U nás v mestečku zase žiaci na prvom stupni nesmú chodiť do školy a zo školy sami...
26.07.2024 - 11:12:18
00
pista, z casti suhlasim aj nesuhlasim. S nejakou disciplinou v skolach / triedach nemam najmensi problem, lebo to co tam je teraz (hlavne na druhom stupni), to je cista anarchia bez akehokolvek respektu (radsej nech sedia s rukami za chrbatom). Na druhej strane, aktivita sa ma prejavovat na vyucovani, memorovanie znizit na minimum, skola ma rozvijat logicke a kriticke myslenie a pracu s informaciami. Samozrejme, su veci (napr. vybrane slova, mala nasobilka, ...), ktore sa treba naucit naspamat
26.07.2024 - 11:37:51
00
Tak to aby sa dalo s deckami pracovat vs to co sestrine deti napr zazivaju v skole ze gangy starsich deti chodia mlatit mladsie (o ona s jej detmi je pri ucitelso-riaditelskom spore za pizdu bo to riesila), snad ani netreba rozoberat. Teda, asi treba :(
26.07.2024 - 11:50:05
01
toho "priveľa memorovania" by som sa toľko nebál ... uvedomte si ... že je nás tu dosť tých tzv. "husákových detí" a veľa s nás je úspešných máme vysoké školy a zaujímavé zamestnanie a často aj dosť peňazí na zbytočne drahé bicykle aj popri rodine ... naozaj nám to memorovanie a trochu iná disciplína najmä na základnej ublížila?
26.07.2024 - 11:58:55
00
Uci tam casto stara garda, starym stylom. Moju dceru na gympli ( pred cca 10 rokmi) ucila ta ista ako moju manzelku. Aj rovnakym stylom.
Manzelka mala na nu len neprijemne spomienky a tak som na rodicka chodil ja.
Asi v druhom rocniku, ked sa na zaciatku roka vyberalo na zrps tak na najblizsom rodicku som triednej povedal, ze zaplatim, ale chcem, aby sa tie peniaze pouzili v triede. Trieda bola v katastrofalnom stave, malo stoliciek ( zadne lavice mali na dvoch stolickach forsnu) , stoly detto. Na to mi odpovedala ze tie peniaze sa tak pouzit nemozu, lebo xy dovodov. Tak som jej povedal, ze su to nase peniaze, peniaze rodicov a my rozhodneme co s nimi, nie riaditel, nie ona. Zariadenie zostane skole a budu ho pouzivat nase deti. A bolo......sadla si na dceru a do konca jej strpcovala zivot. Ked na dalsich rodickach prezentovala zle vysledky ziakov v nemcine, kde 80% ziakov bolo dostatocnych, tak sme mali pomerne ostru vymenu nazorov na to, ci chyba nebude aj inde ako u ziakov. Potom som na rodicka prestal chodit.......Dceru vytrapila, ale zocelila. Dnes je zdravo sebavedoma a aj napriek tomu ze nemala "ciste", ma celkom dobre miesto si slubnou buducnostou.
Ak taketo pedagogicke kreatury maju formovat deti v pubertalnom veku, tak zbohhom nadejam. Takych kreatur tam bolo viac. Dobre sa tam mali deti tych, co "sponzorovali" skolu riaditela aj triednu. Deti to mali zohladnene na vysvedceniach.
Pre miestnych - GT12
26.07.2024 - 12:01:14
05
lapaloma napísal:
toho "priveľa memorovania" by som sa toľko nebál ... uvedomte si ... že je nás tu dosť tých tzv. "husákových detí" a veľa s nás je úspešných máme vysoké školy a zaujímavé zamestnanie a často aj dosť peňazí na zbytočne drahé bicykle aj popri rodine ... naozaj nám to memorovanie a trochu iná disciplína najmä na základnej ublížila?


Ak je to hlavná metóda (a ona príliš často je), tak to ublíži. Je zbytočné vedieť, kedy sa narodila a zomrela Mária Terézia, keď nechápeš kontext, aký mala význam pre Európu a Slovensko. Je zbytočné vedieť vypočítať trojčlenku, keď ju nevieš využivat v praxi.
26.07.2024 - 12:10:17
03
lapaloma napísal:
toho "priveľa memorovania" by som sa toľko nebál ... uvedomte si ... že je nás tu dosť tých tzv. "husákových detí" a veľa s nás je úspešných máme vysoké školy a zaujímavé zamestnanie a často aj dosť peňazí na zbytočne drahé bicykle aj popri rodine ... naozaj nám to memorovanie a trochu iná disciplína najmä na základnej ublížila?

Netreba z extremu do extremu. Memorovanie ma urcity zmsel na precvicenie mozgovych zavitov, no aj kriticke myslenie a suvislosti k tomu treba priradit. V akom pomere netusim, necham na odbornikov.
No a Husakove deti, pozor, boli sme hodeni do sveta v 90tych rokoch - nova ekonomika, novy stat, tam sa musel uchytit skoro kazdy s dvoma rukami a nohami. Skus teoreticky dnes hodit do sveta biznisu Husakove dieta a rozleje sa na kolomaz. Mali sme jedinecne obdobie a mnohi sa toho proste chopili, to sa opakuje raz za X desiatok rokov.
26.07.2024 - 12:48:35
05
tak Robert sa uz par rokov hra na Husaka, este jedno volebne v ramci normalizacie urcite da, takze dajme tomu imho za 10 rokov, tu to jedinecne obdobie mame znova ?
26.07.2024 - 13:00:35
00
Tento argument ze "vsak aj my sme sa tak ucili a sme uspesni" mi hovoril aj znamy co sa vratil na SVK a ospravedlnoval si ze tam bude chodit dieta do skoly.
Treba zvazit ci si bol uspesny aj napriek tomu alebo vdaka tomu. Ja si myslim, ze kebyze mame v skole viac projektov, viac vyuzivania vedomosti v praxi a viac timovych zadani tak som na tom iba lepsie a nie horsie. Diktovanie poznamok z biologie riadok po riadku a celu hodinu to prepisovat do zosita a potom sa to naspamat na ucit mi do zivota nedalo takmer nic. Mozno si nieco pamatam ked pozeram Duel :). Ziadna otvorena debata, otazky, "filozofovanie". Okrem toho absolutne ziadne vzdelanie ohladom ekonomiky (dane, dochodky, podnikanie a povinnosti s tym spojene.
A ak sa niekto nechce ucit tak sa nebude ani tym ani tym stylom. :)
26.07.2024 - 13:24:42
08
scontent.fksc1-1.fna.fbcdn.net
26.07.2024 - 18:45:44
817
tento je zase nejaky nafučaný ..
pbs.twimg.com

pbs.twimg.com

Korcok https://komentare.sme.sk/c/23358131/slovenske-talenty-buduju-cesko-nedokazeme-ich-udrzat-doma.html


Naposledy upravil peter120 dňa 26.07.2024 - 20:26:39, celkovo upravené 2 krát.

26.07.2024 - 18:59:18
00
Najviac sa mi páčil komentár môjho brata na môj FB príspevok o "sociálnej vláde", ktorá si zvýšila platy a zrušila trestné konania. Napísal pod príspevok, že "sociálna, ale iba pre seba". Opýtala som sa ho koho volil. Odpoveď: "Týchto debilov" :lol:
26.07.2024 - 19:53:21
38
Takto to dopadne,keď vláda dosadí do dôležitého postu nekompetentného čuráka :puke:

https://e.dennikn.sk/4114935/taraba-tvrdi-ze-z-planu-obnovy-nestratime-ani-cent-ak-by-vsak-mal-byt-podla-minulej-vlady-radsej-tie-peniaze-nechce/?ref=mwat
26.07.2024 - 22:40:25
00
Toto je total metal príznačné, akovoliči Smerohlasu, mazurkov a huliakov to skrátka nechápu a/alebo im nevadí, že do vlády dostali takýchto primitívov:

----------------
(Taraba:) „Problém je ten, že keď to Vašáková s Hegerom písali, nemali do plánu obnovy dať slovo U. S. Steel, ale mali tam dať slovenský priemysel,“ hneval sa Taraba v piatok na tlačovej konferencii. „Oni boli tí, ktorí celú túto schému vlastne ohrozili.“

Skutočnosť je taká, že na 800 stranách plánu obnovy sa košické oceliarne nespomínajú ani raz. Je tam napísané presne to, čo si Taraba želá. V kapitole s názvom „Dekarbonizácia priemyslu“ sa uvádza, že zníženie emisií v priemysle sa má dosiahnuť zavádzaním nových technológií a modernizáciou, bez toho aby sa spomínala konkrétna firma.
-----------------

Vôbec netuším, ako z tohto von.
26.07.2024 - 22:49:02
46
Jaroh Ved ani on to netusi. Na rozdiel od teba mu to nevadi ... :puke:
27.07.2024 - 00:05:18
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up