Myslim ze Eštok si chce napravit reputaciu za strelbu na Fica. Oni vedia ako robit kvalitne divadlo....
03.08.2024 - 22:13:37
03
👏👏👏

https://www.instagram.com/reel/C-ODKH2oqDi/?igsh=Z3BicGtzbGh6cWU2
03.08.2024 - 22:27:47
018
Hack3r napísal:
Myslim ze Eštok si chce napravit reputaciu za strelbu na Fica....

Mission impossible....
03.08.2024 - 22:44:32
21
Pisal som, ze neviem ako moze fungovat realitny trh pri 18% inflacii. Nuz podobne ako nas trh s elektrinou. Dotovany statom...

Celkovo hodnotí 13 percent Rusov svoju finančnú situáciu ako dobrú, najviac od začiatku merania v roku 1999.

Na druhej strane však v Rusku pribudlo aj domácností, ktoré síce majú na jedlo, ale nemôžu si dovoliť napríklad nákup auta alebo nehnuteľnosti.

Práve kúpa domov a bytov bola jednou z položiek, do ktorej Rusi v posledných mesiacoch nadšene investovali. Pomáhal im v tom štátny systém dotovaných hypoték, ktorý v krajine spôsobil významný realitný boom – vďaka vysokej inflácii a rastu miezd boli pôžičky na bývanie prakticky zadarmo a developerské spoločnosti majú projekty vypredané na ďalšie tri roky.

Systém štátom podporovaných pôžičiek však podrážal protiinflačné snaženie centrálnej banky, ktorá lobovala za to, aby štát prestal hypotéky podporovať. To sa stalo začiatkom júla, ruská Duma však čoskoro schválila výnimky. Na dotované hypotéky stále dosiahnu napríklad IT experti, ktorých je v krajine akútny nedostatok.

https://e.dennikn.sk/4127876/zdrazeli-im-zemiaky-aj-dovolenky-ale-velku-cast-rusov-prudke-zvysovanie-cien-netrapi/?ref=list
04.08.2024 - 09:07:07
00
bikemartin napísal:
ehm, ty za 250 vysvietiš novostavbu na Vianoce,
ale natankuj plnú LPG a daj si jazdu cez maďarský juh VK, LC, RS, RV, TV, MI,
tam domy vyzerajú ináč a aj 250 EUR má inú hodnotu ako v tvojej (aj mojej) bubline


Zhodou okolnosti mam cast rodiny priamo vo VK…
04.08.2024 - 09:20:28
00
scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net
04.08.2024 - 16:36:02
05
Strašná pitzovina a to nie som žiaden hejslovák.
04.08.2024 - 16:39:39
06
podla mna to je trefne... cim je vo svete Slovensko preslavene?
04.08.2024 - 16:55:00
00
Táto rubrika to je tu taká "bútľava vŕba" tak sa vykričím :) . Zážitky z dnešného dňa - a) v nemocnici som stretol chlapíka tak 35-40 rokov ospevujúceho socializmus - odkiaľ to nabral ? doma v rodine vykladajú; b) na žel. prejazde ma predbiehala pani tak, že ma vytlačila na stĺpik so závorou - parkovala o 200m ďalej pred domom ? však sa mi nič nestalo, čo z toho robím vedu; c) pred kioskom so zmrzlinou zaparkovalo auto, vystúpili štyria, buchli dverami s bežiacim motorom, na otázku, prečo motor nevypli, pred stánkom kopa ľudí, detí, v meste ... odpoveď , keby sa každý staral len o seba, to by bolo sveta žiť ...
Takže nepíšme o tom, čo by mali a nemali politici, sú len našim zrkadlom. Píšme o nás akí sme my, voliči. Zmeníme sa my, zmenia sa aj politici. Takto to lepšie na SK nebude. To budovanie nás poznačilo viac, ako sme schopní pripustiť, či dokonca vidieť. Som zhrozený z toho, že v rebríčku perspektívy rozvoja, štátu, rodiny ... sme v EU na 23 mieste, bratia Česi na 13. To nám boli guľou na nohe, ktorej keď sa zbavíme, budeme keď nie prví, tak druhí určite.
04.08.2024 - 16:59:50
1013
Dnes som sa bol “po sto rokoch” previezť po severných dedinách Maďarska v okolí Salgotarjánu a vyzerá to tam tuším ešte biednejšie ako, keď som tam bol naposledy (asi 2017). Nie že by to našej strane v okolí Hajnáčky vyzeralo lepšie, ale stále tu počúvame ako to Orbán vie, ako on dbá o svoju krajinu a pod. Tak som si spomenul ako som bol v Burgenlande, čo býval najzaostalejší región Rakúska. No, čo na to povedať. Ak si teda niekto myslí, že pod maďarskou vládou mu bude lepšie, tak nech sa páči, môže sa ísť pozrieť kúsok za hranice.
04.08.2024 - 19:07:08
011
foobar : prosím ťa a z akého dôvodu je dôležité,nebodaj priam podstatné,aby slovensko bolo preslávene? Ja asi logické,že kedže sme 1000 rokov nielenže nemali vlastnú štátnosť,ale cudzia mocnosť priam zadupávala podmienky na vznik uvedomelej spoločnosti,tak len veľmi ťažko u nás prekvitala inteligencia ako spoločenská trieda, resp. veľa súdobej ´´slovenskej´´ inteligencie sa pomaďarčila ,takže ťažko u nás hľadať generálov,držiteľov nobelovej ceny,svetových predstaviteľov z hľadiska umenia,vedy atď atď.

Pritom takýto ľudia sa aj v týchto skromných podmienkach vyskytli.

Mne skôr príde zaujímavé,že napriek tomu,že slovenský národ mal podmienky v Uhorsku ako mal - ako národ prežil. Ak existuje niečo ako kolektívna historická pamäť národa,takmer všetky tie neduhy,ktoré vidíme u nás dnes,sú do istej miery viac,či menej spôsobené tým,že národ ako taký musel držať hubu a krok,ak chcel prežiť v podmienkach aké mal nanútené. Skrátka,sme predposratí,ale žijeme. Autorita je pre nás buď ako svätá,alebo naopak pre nás nič neznamená a just budeme konať,ako nechce. Záleží od momentálnych podmienok.

Áno,doba mierne pokročila,máme tu postpokrokové 21 storočie,šrámy a rany z minulosti by mali byť zahojené a nemali by spôsobovať to,že majoritná časť spoločnosti je v nejakom význame ohlúpnutá a zblbnutá,ale to predsa nie je problém len Slovenska,toto je problém celej tzv západnej spoločnosti,resp. sveta.
04.08.2024 - 19:22:48
03
foobar napísal:
podla mna to je trefne... cim je vo svete Slovensko preslavene?

Inbreeding. Sa necudujem volebnym vysledkom, ani nicomu.
„Slovensko predstavuje celosvetový unikát. V prvom rade u nás vo väčšine prípadov dominuje genetická forma, zatiaľ čo celosvetovo je najčastejšia forma sporadická,“
https://primar.sme.sk/c/23358706/creutzfeldt-jakobova-choroba-orava.html


https://x.com/michalhvorecky/status/1820115669884502154
Včera som sa na debate v Kremnici dozvedel, že vizuálnu umelkyňu Ilonu Németh si Polícia SR tento týždeň predvolala na výsluch iba za to, že iniciovala výzvu na odstúpenie ministerky kultúry Šimkovičovej. To už má byť čo??? Ilona sa za komunizmu angažovala na neoficiálnej vizuálnej scéne, ale ani vtedy nezažívala toto. Dokedy bude neschopná nenávistná ministerka, ktorú vypískajú aj folkloristi v Terchovej, šikanovať slobodných ľudí na Slovensku? Stačilo!
04.08.2024 - 19:36:50
00
stanlee napísal:
foobar : prosím ťa a z akého dôvodu je dôležité,nebodaj priam podstatné,aby slovensko bolo preslávene?


To mi vysvetli ty, ked si sa pohorsoval nad viac-menej pravdivym opisom Slovenska ako bezvyznamnej krajiny.
04.08.2024 - 22:35:14
00
stanlee napísal:
foobar : prosím ťa a z akého dôvodu je dôležité,nebodaj priam podstatné,aby slovensko bolo preslávene?


To sa nepýtaj foobara, ale politikov a marketérov, ktorí prezentujú Slovensko ako pupok sveta.
Slovensko mam rád, je to pekná a pre nás dôležitá, ale z globálneho hľadiska úplne bezvýznamná a zanedbateľná krajina. Presne ako sa píše v tom opise.
05.08.2024 - 05:58:16
02
Zaujímal by prieskum na otázku v zmysle "zrušenie SR a začlenenie pod ČR, AT či PL", samozrejme pri rovnosti práv a povinností v danej krajine. Tu by sa ukázalo, či majú Slováci radi svoju krajinu alebo by ju obetovali v prospech lepšej životnej úrovne. Či ta "láska k vlasti" nie je len fantómová.
05.08.2024 - 06:42:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up