Su to preteky, najlepsi nech vyhra. Ak dovodom vyhry nebol pad alebo technicky problem supera tak nevidim ziadny dovod na vycitky.
21.07.2024 - 19:36:46
00
No a teraz majstráky sveta.. Sú v Ženeve, nebudú síce veľké kopce, ale určite budú selektívne. Takže má možnosť po 50 rokoch zopakovať Merckxovu triplu - v jednom roku Giro, Tour a majster sveta.
21.07.2024 - 19:37:28
01
Záverečné resumé: V prvom rade gratulujem prvým trom,špeciálne Remcovi,ktorý šiel svoju prvú tour.Nepoznám dôvod,prečo dnes nariekal,ako keby nastal koniec sveta,či to bol tým,že sa mu nepodarilo tú časovku vyhrať,ale v každom prípade má dobrý dôvod na širokááánsky úsmev-čo by za 3.miesto dali vychytení vrchári,ktorých nechal za sebou.
K Pogačarovi-ak je Klopp fanúšikom cyklistiky a sledoval tour,tak mal možnosť vidieť, čo znamená heavy metal v praxi.Dúfam že nikto (ani Pogiho najzarytejší odporcovia)nepochybujú,že titul je v správnych rukách.A to nielen kvôli 6 vyhratým etapám,ale hlavne kvôli impozantnému štýlu,akým to dokázal,keď doslova zdemoloval celú konkurenciu.Mohol už len pohodlne strážiť svoj náskok,ale každou etapou ho ešte navyšoval.Bez špekulácií,vypočítavosti,alibizmu.Takéhoto jazdca cyklistika potrebovala ako soľ,lebo sledovať robotickú jazdu Sky,bolo doslova vizuálnym trápením.
K jeho rivalovi-presvedčil sa na vlastnej koži,že tvoriť a útočiť je niečo úplne iné,ako vyhrávať tak,že v jednej etape si spraví náskok a zvyšok tour je doslova zakliesnený v zadnom kolese Pogačara.Dúfam,že roky 2022 a 2023 boli posledné,keď vyhral niekto takýmto štýlom,ja veľmi nerád píšem nejaké prognózy,ale ak sa na budúci rok podarí Pogačarovi opäť zvíťaziť,tak ho čaká podobný osud ako Rogliča a nájdu si iného lídra.Prišlo mi komické,keď na STV omielali skoro v každej etape,že tam nie je Kuss,je úplne nepodstatné či by tam bol,pri súčasnej Pogačarovej forme by im nepomohlo ani 10 Jorgensonov a Kussov dohromady.Celkom na záver som neuveriteľne šťastný,že tour dopadla takto a titul je po 2 rokoch konečne v správnych rukách.
21.07.2024 - 21:48:30
08
titul je vzdy v spravnych rukach toho kto vyhra - pokial vyhra v sulade s pravidlami. to ze sa tebe nepaci ako niekto vyhra neznamena ze nie je v spravnych rukach.
21.07.2024 - 22:06:31
020
ale to sa predsa dozvieme az o takych 15 rokov :lol: :hai:
21.07.2024 - 22:38:28
02
No ale kde je Ivan ??? Už 3 týždne čakám na analýzy a nič
21.07.2024 - 22:53:55
00
Sak sa zmazal 😁
21.07.2024 - 22:57:02
03
Tak zas o rok. Jonas bude na tom usilovne pracovať. na Vueltu nejde . MS nič .
21.07.2024 - 23:18:27
00
Vyhrať takým štýlom ako teraz Pogačar, si môže dovoliť jazdec, ktorý je o triedu lepší od súperov. On bol teraz o toľko lepší, že by možno vyhral aj bez domestikov :D
Keď však jazdci majú podobnú výkonnosť, vtedy rozhodujú maličkosti - a možno vyhrá ten, čo ma lepšiu taktiku, lepší tím, prípadne neurobí nejakú malú chybu,..... Preto logicky nemohol minulý rok Vingegard útočiť "hurá štýlom", lebo by sa asi odpálil a skončil ako porazený. Využil krízu súpera, urobil si náskok a potom ho bránil za výrazného použitia svojho tímu. Možno to nie je také atraktívne, ale aj takto sa vyhrávajú veľké etapáky. Keď toto nevie niekto pochopiť, tak to zase neviem pochopiť ja ;)
Určite toho roku vyhral zaslúžene Pogačar a bolo to krásne divadlo, ale pre cyklistiku asi nie je dobré, keď je niekto až takto dominantný....
22.07.2024 - 02:15:16
012
Zaujímavé, že Pogi nemal na časovke ani návleky na tých parádnych žltých tretrách pre maximálne aero.
22.07.2024 - 09:26:22
03
5 min náskok. Asi vedeli čo robia. Možno keby bol minúta, by bol ináč oblečený, ťažko to zistíme. 😁
22.07.2024 - 09:29:30
01
Pogacar vyhral zasluzene, jednoznacne bol o level lepsi od Vingegaarda s Evenepoelom. Ale mna osobne uz to pri takejto dominnacii moc nebavi.. Minule roky sa sice stazuju fanusikovia Pogacara, ze sa Vingegaard iba vozil za Pogacarom, ale bol tam dost tesny odstup az do poslednych etap a nikdy clovek nevedel kto bude mat lepsi/horsi den. Tento rok ta dominancia bola obrovska a bolo to len o tom, kedy Pogi nastupi a kolko nadeli ostatnym. To iste aj pri niektorych monumentoch, kde Pogi nastupil 50 km pred cielom a ostatni boli len statisti.. Zelam mu nech prekona vsetky rekordy, ale dufam, ze to bude vzdy tesne a napinave az do konca..:)
22.07.2024 - 10:01:04
01
Kristina napísal:
Zaujímavé, že Pogi nemal na časovke ani návleky na tých parádnych žltých tretrách pre maximálne aero.

Dalsi neaero cool prvok co mal na sebe na casovke, tieto hodinky. Ale to mal urcite nanutene od sponzora.
22.07.2024 - 10:14:27
00
Nepamätám si krajší priebeh TdF ako tento ročník za ostatných 5 rokov minimálne. Áno Pogačar dominoval galakticky nad všetkými, ale tá chuť bojovať a zvyšovať náskok aj tretí týždeň bola krásná podívaná. Aj, keď tak výrazne dominoval a vyhrával jednu horskú etapu za druhou, tak tvrdiť, že to bolo nudné je dosť smiešne. Nudu sme videli tak po dva roky predtým v žltom drese. Menovať netreba.
22.07.2024 - 11:00:27
119
Pozeral som výsledky top 10 klasifikácia od roku 2018 čo som našiel, a až na pár prípadov bolo vždy 5 min minimálne medzi 1 a 2 miestom 2 krát tuším 1 min. A v top 10 boli zvysok od 3 miesta 10-25 min čiže ako tento rok. Tak som nechápal, čo v kuse splietajú, že toto nezažili. Keď vlani zvížazil Jonas o 7 min všetko bolo ok. A takto vznikajú, tie bombastické články. A táto sezóna, bola jedna z najlepších za posledné roky. Konečne sa stále čosi dialo.
22.07.2024 - 12:03:50
06

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up