Točia to dronom. Nie?
16.07.2024 - 15:16:24
01
a je to v rakusku :D
16.07.2024 - 15:20:08
01
tak som to rychlo pozrel Nie je presne jasne ako to je. Prelet cez cestu mozes mat ale iba ak je to nevyhnutne. Ale lietat na nej take easy nie je, jasne to ma stanovene iba Nemecko

Prílohy:

Screenshot 2024-07-16 at 15.30.48.png
Screenshot 2024-07-16 at 15.30.48.png 84.92 KiB thumb_up0thumb_down

16.07.2024 - 15:31:25
01
PINY napísal:
Pozdraviť, poprosiť, poďakovať, pozrieť sa vľavo, vpravo, keď prechádzaš cez cestu... si sa učil teraz, keď si dospelý?? Už to berieš ako samozrejmosť. To všetko a omnoho viac si sa naučil ako dieťa. Tak potom prestaňme v školách, škôlkach učiť deti, keď to nemá zmysel, robme im iba dozor, nech si hlavy nerozbijú.
Nepochopil si vôbec, čo píšem ;)
Nemôžeme všetko chcieť hneď. A už vôbec nie zásadné zmeny, na ktoré sme neboli zvyknutí. Vždy boli a budú ľudia, ktorí nebudú rešpektovať zákony. Ja nepíšem o utópii. Slováci potrebujú na niektoré veci viac času, sami dobre viete, že vo veľa veciach v porovnaní so zahraničím zaostávame.


Nepochopil, ved preto sa pytam. A ano som natvrdly, preto to stale nechapem.
Ake zasadne zmeny? Ze nemam v aute jazdit ako idiot a mam mysliet aj na cyklistov a chodcov, to je ta zasadna zmena? A vice versa? Mne sa nezda, ze by o tom deti nevedeli. Vedia aj ze sa nema kradnut a ze drogy su zle. Ale zial ako vidime, nestaci to. Dam iny prakticky priklad https://index.sme.sk/c/23355328/aut-bez-pzp-su-statisice-sankcie-su-smiesne-co-sa-zmeni.html
Toto nie je vec zakladneho vzdelavania, ale cisto iba nefungujuceho systemu kontroly a sankcii.

Scarinko je to netolerantne a nerozumne. Podobne, ako ked sa v case spicky po ceste mota polievacie auto, auto co vysava krajnice, alebo ja na starom traktore, lebo som si povedal, ze na nom budem chodit do roboty. Ja som roky chodil na bajku do roboty, ale nikdy nie tak, aby som zbytocne nasieral ostatnych. Nie je to nikde napisane, bud v sebe tu ohladuplnost mas, alebo nemas a ides bez ohladu na inych. Piny tvrdi, ze sa to da naucit v skolach, ja s nou ciastocne suhlasim ale myslim, ze nie vsetkych a na takych potom treba mat aj ine sposoby vyuky
16.07.2024 - 15:35:50
00
no ale to je prave ten problem ze to beries ako nasieranie. lebo si vsugerujes ze tam smu jazdit len auta a ktokolvek iny ako v aute ide znamena ze ta nasiera. a toto treba zmenit.
navyse na racianskej su 2+2 pruhy tj ta mozu uplne v pohode obiehat ale im je za tazko aj pohnut tym volantom aby sa preradili do laveho pruhu, polovica z nich este spi za volantom a druha cita instagram za jazdy. ale oni maju vacsie pravo byt na ceste ako niekto na bicykli? ak to niekto berie takto tak koniec debaty.
16.07.2024 - 15:44:39
05
Este k tomu videu Bratislavske bohyne. Ako cestny cyklista, ked mam za sebou auto, tak mu vzdy ukazem rukou, ze ma moze obiehat a ze ho za sebou registrujem, aj ked on caka na vhodnu prilezitost, aby dodrzal 1,5m (resp. 1 m) odstup a oproti idu auta. Nemam vtedy potrebu vytahovat 1,5m dlhy šulin, len aby som si vyhonil ego nad soferom ako tieto "cyklistky".
16.07.2024 - 15:49:43
07
to robievam aj ja ale nie kazdy to berie. zvycajne ked do kopca idem prvy do zakruty tak im ukazujem ze mozu obiehat. vela z nich to aj oceni blikackami
16.07.2024 - 15:55:49
02
tomasspura napísal:
Ok, beriem, tak ale 3 rada co nataca “prelety” okolo asi ok nie je, alebo 3 a vedla seba argument asi bude “bola prazdna cesta”
https://www.instagram.com/reel/C5K2bqdKP2e/?igsh=cGtxajhxaXdraDF2

Nic proti bohyniam, len nemam rad, ked si vynucuje pravidla niekto, kto ich nedodrzuje ked sa mu to hodi. Nedodrzujes, ok, nepoucuj druhych.

To je ako ked ti pani co ma psa bez voditka a bez kosika zacne nadavat, ze ides bikom po chodniku a je to zakazane 😁.

Na zaklade jedneho videa co vyzera ze je tocene na malo vyuzivanej ceste ideme kritizovat ?
Sa tu dozvedame veci, ze nervy a nevedomost paragrafov maju plechovkari a neziletkari.
Zaujimavy slovensky fenomen, hned z rana byt nasraty na kazdeho co sedi na ziletke.

K tomu penovemu, dokola omielanemu bimbasovi tolko, ze soferi seru na bezpecnu vzdialenost, a stalo sa nie raz ze obiehaniachtivy debilko sa vtesnal medzi mna a oproti iduce auto... 1,5m to nebolo vobec.
Ja som za, kludne 1,5m tyc zakoncena smirglom.
Aspon bude "vidno" (na dverach) ako je to s dodrziavanim vzdialenosti....
16.07.2024 - 15:57:07
05
scarinkoUz som cakal, ze napises ostrekovacom. Vidis oni vidia, ze ides do kopca, chcu ta zadarmo osviezit a ty si myslis, ze ti chcu zle 😁😁😁
16.07.2024 - 15:58:51
01
S deckami má Piny pravdu.Treba im od mala vtľkať do hláv pravidlá.Oni si to osvoja a potom sa ich snažia aj dodržiavať.Len to je idvidualne od decka k decku.Mlady má 9 rokov a nemám problém ho pustiť aj samého do mesta na bajku.Vie že na prechodoch má čakať,pokiaľ nezastavia autá z oboch smerov, čakať na semaforoch je samozrejmosť.Po ceste sa chodí po krajnici atď.No a keď ho pustia na prechode(skoro vždy zastaví prvé auto),tak pekne šoféra pozdraviť a poďakovať ?.No a potom čakáš na červenej a prefrcia okolo teba na cesťakoch ako nič.Vtedy treba vysvetliť,že to sú "retardi" a že to sa nerobí.No a bez prilby ani z baraku nevychadzat,to aj mňa upozorní že som ju zabudol doma.Ale zase s dcérami isp po ceste je ako za trest.To dávame na ne bacha obidvaja ?.
16.07.2024 - 16:10:34
01
peter120 Pri rychlosti do 50km/h mozno biehat aj s odstupom len 1 m .

Inak, tych videi ako dlabu na pravidla je viac, len musis na tie videa pozerat ocami a nie bimbasom :-D
16.07.2024 - 16:12:13
00
Zákon nezákon - základom je tolerantnosť/ohľaduplnosť. Buď to v sebe máš (vďaka rodičom/výchove), alebo nemáš. To, že máš právo niečo robiť, niekade ísť, neznamená, že ho musíš využívať. Aj voliť máme právo a koľko voličov ho využíva? Ja som len rekreačný cyklista, a ako vodič niektorých cyklistov fakt neznášam. Dám príklad - hustá premávka, autá v každom pruhu, a jeden cyklista v mojom. Ideme veľa autobusovej zastávky. Ja byť cyklistom, tak sa stiahnem na zastávkový "pruh". aby mohlo auto za mnou prejsť. Ale dotyčný nie. Toto považujem za ukážku toho, čo sa tu rozoberá. Máš právo ísť po ceste - tak ideš, bez ohľadu na to, že môžeš uhnutím na zastávku pomôcť premávke za Tebou.

Treba začať od seba. Sám seba vychovávať. Ak máš deti - vychovávať aj ich.


Naposledy upravil titomi dňa 16.07.2024 - 16:48:23, celkovo upravené 1 krát.

16.07.2024 - 16:19:08
08
user_id napísal:
peter120 Pri rychlosti do 50km/h mozno biehat aj s odstupom len 1 m .
Vobec neriesim mesto, lebo rychlosti nie su tak vysoke a kraj cesty byva lepsi-sirsi.
16.07.2024 - 16:21:22
00
titomi no ale to mas trosku opacne, lebo ten cyklista prave nesmie do zastavkoveho pruhu alebo bus pruhu pokial tam je plna ciara alebo v tom pruhu nie je oznacenie pre bicykel ako zdielany bus/bike pruh
16.07.2024 - 16:27:16
00
peter120 napísal:
Vobec neriesim mesto, lebo rychlosti nie su tak vysoke a kraj cesty byva lepsi-sirsi.


V BA a okoli je to podla mna naopak. V meste davas pozor na okraj cesty, zvlneny asfalt, bordel, nespravne osadene kanalizacne poklopy..a mimo mesta je to lepsie, ale neda sa povedat, ze to plati vseobecne.
16.07.2024 - 16:30:44
01
keyboard_arrow_up