skorpion napísal:
preco chces v zime sediet doma v kratasoch a tricku? Toto zazivam len na Slovensku a v Cesku. Ludia prekuruju v zime byty/domy na 24-25 stupnov, aby mohli byt doma v sortkach a potom nadavaju, ze vela platia. Inde v zahranici je beznych 19-21 stupnov. V Australii som mal 15, lebo tam nemaju radiatory :-D V Nemecku som nemal radiatory ani dimenzovane na to, ze y zvladli viac ako 22 stupnov pri plnom otvoreni.


To by ešte nič nebolo, ale najnovšie tí, čo kúria na 25°C v zime, chcú, aby sme im to platili my, čo nám stačí 21°C
17.07.2024 - 20:21:56
17
ano, bohuzial, je to cele zle
17.07.2024 - 20:27:36
00
davhan napísal:


Ja mam 3 vnutorne jednotky (spalna/pracovna/detska) a lubovolna z nich dokaze samostatne udrziavat uz vychladeny 103m2 byt (zapnute je to vzdy tam, kde sa nikto nenachadza - vacsinu casu spalna). Jednotka v detskej izbe je zas nasmerovana na dvere do obyvacky (kde som nevedel dat vnutornu jednotku. Detto kuchyna spojena s obyvackou) a chladi to dostatocne.

Presne tak. Podobne metre a jedna klima pohodlne vychladi cely byt. Ked idu obidve, tak bez najmensieho problemu je vsade okolo 22 stupnov a menej - ale to je extrem to nepouzivam. Ale zase je pravda, ze vonkajsia jednotka je LG dual inverter a nejaky vykonny, v skratke este tusim nikdy nesiel naplno. Keby som chcel, tak mam v byte ako v masokombinate :D
Preto mi pride usmevne, ze niekto spekuluje, ci mu jedna klima vychladi cely mensi byt. Vychladi to uplne bez problemov a ani nebude musiet nonstop ist.
17.07.2024 - 22:10:48
01
No pozrite d3bila…





nechapem co za D3bila necha kvapkat klimu na chodnik?!

U nas to tak jeden ma kvapka to bezne na deti v kociaroch.

Totalna arogancia.[/quote]

Prílohy:

IMG_6057.jpeg
IMG_6057.jpeg 394.69 KiB thumb_up0thumb_down

19.07.2024 - 17:35:37
01
To bude forma odplaty za to, ze byva nad senkom.
19.07.2024 - 18:09:32
00
Byt bez balkonu?
19.07.2024 - 19:14:36
00
Senk je v poho celkom.
19.07.2024 - 19:15:10
00
Rozmýšľal som na ktorého Senka myslíš.
19.07.2024 - 20:28:45
00
Minikin napísal:
Najsmutnejsie na celom tom je, ze keby stacilo aby vyrobca pouzil niekde trocha izolacie tepelnej, a ziadne kvapkanie by nebolo, tak by ho davno pouzil a z takejto konkurencnej vyhody by tazil a zarabal miliardy.
Ale asi to nie je take jednoduche ako si predstavuju samozvani experti na vsetko nemyslis?


Schvalne, ci najdes tu chybajucu izolaciu a kvapkanie. 12k € vratane montaze btw ;) aby som si dalej dorabal tu izolaciu sam na kolene (cierna je od vyroby)

Prílohy:

PXL_20240812_215520013.MP.jpg
PXL_20240812_215520013.MP.jpg 201.63 KiB thumb_up0thumb_down

13.08.2024 - 00:00:46
00
A teraz uz nemas ziadny kondenz a cely system ti pracuje bez tvorby akejkolvek vody ktoru je potrebne odvadzat. OK, nobelovu cenu za fyziku pre teba! Pockat! vidim tam vlavo hore kvapky vody! Pozor! O chvilu budu kvapkat.
Cela ta diskusia spred mesiaca bola o odvode kondenzu (ktory sa tvori najma na vnutornej klimatizacnej jednotke - btw. tam si to ako vyriesil? Aha, das nam vediet az ked si zaregistrujes patent na patentovom urade, bude z teba milionar!) a o drzosti nechat to kvapkat niekde na chodnik resp. susedom na parapet.
13.08.2024 - 07:20:26
01
Je take riesenie. Energeticky neefektivne ale je. Kondenzat sa moze odviest k externej jednotke a tam odparit do okoliteho prostredia. Cize mas nejaku jednotku, ktora este tu vodu ohrieva a vyparuje.

Tu je - 100 eur. Akurat, ze to ma prikon 750 wattov - nie cely cas, ale pocas odparovania tej vody.
https://www.klimapreteba.sk/montazny-material/difuzor--odparovac--kondenzatu-humido/
13.08.2024 - 07:42:44
01
Minikin napísal:
A teraz uz nemas ziadny kondenz a cely system ti pracuje bez tvorby akejkolvek vody ktoru je potrebne odvadzat. OK, nobelovu cenu za fyziku pre teba! Pockat! vidim tam vlavo hore kvapky vody! Pozor! O chvilu budu kvapkat.
Cela ta diskusia spred mesiaca bola o odvode kondenzu (ktory sa tvori najma na vnutornej klimatizacnej jednotke - btw. tam si to ako vyriesil? Aha, das nam vediet az ked si zaregistrujes patent na patentovom urade, bude z teba milionar!) a o drzosti nechat to kvapkat niekde na chodnik resp. susedom na parapet.


Pan milionar nobelista, toto je vnutorna jednotka. Ale nie v prevedeni "vzduch-vzduch" klima, vsakze. A dobry postreh, je to cele mokre, pretoze vyrobca na vnutornej jednotke tep cerpadla usetril par eur na izolaciach trubiek, presne ako som povedal. A ked to mitsubishi spravilo na drahom tepelnom cerpadle, pri este o to horsie ze vnutornej jednotke, preco mam silne pochybnosti ze pri vonkajsej jednotke na "klime" by to robili inak - to bola moja cela pointa pri diskusii z pred mesiaca, vsakze pan nobelista.

To ze su hovada co si natiahnu trubku z vnutornej jednotky aby kondenzat zo schladzovaneho vzduchu pustaju na chodnik, som uznal, ze ma nenapadlo :) slusny clovek to vyriesi jednoducho - vyvod spravi do odpadovej vody. Woooow, to je objav. Prinajhorsom mozes pouzit aj male cerpadielko na kondenz, ked nemas samospad - 50-100€
13.08.2024 - 08:22:18
00
stanos4 napísal:
Najsmutnejsie na celom kvapkani je, ze a pritom by stacilo keby vyrobca pouzil niekde trocha izolacie tepelnej, a ziadne kvapkanie by nebolo.

Kto napisal toto v zneni, akoby sa kondenzovanie dalo 100% jednoducho odstranit? Pisal som ti, ze ak by sa to dalo, ver tomu, ze vyrobcovia by to uz davno urobili. Nic viac.
Ak dokazes urobit nieco lepsie ako najlepsi na svete, tak smelo do toho!
Svet ti bude vdacny a ty bohaty.
13.08.2024 - 13:46:24
14
Ja o voze, ty o koze, ale sak nevadi. Ja som si "svoju hlupost/naivitu" o spravani ludi priznal. Sa musis viac posnazit aby si ma urazil. Ale tebe ani nazorne ukazky ze aj ti "najlepsi na svete" to robia ako to robia, niesu dost. ;)
Alebo som niekomu stupil na otlak ze "hovada co nechavaju kvapkat kondenzat z vnutornej jednotky dovonka"?
13.08.2024 - 14:35:18
00
Ty si tu hlavne odprezentoval, ze vobec netusis ako funguje klimatizacia a ze kondenzat je nevyhnutna sucast jej fungovania. Uz to dalej radsej nerozmazavaj, lepsie to nebude...
13.08.2024 - 15:57:34
03
keyboard_arrow_up