titomi s tou autobusovou zástavkou Ti napíšem to, čo sa mi stalo v nedeľu. Išlo viac aut za sebou, tak reku trocha vybočím do zastávky, nech ich nebrzdím. No keď zástavka končila, tak návrat späť už nebol taký jednoduchý. V poradí asi 4. auto ma vytrúbilo, že kde sa pchám. Už to jednoducho vodič auta bral, že sa pchám z vedľajšej cesty.
16.07.2024 - 16:32:12
08
skratene: Za dobrotu na žebrotu
16.07.2024 - 16:36:34
04
scarinko napísal:
titomi no ale to mas trosku opacne, lebo ten cyklista prave nesmie do zastavkoveho pruhu alebo bus pruhu pokial tam je plna ciara alebo v tom pruhu nie je oznacenie pre bicykel ako zdielany bus/bike pruh


Ďakujem Ti za krásnu ukážku toho, čo som napísal. Písal som o autobusovej zastávke, nie o bus pruhu.

MarKac80 napísal:
titomi s tou autobusovou zástavkou Ti napíšem to, čo sa mi stalo v nedeľu. Išlo viac aut za sebou, tak reku trocha vybočím do zastávky, nech ich nebrzdím. No keď zástavka končila, tak návrat späť už nebol taký jednoduchý. V poradí asi 4. auto ma vytrúbilo, že kde sa pchám. Už to jednoducho vodič auta bral, že sa pchám z vedľajšej cesty.


Áno, to sa stáva aj mne. Rozhodol si sa na základe toho, že to už robiť nikdy nebudeš? Ja to robím stále. Predstavím si pri tom seba, ako sedím v tom aute za mnou ako cyklistom, a že ma to poteší, keď sa cyklista predo mnou uhne. Keď sa nájdu vodiči, ktorí majú problém s tým, že idem naspäť do pruhu... čo už. Možno nabudúce budú kľudnejší, lebo budú vedieť, čo v takej situácii môže nastať. Vodič ma predsa predvídať (ako každý úšastník cestnej premávky).

Meniť svet treba začať od seba. Od politikov chceme, aby sa správali slušne, ale poniektorí z nás sa slušne správať nevedia (nikoho konkrétneho teraz nemám na mysli).
16.07.2024 - 16:42:56
00
Ja som to na zaklade toho prestal robit. Uhybal som takto vela vela krat, ale vzdy, ked cyklista vyboci kamkolvek za krajnicu, prestane pre vodicov existovat. Navrat do pruhu je nemozny a nijak im nevysvetlis, ze si vybocil len od tej dobroty k nim a ze by bolo fajn, keby ta neignorovali...
16.07.2024 - 16:51:31
08
scarinko napísal:
no ale to je prave ten problem ze to beries ako nasieranie. lebo si vsugerujes ze tam smu jazdit len auta a ktokolvek iny ako v aute ide znamena ze ta nasiera. a toto treba zmenit.
navyse na racianskej su 2+2 pruhy tj ta mozu uplne v pohode obiehat ale im je za tazko aj pohnut tym volantom aby sa preradili do laveho pruhu, polovica z nich este spi za volantom a druha cita instagram za jazdy. ale oni maju vacsie pravo byt na ceste ako niekto na bicykli? ak to niekto berie takto tak koniec debaty.


Ja si vzdy poviem, ze co za blbcov to manazuje, ked vyzenu tych chudakov robit zapchy v case dopravnej spicky.
Nic si nesugerujem. Beriem to tak, ze je v nasom spolocnom zaujme, aby sme cestovali bezpecne a rozumne. Osobne som cyklista, sofer aj chodec. A vzdy idem tak, aby som ostatnych co najmenej ohrozoval a obmedzoval. Blokovat v spicke jeden pruh je obmedzovanie. V spicke je to zapchane aj bez toho.
A znovu, nehovorim o prave. Mas pravo tam byt, ale je to hlupe, nebezpecne a imho nespravne takto si to pravo uplatnovat.
16.07.2024 - 16:52:25
03
tu mas zastavku vedla pruhu a ako vidis je tam plna biela takze tam nemas co liezt
link

cokupitneviem preco stale pises o nejakom zapchavani pruhu. cyklistu predsa mozes obist cez lavy pruh. tam nie je stena alebo permanentny prud aut ako v piatok na D1 ze by si za cyklistom musel ist minuty alebo nebodaj hodinu. okrem ineho tie zapchy boli tvorene samotnymi autami ktorych bolo tolko ze sami sebe zavadzali a stali medzi semaformi tak to nepis ze nejaky cyklista tvori zapchy na 4 pruhovej ceste.
jediny rozdiel je ze obcas nejaky vodic musel dat dole nohu z plynu, hodit smerovku a pripadne pockat 2 sekundy kym v lavom pruhu prejde auto. strasne to obmedzovanie.
16.07.2024 - 16:54:21
03
Bicykel je dopravny prostriedok a teda ked potrebujem ist v spicke, tak idem v spicke rovnako ako niekto v inom dopravnom prostriedku (aute). Nie je to hlupe, je to uplne normalne, lebo sa niekam proste potrebujem dostat. Ak to niekto povazuje za hlupost, tak presne spada do skupiny ludi mysliacich len ako motoristi, tzn. cyklistov uznava len ked sam sedi na bicykli a akonahle si vyvaza zadok v aute, tak uz su prenho skodna. Celkom schizofrenia...
16.07.2024 - 16:59:55
015
MarKac80 napísal:
titomi s tou autobusovou zástavkou Ti napíšem to, čo sa mi stalo v nedeľu. Išlo viac aut za sebou, tak reku trocha vybočím do zastávky, nech ich nebrzdím. No keď zástavka končila, tak návrat späť už nebol taký jednoduchý. V poradí asi 4. auto ma vytrúbilo, že kde sa pchám. Už to jednoducho vodič auta bral, že sa pchám z vedľajšej cesty.

To sú takí duševni žebraci že joj musel stupit na brzdu trošku, natrasa sa v ochcavke 1,9TenDymIgnoruj a pivný balón čo tlači do volantu. Taký monsiňor mikropenis. Býva zvykom sa pri naštartovanom naftiaku vykeciavat aj polhodiny, to už nechapem vobec.
16.07.2024 - 17:04:57
00
Jezus napísal:
Bicykel je dopravny prostriedok a teda ked potrebujem ist v spicke, tak idem v spicke rovnako ako niekto v inom dopravnom prostriedku (aute). Nie je to hlupe, je to uplne normalne, lebo sa niekam proste potrebujem dostat. Ak to niekto povazuje za hlupost, tak presne spada do skupiny ludi mysliacich len ako motoristi, tzn. cyklistov uznava len ked sam sedi na bicykli a akonahle si vyvaza zadok v aute, tak uz su prenho skodna. Celkom schizofrenia...

jezus ale to co ty pises nikto nespochybnuje. na bicykli je (v Bratislave) velmi casto solidna alternativa najrusnejsej moznosti. ja napriklad neviem pochopit co cyklistov vedie k tomu aby sli od mostu lafranconi po most snp hlavnou cestou v rannej spicke ked je k dispozicii (zdielana) cyklotrasa na nabrezi... maju na to pravo? samozrejme ale ja by som vtedy po tej ceste na bicykli nesiel...
16.07.2024 - 17:23:25
04
Scarinko popieras sam seba, dokonca v jednej a tej istej vete. Tak bud tam tie zapchy boli, co aj sam pises, alebo neboli a potom by platilo, ze stacilo hodit smerovku a obist ta v druhom pruhu.

Jezus - ano ak si egoista, robis to tak. Bez ohladu na vsetkych. Ja ja ja jenom ja. Aj to auto co vysava krajnice je dopravny prostriedok, dokonca na rozdiel od teba a scarinka to nerobi iba pre seba, ale pre nas vsetkych. A aj napriek tomu iba hlupak ho posle vysavat tie krajnice na najfrekventovanejsie tahy v case spicky.
A to je presne podstata toho, o com sa bavime. Ohladuplnost, ktora chyba, pretoze JA idem a ja mam pravo ist a ostatni sa musia prisposobit mne. Aj v situaciach, kedy sa ja osobne radsej prispisobim vseobecnemu blahu a idem vedlajsou ulickou. Je to pre vsetkych bezpecnejsie, nikoho neobmedzujem ani nenasieram, nikto nenasiera mna.
Pripada ti, ze vtedy rozmyslam schizofrenicky? Ok. Ja ale rozmyslam v suvislostiach a nemyslim iba na seba, ale aj na ludi okolo mna. To iste robim ako vodic, sledujem cyklistov aj chodcov a jazdim tak, aby som ich neohrozoval a zbytocne neobmedzoval.
16.07.2024 - 18:05:48
06
Amen.
16.07.2024 - 18:08:41
00
cokupit napísal:
Scarinko popieras sam seba, dokonca v jednej a tej istej vete. Tak bud tam tie zapchy boli, co aj sam pises, alebo neboli a potom by platilo, ze stacilo hodit smerovku a obist ta v druhom pruhu.

Jezus - ano ak si egoista, robis to tak. Bez ohladu na vsetkych. Ja ja ja jenom ja. Aj to auto co vysava krajnice je dopravny prostriedok, dokonca na rozdiel od teba a scarinka to nerobi iba pre seba, ale pre nas vsetkych. A aj napriek tomu iba hlupak ho posle vysavat tie krajnice na najfrekventovanejsie tahy v case spicky.
A to je presne podstata toho, o com sa bavime. Ohladuplnost, ktora chyba, pretoze JA idem a ja mam pravo ist a ostatni sa musia prisposobit mne. Aj v situaciach, kedy sa ja osobne radsej prispisobim vseobecnemu blahu a idem vedlajsou ulickou. Je to pre vsetkych bezpecnejsie, nikoho neobmedzujem ani nenasieram, nikto nenasiera mna.
Pripada ti, ze vtedy rozmyslam schizofrenicky? Ok. Ja ale rozmyslam v suvislostiach a nemyslim iba na seba, ale aj na ludi okolo mna. To iste robim ako vodic, sledujem cyklistov aj chodcov a jazdim tak, aby som ich neohrozoval a zbytocne neobmedzoval.


Vyborne napisane. Amen.
Dajme uz zaverecne titulky. 😆

https://youtu.be/2WN0T-Ee3q4?si=wq0YT7ue7-zU7yC0
16.07.2024 - 18:10:22
00
Tu je vidno kto je cyklista a kto len jazdi na bicykli. Kazdy kto berie cyklistu na ceste ze ho obmedzuje a zavadzia nech radsej ani nejazdi.
Vodici chcu ohladuplnost od cyklistov aby sa im pratali z cesty aby mohli jazdit v polospanku a nedajboze bez brzdenia. To je uz mi len ohladuplnost. To je prave to JA idem v plechovke a ty sa mi prac z cesty lebo mi zavadzias. JA mam vacsie a drahsie a rychlejsie vozidlo a JA mam teda vacsie pravo (a hlavne EGO) byt na ceste. Chore zmyslanie a preto to tak u nas vyzera ako to vyzera.

cokupit
Tak jak? Zapcha ci nie? A chapes ze zapcha nie je staticka v celom meste ze? Ze zapchy su lokalne a hlavne pri semaforoch ze? A chapes ze racianska nema 500m ze? Ok. Len aby sme si rozumeli.
16.07.2024 - 19:48:11
05
Ako to tu čítam, tak som šťastná, že my sedlač z dedín nemáme také problémy a riešime len medveďov na výjazde. A ešte je to s nimi jednoduchšie a bezpečnejšie ako s premávkou v BA pozerám.
16.07.2024 - 19:59:19
07
Ale sa to tu spustilo ;) ako inac.
Uz ani nejdem hľadať, na koho som isiel reagovať, ze ani to Švajčiarsko nie je to čo bývalo. Pred ~30 rokmi som si musel zvyknút a dat pozor, nezastat na meter/dva od prechodu ako chodec (npr pozerat do mapy), aby som nesposobil brzdenie a zbytocne státie aut. (tak som cez ten prechod prešiel, i ked neplanovane)

A teraz (aj) tam maju toto: foto

//viem, z 2 pripadov sa neda/nema zovšeobecňovať

Prílohy:

Screenshot_2024-07-16-19-46-11-606-edit_com.strava.jpg
Screenshot_2024-07-16-19-46-11-606-edit_com.strava.jpg 144.23 KiB 1 thumb_up0thumb_down

16.07.2024 - 20:01:15
01
keyboard_arrow_up