa zasmejem, ze zasa niekto tuto "hovadinu" zadrel. Okrem toho ze uz ani neviem kolkym roznym ludom som videl priposane autorstvo tejto hlasky, primarne o com to vypoveda je to o zameroch/spravani sa jej siritelov
09.08.2024 - 07:46:10
00
cokupit napísal:
Jasne, mna tak zaujimaju nejake predaje :) pointa je, ze aj cinanci si spocitali 2+2 a vyslo im to iste, co v "bruseli" a v bev a pve valcuju svet. Ale zase to iste, vsetci su debili, len internetovi experti su lietadlo. Ty melies len o uhli, ale zamerne ignorujes vsetko ostatne. A oni sa prave na to ostatne sustredia...

Komunisti sa sústredia na ostatné. Takto sa sústredia.
Príloha:
25962.jpeg
25962.jpeg 132.78 KiB thumb_up0thumb_down



A toto je výsledkom. Európa vyháňa priemyselné podniky, ktoré mali vyrábať v Európe s nízkymi emisiami a Čína si s novými fosílnymi zdrojmi nerobí starosti.
Príloha:
total-ghg-emissions.png
total-ghg-emissions.png 100.65 KiB thumb_up0thumb_down

09.08.2024 - 08:12:42
00
Co sa tyka Ciny, je to z velkej casti geopoliticke rozhodnutie a ma to naozaj hlbsie zaujmy, ako len dobro sveta a ekologia.
Ziskat hegemoniu v odvetvi a celkovo posilnenie vplyvu na svetovy obchod, na co sa chystali uz od zaciatku tisicrocia skupovanim zdrojov.
Su o tom mnohe videa od renomovanych medii.

Cize pre Cinu maju okrem ekologie BEV omnoho vacsi vyznam a su aj indicie, ze aj Cine skrz neoficialny lobbyng a tlak sa snazi o prechod na BEV v EU, kedze tym moze vela ziskat.

Plus kto pozna CInu tak vie, ze tam bol v metropolach nedychatelny vzduch, nedalo sa robit po vacsinu dni vonku sporty a pod, tam bola situacia s lokalnymi emisiami katastrofalna - tu samozrejme neslo o CO2 ale NOx a SOx, tuhe castice.

Btw za 1-7/2024 ma Tesla v SR mierny medzirocny pokles registracii novych aut.
09.08.2024 - 08:43:18
02
JoKo napísal:
Ešte pridám, že štatistikou sa dá krásne manipulovať, priam odrbávať... Jeden príklad.
Jeden rok niekto vyrobí 100 ks, druhý 150 ks - nárast o 50%.
Iný obdobný výrobca vyrobí za rok 1000 ks, druhý rok 1100 - nárast o 10%.
Zdá sa, že ten prvý valcuje trh, pritom nožnice sa roztvárajú...
Nepripomína Vám to niečo - niektoré tvrdenia v tejto téme?

Mne to pripomina ako sa o Slovensku (asi len na Slovensku) hovori ako o automobilovej velmoci, pricom v takej skutocnej automobilovej velmoci, ako napr Cina, sa rocne vyrobi tak 30krat viac aut. Alebo mi to este pripomina ten vtip, ako ide slon po moste a na tom slone sedi komar a hovori: "Ale dupeme, co?"
09.08.2024 - 10:03:26
00
hej, ale porovnaj si výrobu áut voči obyvateľstu alebo celkovému exportu...
09.08.2024 - 10:05:25
00
No to ma asi taku logiku, ako urcovat ekonomicke velmoci podla HDP na obyvatela. Podla toho by svetova ekonomicka velmoc neboli USA ale Luxembursko. :rofl:

Je to ako ten slon vs komar. Aj v tom komarovi bude viac slonej krvi ako v slonovi v prepocte na hmotnost tela, ked sa ten komar z neho prave napil (teda keby mu vedel prepichnut tu jeho hrubu kozu).


Naposledy upravil blackpyros dňa 09.08.2024 - 10:27:56, celkovo upravené 1 krát.

09.08.2024 - 10:19:35
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektrobicykle)
keyboard_arrow_up