FiLus napísal:
Už len samotná ruka na uchytenie bajku je úplne inde, človek sa nemusí báť tam zavesiť ani ťažký bajk... Stabilita stojanu, životnosť... PT stojan prežije aj majiteľa a to aj pri intenzívnom používaní... Kto vyskúša raz poriadny servisný stojan tak sa na tieto Lidl “hračky" už bude pozerať len s úškrnom... ?


To mozno clovek vyuzije ak ma nejaky ebike hmotnostnej kategorie nad 25kg. Pri bikeoch do 20kg , aspon u mna, tazko obhajitelna cca 4x vyssia investicia ako moj sucasny stojan (ktory mam asi 7r.) . PT sa inak nebranim . Mam od nich mierku CC-4 kvoli 12sp retazi. :-)
20.07.2024 - 23:40:39
00
Vec názoru ? no pár krát som už bol nútený použiť na pretekoch kamošov lacný stojan... A aj obyčajný 16kg bajk som tam mal strach nechať... Celé sa to kyvalo, po odmontovani kolesa a vidlice sa bajk hneď preklopil... Proste bola otrava stále doťahovať skrutky na stojane a čakať ktorá tá plastová stelovacia hlavica mi ostane odtrhnutá v ruke... Ale ak to niekomu stačí, tak nech ho využíva, každý máme iné nároky.
21.07.2024 - 07:06:03
02
mam Lidl stojan ale musím povedať ,že je to fakt katastrofa, dotiahneš na fest a bajk sa nakláňa pretáča atd. Pri najlepšom ti nezostane ta plastová k.... v ruke z ktorou to uťahuješ. V rámci reklamácie vymenený za novy kus , ale nie som spokojný. Rozhodujem sa medzi Partool a Feedback . Za mňa sú proste veci pri ktorých možno ušetríš ale v konečnom dôsledku ta to bude stáť viac lebo aj tak nakoniec kúpiš vyššiu kvalitu a starý len "zahodíš" a € tiež
21.07.2024 - 08:29:27
00
Odporúčam našetriť, zainvestovať a dopriať si kvalitný montážny stojan. Je to dlhodobá investícia do lepšieho života. Ostatní dobre píšu, ak raz skúsiš, pochopíš a niet cesty späť. Ja mám Feedback Sports Pro a na Trilogy chalani čakali, kým sa uvoľní, aby si na ňom spravili servis, aj keď bol iný stojan voľný... takže tak.
21.07.2024 - 10:28:45
04
Je este dalsia moznost a to urobit si ho. Ja som si konstrukciu pozvaral a udrzi aj 30kg ebajk.
Upevnenie je pomocou: https://www.mtbiker.sk/shop/servis/montazne-a-centrovacie-stojany/boss-montazny-stojan-bs-s900-p2880.html

Prílohy:

stojan.jpg
stojan.jpg 288.59 KiB thumb_up0thumb_down

21.07.2024 - 11:12:17
010
60€ za uchyt + zvarana konstrukcia chce material a cas, chyba variabilita a moznost poskladat/rozlozit. To nie je moc lacnejsie.

Da sa ten PT rozlozit?

Luigi, dal som ti lajk, pozeram na to prakticky.

Ked ideme niekam na dlhsie, tak brat ten lidlacky je dost ostara. Ten PT vyzera celkom spratne.
21.07.2024 - 11:47:02
00
Je to rozlozitelne. Ta stojka je dole zasunuta a priskrutkovana dvoma skrutkami. Tu konstrukciu som si navrhol sam a je na kazdom ako si to navrhne a urobi. Vzdy je mozne si to urobit podla seba a svojich potrieb. Ja to neprenasam, ale ak to potrebujem nahodou rozlozit tak ta moznost tam je.
21.07.2024 - 12:02:32
03
Strenki napísal:
Odporúčam našetriť, zainvestovať a dopriať si kvalitný montážny stojan. Je to dlhodobá investícia do lepšieho života. Ostatní dobre píšu, ak raz skúsiš, pochopíš a niet cesty späť. Ja mám Feedback Sports Pro a na Trilogy chalani čakali, kým sa uvoľní, aby si na ňom spravili servis, aj keď bol iný stojan voľný... takže tak.


Hlavne netreba bezhlavo nasledovat svedkov Parktoolovych, spravit si treba vlastny prieskum a hladat ten najlepsi pomer cena/kvalita. Z tu prezentovanych nazorov moze clovek nadobudat dojem, ze medzi lidlovym a parktool stojanom je vlastne akesi bezstojanove vakum. Dost mi to pripomina vychvalovanie Oakley , pricom aj tie trpia odlupovanim vrstiev na sklickach ako okuliare povedzme za 1/2 ceny. :-D
Howgh, koniec OT.
21.07.2024 - 13:18:45
012
Ja sa cudujem ludom, ktori maju bajk(y) za par tisic a na servis si kupia montazny stoja za 50€, alebo shitny auto nosic za par stovak.
21.07.2024 - 17:21:06
15
nezovseobecnoval by som, je rozdiel ci das na lidlovsky stojan 7kg cestak abo 15 a viac kg mtb
21.07.2024 - 17:38:11
06
Tak ked si dobry mechanik tak jedina ta pomyselna ciara ktora deli stojany na servis je velky dielensky stojan typu pedalsport a potom vsetky ostatne skladacie.

Na tych skladacich je mi ukradnuta ta upinacia hlava lebo to ani nezatvaram.

Vyskusanych mam vela druhov stojanov a proste akykolvek skladaci je dobry, idealne nech je co najlacnejsi. Kto chce profi vec, potom jedine seriozny velky stojan. Medzi tym je podla mna naozaj vzduchoprazdno.

Parktool mam vyskusany tiez a ich veci mam rad, ale teda musia stat za to (co podla mna ten stojan za to nestoji)

Napr dnes som pouzival aktivne parktool PZT-2 :)

Prílohy:

IMG-20240721-WA0000.jpg
IMG-20240721-WA0000.jpg 182.76 KiB thumb_up0thumb_down

21.07.2024 - 19:11:32
01
Polo napísal:
Ja sa cudujem ludom, ktori maju bajk(y) za par tisic a na servis si kupia montazny stoja za 50€, alebo shitny auto nosic za par stovak.


Neviem mozno sa im nechce vyhadzovat peniaze ked in staci lacny stojan? Postavil som si 2 bajky na lidlackom stojane a neviem nezda sa mi ze by ma limitoval. Ak by som robil profesionalny servis a zivil sa tym asi by som ho nechcel ale 3-4x do roka co ho ako hobby jazdec pouzijem tak postacuje s prehladom. Mam ho asi 4 roky a zatial nema ziadny problem.
22.07.2024 - 14:51:53
018
tiez sa priklanam na stranu lidl stojanu. ano, linga, nozky su sialene siroke aby bol stabilny ale udrzi 25kg ebajk ( za ram) alebo endurko. na take tie zakladne servisy doma uplne staci.za mna ok. ak by mi napr padal nedrzal alebo cokolvek uz mam doma nieco drahsie. je to jedna z mala lacnych veci ktore nemam potrebu obmienat
22.07.2024 - 14:54:55
05
Mam ten lidl stojan uz par rokov, brat mi ho priviezol z IT a o rok bol aj tu.

Pouzivam ho dost casto, je to sikovne si tam upnut bike alebo vidlu.

To upinanie je take nemotorne, uz vypadaju tie modre plasty, nie uplne pekne drzi to natocenie.

Funkcny je, pomoze, ale kedze ho pouzivam casto na hobby, tak rozmyslam o niecom co ma lepsi upinaci system.
22.07.2024 - 15:03:22
00
ja by som ho uz nekupil lebo bike neudrzi - pretaca sa na vsetky mozne strany. a preco mam lacny stojan a drahy bike? lebo bikujem casto, stojan vyuzivam minimalne. ak by to bolo opacne tak mam drahy stojan a lacny bike. a preto ze nemam na to aby som mal vsetko drahe, musim si vybrat podla priorit do coho investujem viacej a kde usetrim.
22.07.2024 - 15:39:50
08

Výber z tovaru vo výpredaji

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up