https://x.com/MSimecka/status/1816166305361453275
pbs.twimg.com

https://x.com/martinhojsik/status/1816186158973608342 :y:


https://x.com/strana_sas/status/1816134296630919653
pbs.twimg.com


Naposledy upravil peter120 dňa 24.07.2024 - 21:55:41, celkovo upravené 2 krát.

24.07.2024 - 20:18:30
02
Strenki napísal:
Kriste pane, prečo je debilov voličov viac a ničia život sebe aj všetkým ostatným?
Najhoršie, že si teraz nepriznajú zodpovednosť za svoju zlú voľbu a na vine bude EÚ, PS, Ukrajinci atď...


Vzdelanie. Nie hociake ale kvalitne vzdelanie. Nemam na mysli spickove univerzitne i ked aj tam to plati. Uroven zakladneho vzdelania t.j. napriklad pri ukonceni povinnej skolskej dochadzky. Pohlad na hodnotu vzdelania, postavenie a respekt voci ucitelovi - tam vsade by som hladal pricinu. Absolvent skoly (cest vynimkam), ktory sa naucil a ktovie ci ano, len odrecitovat obsah ucebnice je v praktickom zivote a vo vnimani zivota bezcenny. Napravat to potrva generacie a este sme ani nezacali. Ked doslo k udalostiam roku 89 som sa domnieval, ze musime vyhynut my co sme vyrastali pod bolsevikom, dalej nase deti bo sme ich vychovavali my a vnucata budu mat nadej. Posralo sa to. Nadej nemaju ani vnucata, maju sancu zacat to menit.
24.07.2024 - 21:00:51
613
Šancu asi majú, ale zrejme zostane nevyužitá. Čo šikovnejšie odíde preč zo Slovenska a ostanú tu zase len tie produkty nášho vzdelávacieho systému, ktoré sa neuživia v normálnej krajine. A tí určite reformy robiť nezačnú.
24.07.2024 - 21:28:35
01
tieto kecy citat... spolocnost netvoria len pravnici, IT, ekonomovia a ludia co vedia cudzie reci... v kazdej krajine sa vykytuju sikovnejsi a aj ti menej sikovni... tak to vzdy bolo a aj bude, a to aj v nemecku, rakusku a v usa...

ak si clovek cita niektore diskusie a ten utocny ton a urazky v nich, tak ak ma byt toto ta vzorka slusnejsieho a vzdelanejsieho slovenska, tak neviem...
24.07.2024 - 21:42:09
01
zihadlo 5 napísal:
to že do toho namontovali novu elektroniku neznamená že je konštrukcia ,schopnosti zrazu o 40r zlepšené.. to že dáš na starý 20 r rám novu AXS sadu neznamená že máš nový bajk.
výrobca do 5 r zatvára linku...
myslíš že gripeny by neboli lepšie? lacnejšie , dostupnejšie s o dekádu novšou konštrukciou
aj avensis skoncil vyrobu a stale mam jedno z najlepsich aut na svete,ak nie aj najlepsie co sa tyka motora vvti ?
24.07.2024 - 21:50:36
00
porcupine1 napísal:
tieto kecy citat... spolocnost netvoria len pravnici, IT, ekonomovia a ludia co vedia cudzie reci... v kazdej krajine sa vykytuju sikovnejsi a aj ti menej sikovni... tak to vzdy bolo a aj bude, a to aj v nemecku, rakusku a v usa...

ak si clovek cita niektore diskusie a ten utocny ton a urazky v nich, tak ak ma byt toto ta vzorka slusnejsieho a vzdelanejsieho slovenska, tak neviem...


Jeden pan hovoril, ako kedysi davno siel jeho dedo volit meciara. A babka mu povedala nieco v zmysle "pockaj, mas uz skoro 90rokov. Opytaj sa vnukov, koho mas volit. Robis to predsa pre nich". Opytal sa a meciara nevolil. To nie je o skolach ani sikovnosti. Ta babka proste mala zdravy, sedliacky, prakticky rozum. Aj ten dedo, ked si nechal poradit. Mimochodom zomrel vraj par tyzdnov po volbach. Netreba mat skoly na to, aby clovek vedel rozlisit ciernu od bielej, dobro od zla a aby si vedel nechat poradit v otazkach, v ktorych sa vobec nevyzna. Problem nevidim iba v tom, ze polovica naroda je v politickych otazkach hlupa. Ale najma v tom, ze si svoju hlupost odmieta priznat.
Ja neviem v podstate nic o balete, mongolcine ci odrodach baklazanu. Ale normalne to priznam a necham si poradit od mudrejsich. Nebudem sa tvarit, ze tomu rozumiem a nebudem sa urazat, ked mi niekto povie, ze tomu absolutne nerozumiem.
V tom je problem, nie v skolach a nie v utocnych tonoch. Tato krajina mieri do velmi hlbokej prdele, lebo kazdy je tu odbornik na vsetko a skutocni odbornici su zaznavani. Tu sa oslavuje "vlastny nazor" a nie odbornost.
24.07.2024 - 22:23:26
324
porcupine1 napísal:
tieto kecy citat... spolocnost netvoria len pravnici, IT, ekonomovia a ludia co vedia cudzie reci... v kazdej krajine sa vykytuju sikovnejsi a aj ti menej sikovni... tak to vzdy bolo a aj bude, a to aj v nemecku, rakusku a v usa...
ak si clovek cita niektore diskusie a ten utocny ton a urazky v nich, tak ak ma byt toto ta vzorka slusnejsieho a vzdelanejsieho slovenska, tak neviem...


Ak reaguješ na mňa, tak nerozumiem. Možno to tak vyznelo, ale nikoho neurážam a ani nie som útočný. Som iba presvedčený, že veľa ľudí skrátka odíde do krajín, kde sa lepšie žije. Deje sa to odjakživa, nie je to nijaké špecifikum Slovenska a vôbec sa to netýka iba právnikov, ajťákov a ekonómov.
Pointa totiž nie je v tom, že veľa ľudí odíde, ale že odíde značná časť tých, ktorí by vedeli urobiť potrebné reformy - verejnej správy, vzdelávania, zdravotnej a sociálnej starostlivosti a pod.
A popritom ešte existuje korelácia medzi voličmi normálnych strán a ľuďmi, ktorí žijú a pracujú v zahraničí a nevolia. Takže nielenže nebude kto mať robiť potrebné reformy, ale nebude ani dosť tých, ktorí by do potrebných pozícií reformných ľudí zvolili.
24.07.2024 - 22:25:04
31
Deje sa to odjakživa, nie je to nijaké špecifikum Slovenska a vôbec sa to netýka iba právnikov, ajťákov a ekonómov.


… a teraz si uvedom akú sprostosť si napísal …Trošku to máš pomýlené . Len konštatujem .
24.07.2024 - 23:15:02
00
Akú?
24.07.2024 - 23:29:01
00
porcupine1 Asi si si nevsimol, ze som zdoraznil ze nemam na mysli len univerzitne vzdelanie - aj na nom zalezi, absoventi vysokej skoly zivota su len .... nebudem urazat. Zdoraznil som vseobecne vzdelanie na urovni povinnej skolskej dochadzky. Tato vyrazna cast spolocnosti ak sa bude chovat ako ovecky ocakavajuce, ze ich niekto niekam povedie a nebude schopna mat svoj vlastny nazor ak nebude schopna ho hladat a nenechavvat si ho vtlkat od dajakych vodcov ... tak ti co medzi takych nepatria vedia kam to uz opakovane v historii viedlo.
25.07.2024 - 00:33:48
16
porcupine1 napísal:
tieto kecy citat... spolocnost netvoria len pravnici, IT, ekonomovia a ludia co vedia cudzie reci... v kazdej krajine sa vykytuju sikovnejsi a aj ti menej sikovni... tak to vzdy bolo a aj bude, a to aj v nemecku, rakusku a v usa...

ak si clovek cita niektore diskusie a ten utocny ton a urazky v nich, tak ak ma byt toto ta vzorka slusnejsieho a vzdelanejsieho slovenska, tak neviem...

Presne o tom píšeme. Viete sa iba urážať, keď dostanete nastavené zrkadlo, nemať silu, odvahu a schopnosť niesť ťarchu zlého rozhodnutia, uvedomiť si do neba volajúci omyl, politickú negramostnosť. Práveže mne je tak strašne ľúto, ako sa ľudia s nedostatkom donekonečna nechajú klamať, využívať šmejdami. A keď to popíšeme, príde váš vzdor ako malé 3r decko. Vy chcete žiť v pretvárke a ilúzií, lebo pravda a demokracia tak veľmi bolí, ale takto sa z tohto marazmu nedostaneme...
25.07.2024 - 07:55:29
623
Strenki 👍
25.07.2024 - 08:01:32
10
Súhlas. Dosť veľký problém vidím ale aj v selektívnej slepote, keďže útočný tón je pre 99,99 % takýchto borcov viditeľný len a len na jednej strane, navyše dosť často je to ani nie tak útok, ako obyčajná kritika. A potom sa donekonečna točíme v absurdnom kruhu, kde "boha jeho, vezmeme lopaty, rozbijeme parlament a my ich vyženieme, boha jeho vyženieme!!!" je legitímny a demokratický postoj, kým "budeme vláde hádzať polená pod nohy (aby sa jej nepodaril úplný rozvrat štátu)" besný útok opozície vyzývajúci k vraždeniu ...
25.07.2024 - 08:16:30
111
Rytmus by mohol byť súčasťou projektu „Rešpektujem iný názor“, nakoniec nič z toho nebude. Komentáre:
Ambasador slobody slova co zablokuje na instagrame kazdeho, kto ma iny nazor ako on 😀😀😀😀
Pre Černáka tam niečo nemajú? Ambasádor spravodlivosti napríklad?
A Kočner by mohol byť ambasádorom čestného podnikania.
https://www.aktuality.sk/clanok/PX568w7/rytmus-mohol-od-smeru-dostat-funkciu-zo-spoluprace-napokon-nic-nebude/
25.07.2024 - 08:40:51
02
thumb_up-2thumb_down
25.07.2024 - 12:11:36
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up