Je zvláštne takto rozmýšlať ... život je moc krátky na to aby mal človek čas na negatívne myšlienky ... a nakoniec sa ti stane ako si uveril ... tak šup šup, niečo s tým urob ;)
30.07.2024 - 13:17:45
01
Nie je na tom nič negatívne.
30.07.2024 - 13:18:44
00
Pre bratislavských vodičov malé upozornenie...
Asi dva týždne je odstránená max. povolená rýchlosť (70 km/hod.) na Brnianskej - vtedy som si všimol, že zmizla táto značka za križovatkou Patrónka. Ja si tak odvtedy preventívne hodím štvorku, rýchlosť od križovatky 50 km/hod., jazda na tempomat a všetci letia okolo mňa... Som normálna brzda premávky. Dnes ráno jeden pako dokonca na mňa zatrúbil a predbehol ma pravým pruhom - vyhradeným pre autobusy. 70 km/hod. je povolená príslušnou značkou až za tzv. Husákovou odbočkou - za odbočkou na ul. Prokopa Veľkého

Čakám, kedy tam začnú žandári vylepšovať deficit štátneho rozpočtu... To bude prekvapených!
31.07.2024 - 11:38:39
74
Dtto plati o smere na Patronku, pozeral som to na G Street view a aj tam donedavna bolo pokracovanie 70ky ale je tam jej koniec.
Je to tam asi dva mesiace uz.
31.07.2024 - 12:25:11
01
Kde presne to je? Skontrolujem/opravím na WAZE.
31.07.2024 - 13:44:48
00
toto je smer na Patronku, vidis tam na streetview este povolenu max 70, uz je tam ale koniec 70
https://maps.app.goo.gl/N9Tjaqk3cqkNXDW18

btw nasiel som k tomu aj nejaku komunikaciu
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/165187/brnianska-znizenie-rychlosti

https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/191407/brnianska-zvisla-znacka-chybajuca
31.07.2024 - 14:44:07
10
Ďakujem, opravil som to. Od Patrónky tam už bola 50ka predtým.
31.07.2024 - 16:31:35
00
JoKo ja vždy jazdím MPR a pripadám si ako keby som stál... minule som na diaľnici pridal na 150km/h len tak zo zvedavosti a všetci ma obiehali takže...
31.07.2024 - 21:20:20
00
dlohodobo jazdím na diaľniciach tempomat 110km/h lebo rozdiel v čase príjazdu je doslovne zopár minút....ale úspora paliva je enormná...sú dni kedy predbieham len kamióny, a sú dni keď aj pri 110km/h ide tak tretina áut pomalšie ako ja :D
31.07.2024 - 21:22:00
01
Tiez tak, 120 tachometrovych. Beriem to, ze som ekologicky. Na prazskej, brnenskej alebo od hornbachu do dnv sa mi ale nedari ist 50 :D
31.07.2024 - 21:26:20
00
Ja by som dnes chcela pochváliť všetkých vodičov, ktorí ma na Riazanskej/Vajnorskej/Bajkalskej cestou na hrádzu/z hrádze obiehali alebo spomalili a neobiehali, lebo sa blížil semafor s červenou. Naozaj sa mi zdá, že ak sa často obzerám a vodič vidí, že sa o tú situáciu za mnou ako cyklista zaujímam, tak je opatrnejší a tolerantnejší. Ale zároveň by som chcela povedať, že nerozumiem "trendu" obiehať cyklistov v zákrute a vzápätí si to rozmyslieť - resp. takto, po dlhom čase som minule šla z BB dedinami do lesa a ideme dvaja za sebou úzkou dedinskou cestou a pani v aute sa blíži k nám, my sa blížime do pravotočivej zákruty, pani nás s odstupom začne predbiehať, už sme na jednej úrovni na začiaku zákruty a potom si ako keby uvedomila, že je v protismere a nevidí za zákrutu, či nejde auto oproti, tak sa akoby "zľakla" a v strede/za stredom zárktuy sa natlačí na cyklistov a dopredbieha už úplne, že natesno. Pritom na takých cestách nie su ani čiary. Neviem, prečo nevie spomaliť a prednehnúť až za zákrutou, keď vidí, či nejde auto oproti.
31.07.2024 - 22:09:12
00
Pretoze vnima cyklistu ako nieco menejcenne voci autu. Nenapadne jej, ze sa tam nemusi vpochat, ak neco pojde. Treba jazdit aspon 0,5m od okraja cesty, nech si toto nedovoluju.

Ked som teraz cestoval na biku cez CZ, DE, PL, je to upne iny svet co sa tyka vnimania bicyklov sofermi. Ani raz sa mi tam nestalo, ze by sa vedla mna minali auto co ma obieha s autom co ide oproti, a aj ked bola minimalna zakruta, tak sa vliekli auta za mnou. V Nemecku boli soferi najohladuplnejsi. Ked bola uzka cesta, tak jednym kolesom sli napr mimo cestu. Celkovo tam jazdilo ovela menej aut a ovela pomalsie/kludnejsie ako u nas. Polsko aj Cesko tiez velky rozdiel oproti nam, aspon teda oproti strednemu Slovensku. Velmi to je citit. Aby som len nehanil, ked som sa vratil do SR a siel som severnou castou od Cadce po Terchovu, a kus dalej, soferi boli dost ohladuplni, a aj ma predbiehali v pomerne dostatocnej vzdialensti. Cez Donovaly som si ale neterufol ist druhykrat (prvykrat som mal nic moc zazitok) a strihol som to radsej cez Hiadelske sedlo :D
01.08.2024 - 08:22:51
00
juju_pepe napísal:
Ked som teraz cestoval na biku cez CZ, DE, PL, je to upne iny svet co sa tyka vnimania bicyklov sofermi.

Nemecko by som ti veril. Poľsko moc nemám pojazdené. Ale v ČR som stretol na cestách za volantom väčšie hovadá ako na Slovensku. Tam majú ešte silnejší dojem, že cyklista na ceste nemá čo pohľadávať a tak sa aj správajú. Na úzkych kľukatých cestách južnej Moravy sa asi každý rok stretne totálny výkvet blbcov. Tlačia sa tam, kde nie, že líznu cyklistu, oni sú schopní ho rovno vytlačiť mimo cestu, lebo zistia, že s oproti idúcim autom, ktoré musí ísť na brzdy do flekovania by sa zrazili. Toto človek zažije niekoľkokrát, nie za rok, ale za výjazd.
01.08.2024 - 09:47:13
01
Popravde ČR som šiel len cez cesty 3.triedy, tak to úplne zhodnotiť neviem. Ale prešiel som ČR od východu až po nemeckú hranicu a zdalo sa mi to lepšie ako u nás. Ohľadom kvality ciest 3.triedy to je už iná káva. Majú to tam horšie ako na Balkáne. Hanba bratia
01.08.2024 - 09:54:00
00
Mam v CR podobne skusenosti ako obaja nado mnou. Boli jazdy kde som si nebol isty ci uz som nahodou nepresiel do Rakuska lebo vodici super a boli miesta kde som rozmyslal ze ci nejdem radsej na vlak.

Minuly tyzden som bikoval v Kranjskej a bolo to nieco ako bike heaven a v pondelok navrat do SK reality, vytrubeny ostriekany. Normalne som chvilu rozmyslal ze sa stahujem naspat a dohodnem pracu na dialku zo SLO.
01.08.2024 - 10:03:56
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up