juju_pepe napísal:
Ona si s telom nerobila nic, narodila sa ako zena – ma vaginu – len ma geneticku poruchu a zvyseny testosteron.
Tiez ale suhlasim, ze by sa toto diat nemalo. Zena s downovym syndromov na normalne OH tiez nema pristup a pritom sa jedna tiez o geneticku poruchu.
V pripade tej boxerky ju genetika zvyhodnuje.


S tym downovym syndromom si si isty? Narychlo som sa spytal ChatGPT a ze kvalifikovat sa moze ak splni atleticke podmienky.
01.08.2024 - 23:02:31
00
Ale nesplni ich, lebo ma downov syndrom.

Ja tiez nemozem ist na sutaz krasy a dokonca ani do sutaze o najlepsi uces. Asi som tiez diskriminovany.

Niekde ta hranica musi byt. A ta boxeristka je uz za nou. Pre nu je to nefer, ale pre spolocnost je to spravne.
01.08.2024 - 23:09:47
00
Nemyslela AI paralympiadu? :D

Karolinka dostala slucny naklad :tmi:
01.08.2024 - 23:10:27
00
Aj tak krásny úspech a ešte stále to môže byť bronzová medaila.
01.08.2024 - 23:14:30
01
Kaji dnes nestačilo to čo predtým, lebo ťažila z toho, že súperky veľa kazili. Dnes jej to väčšinou sypala rovno na raketu a vrátil sa jej víťazný úder. Pár zábleskov toho čo by mohlo platiť tam bolo, ale dnes nemala nárok.
01.08.2024 - 23:34:36
00
Pre Kaju nanešťastie v semi prehrala svetová jednotka, ktorá na tom kurte 3 roky neprehrala. Takže ak sa nestane zázrak tak bude 4. Aj to je mega úspech, ale medaila je medaila...
02.08.2024 - 04:02:26
01
will napísal:
Ale nesplni ich, lebo ma downov syndrom.

Ja tiez nemozem ist na sutaz krasy a dokonca ani do sutaze o najlepsi uces. Asi som tiez diskriminovany.

Niekde ta hranica musi byt. A ta boxeristka je uz za nou. Pre nu je to nefer, ale pre spolocnost je to spravne.


Rozumiem a suhlasim. Pytal som sa na teoreticku sancu, ci je napr. v pravidlach, ze ak mas nejaku mentalnu poruchu tak sazucastnit nemozes, kedze tak som to z komentaru pochopil.
02.08.2024 - 07:30:05
00
Ja budem možno zlý, ale ja som bol zo včerajšieho výkonu Karolíny sklamaný. Vôbec nevedela čo má hrať proti Vekičovej. Tá hrala silový tenis a bila to tam, ale stačilo ju rozbehať a mala problém. Tie Kajine údery nemali ani dĺžku a ani razanciu. Možno to bolo aj o hlave. Dnes ju čaká iná káva. Ale ak sa vráti k hre z predchádzajúcich zápasov a pôjde jej podanie, tak kľudne to môže byť aj prekvapenie...
02.08.2024 - 13:14:24
02
Nie si zlý, v podstate máš pravdu. Bola tam trochu stratená, Vekić hrala silovo, nebolo na nej vidieť žiadny stres. Naopak, keď kamera zabrala Kaju ako si zaväzuje šnúrky, triasli sa jej ruky. Mala čo robiť, aby odrazila loptičku. To boli šupy hodné chlapov.
Dnes to bude ešte ťažšie. Veľmi jej prajem medailu, budem držať palce, ale nemyslím si, že je to reálne. Súperka je trošku iná liga.
02.08.2024 - 13:33:23
00
mne prisla ze uz bola uplne pozuta z toho zavodneho tempa kazdy den a tepla
prvy set sa este snazila s tym nieco robit a v druhom uz mozno podvedome setrila na dalsi den kedze o bronz sa hraje dnes a nie ako finale zajtra
02.08.2024 - 14:27:31
00
Tuzinskeho trener komentoval toho tureckeho strelca.

https://sportnet.sme.sk/previews/36e4a9a8-495f-4c45-8f41-0a23e9791c8c/
02.08.2024 - 16:44:53
00
ja sportu prd rozumiem ale tenis mi pride narocnejsi ako futbal. futbalisti hraju ME skoro 2 mesiace a pindaju na ubavu ale tenistkam to davaju den po dni.
02.08.2024 - 16:49:24
12
Futbal nie je šport, ale hra ?
02.08.2024 - 17:03:26
05
este k tomu boxu, citujem z dnesneho Nka, u takeho trolla trikiho mi to je jedno, ale mozno napr. PINY trochu zmeni nazor

„Ľudský jedinec je určený súhrou všetkých týchto prvkov, čo sa týka pohlavia,“ napísala na svojom blogu Příplatová. Človek sa teda nestáva mužom iba tým, že má XY chromozóm, povedala pre Denník N vedkyňa a dodala: „Sú aj takí ľudia s XY chromozómom, ktorí majú úplne ženské telo a nemajú ani zvýšené hladiny testosterónu alebo ich telo na hormón nereaguje. Označovať ich za mužov je neuveriteľným zjednodušením komplexity človeka.“

Vedkyňa pripustila, že pozitívny vplyv na rozvoj svalovej hmoty a silu má napríklad testosterón, hoci závisí od „celkových parametrov tela“. V prípade, že Chalífová má vyššiu hladinu testosterónu – čo nie je potvrdené –, môže ísť o dôvod, aby bola vyradená zo ženských súťaží, ak asociácia stanoví také limity, ktoré ona – či ktokoľvek iný – nebude spĺňať.

To, či a kde takú čiaru spraviť, je však na odbornú diskusiu športových lekárov či endokrinológov, vraví pre Denník N Příplatová. A aj v prípade, že by sa taká čiara niekde spravila, nie je to dôvod, aby sa o Chalífovej hovorilo ako o mužovi či nežene.
02.08.2024 - 17:28:14
31
Názor nezmením a ani sa za to ospravedlňovať nebudem.
Kľudne si ma hoď do blacklistu ;) Mne ako žene to príde nefér. A teraz myslím všeobecne súťaženie chlapov so ženami, nie prípad boxerky, ten je veľmi špecifický.
02.08.2024 - 18:07:55
01
keyboard_arrow_up