V Lidli aktualne v akcii za 30 €: https://www.lidl.sk/p/rocktrail-skladacie-kempingove-lezadlo/p100373294
19.07.2024 - 18:54:25
00
matko001 napísal:
Spal si niekedy na takej posteli? Vrzga úplne príšerne

tak keby si spal sam, mozno by sa to dalo :-P
19.07.2024 - 20:51:19
00
Zaujimavé varianty ležadiel :)

Sharik slúží prevazne na oudorové aktivity a ta polpostel ničomu nevadí. Dokonca je to zaujimavé lebo mam dva poschodia na uloženie vecí pri bežnej prevadzke.
Dnes som dokončil druhú polovicu aby mohli spať dvaja. Má vlastné nôžky a pantami je pripevnená o zakladnu postel, takže ak chcem môžem ju odklopit a dostat saku všetkému. Ale ide to aj bez toho. Super je že sa na tej posteli aj vpohode posadím a neudriem sa do stropu.

Dnes bude premiera spania, fotku postele poslem inokedy. Vsetky veci su pod postelou, hore dve samonafučky, paddleboard na prednych sedadlach. Supliky niesu hotove ale hodil som jednu prepravku na drobnosti miesto jedneho. Sprcha uz bola z prenosneho zahradneho postrekovaca 10L s teplou vodou …. Parada … :)
19.07.2024 - 22:26:07
00
Sprchu odporúčam túto od Aqua2go, máme od nich aj wapku. Výhodou je, že voda môže byť na zemi vo vedre atď a nemusíte vešať vak s vodou na strom. Na BD je teraz v akcii.
https://www.bike-discount.de/en/aqua2go-gd320-aufladbare-camping-dusche
20.07.2024 - 15:33:33
00
Tá sprcha je zaujímavá aj s cenou.

My sme mali ten ručný postrekovač a bola to sranda. Je tmavo zelený a celý deň som ho nechal na aute. Vecer mala voda príjemných 30stupňov. Keby že ho nechám v aute tak aj 40. 10L vpohode vystačí na sprchu pre dvoch, len to vyzeralo srandovne keď sme sa postrekovali. Dôležité je nemať mydlo alebo gel čo velmi pení…

Takže skúsenosť s postelou. Spalo sa výborne a pohodlne. Dvaja + pes ato este ramenami v užšej časti pri zadných dverách. Ono ten sharik má vysoko zadok a tak podlaha nieje vodorovne-takže preto. Nič sa neposúva, nič nevŕzga. Osb je zo svojho principu po nalakovaní nešmykľavá.

Tá druhá časť je na pantoch k tej prvej a ma toľko nôh že je samonosná . Ako pisal myslim Maťo, každá nôžka je inej dľžky lebo je tam koberec a pod nim rôzne vlnitý plech.
Nôžky sú momentalne ku doske na pevno. Jej montáž/demontáž dám do minuty (15 malých šrubiek v pantoch).
Teraz to necham tak, ale neskôr to vylepším. Bolo by zaujimavé tu druhu dosku celkom preklopiť na pevnu časť v pripade nutnosti rýchlej montáže sedaciek či preprave bicykla. Momentalne viac nepustia panty. Mnoho noziek je fajn lebo sa tie veci pod postelou moc nehybu.

Vyzera to tak že tú celoplošnu zastavbu budem mať asi stale v aute… :) kosacku budem voziť navrchu.

To odklápanie ani netreba, pod postel sa dostanem ku každemu miestu cez dvere a kufor.

Prílohy:

IMG_6928.jpeg
IMG_6928.jpeg 310.01 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_6929.jpeg
IMG_6929.jpeg 283.38 KiB thumb_up0thumb_down

20.07.2024 - 21:20:30
01
Nový matrac 120x190x17 v akcii z dekača zvýsil komfort spania. Dokonca stale sa vpohode posadím a nedotykam sa stropu.

Dve davnejsie kupené lacne karimatky premenene na tienidlá okien. Držia tam samé, vpodstate zapadli medzi sklo a calunenie, pripadne gumu.

A jedna vychytávka z netu premenená na skutocnosť- vetrací adaptér na zadný kufor. Umožní bezpečne nechať pootvorený kufor asi 7cm na vetranie auta.

Prílohy:

IMG_6938.jpeg
IMG_6938.jpeg 377.68 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_6939.jpeg
IMG_6939.jpeg 214.1 KiB thumb_up1thumb_down

22.07.2024 - 07:15:49
04
Pridám par skuseností.
- nafukovaci matrac je super aj na moje horšie kríže. Na nafukanie je lepšie mať elektricky fukar.
- tienenie okien funguje a drží bez nutnosti uchytavania, no ak na neho priamo svieti slnko tak sa rozpina a potom trochu vlní. Keď som ho nechal založene cely deň, auto sa az tak neprehrialo. Pri jazde autom som to však daval dole. Mam pocit že by to dráždilo policajtov.
- adapter na pootvorenie zadneho kufra je super. Zadné dvere su na nom pekne zamknuté. V kombinácii s pootvorenymi oknami pod deflektormi neboli bočné okná zarosené a bolo cítiť prirodzenú ventiláciu vzduchu v
aute. Ale noci boli teplé, možno preto. Skusim neskôr urobiť este jeden s nastavitelnou dlžkou na chladnejsie noci.
- priprava auta na spanie nezaberie viac ako 10min. Prekladanie vecí hore dole vie byt vsak otravne. Teraz som mal so sebou aj stan aj samonafučky. Keď to nebudem vozit, tak bude viac miesta na batozinu pod postelou.
- sprcha z postrekovaca je genialna. Netreba míňať pitnú vodu. Ak ju nestihne dostatocne zohriat slnko, stačí do nej prevariť liter vody a je ready.
26.07.2024 - 10:21:39
00
Dnes dorobené šupliky.

Zadný 700mm po skusenostiach pouzívania veci je rozdelený na dve casti. Technická a priborová. Technický priestor sa osvedcil vzadu, kde je aj zasuvka 12v.
Na vrchu je posuvná odoberatelná doska ako pripravný stolcek. Šuplik sa aretuje jednoduchym klincom cez hornu dosku v zatvorenej polohe, strednej polohe a v úplne otvorenej polohe aby sa nehybal ako sa mu zachce podľa toho co sa na ňom robí.

Bočný 500mm šuplík má ten isty system aretacie. Zatial je na fľaše s mineralnou vodou. Neskôr bude asi na zasobu potravín.

Super vec je ze ked sa aj auto cez deň rozhorúči, pod postelou je teplota normalna.

Prílohy:

IMG_7081.jpeg
IMG_7081.jpeg 412.31 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_7082.jpeg
IMG_7082.jpeg 410.48 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_7083.jpeg
IMG_7083.jpeg 428.95 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_7084.jpeg
IMG_7084.jpeg 236.74 KiB thumb_up0thumb_down

26.07.2024 - 18:15:54
04
keyboard_arrow_up