Ktosi tu raz povedal, že počkajme si 10r. Nekonečna debata o dope. Ja chcem veriť , že sú čistí .

Heh napadla ma príhoda . Bol som 6r dozadu chorý a v rodine mame astmu tak kamarát z ponitria mi vravi , že aj on ma a že mu známa lekárnička dáva na predpis sprej na dýchanie , že mu to pomáha sa mi zdá Ventolin. Že vybavím ti. Tak som došiel , že to som ja .. ale lekárnička mi povedala no viete potrebujem predpis lebo mi tu chodili cyklisti a brávali to v taškách a už nemám možnosť to predať bez rec.

Policajti na tdf by si mohli vziat príklad : https://www.instagram.com/reel/C8hkr22okNn/?igsh=bjNiNHBzY2h3ZnNl

Lebo na mne povedali na zjazde z Izoard že ma nepustia , keď sme chceli prejst na odbočku a že ma dajú do väzenia ak nepočujem dobre .
16.07.2024 - 10:10:32
03
Okrem neukáznených divákov na Tour sa nájdu aj iní ...

Dave Watson - Tour de france Gap thumb_up0thumb_down

Odkaz na ďalšie preskoky peletónu: https://youtu.be/V1YlFQVTBuI
16.07.2024 - 10:22:24
01
slavomirk napísal:
Heh napadla ma príhoda . Bol som 6r dozadu chorý a v rodine mame astmu tak kamarát z ponitria mi vravi , že aj on ma a že mu známa lekárnička dáva na predpis sprej na dýchanie , že mu to pomáha sa mi zdá Ventolin. Že vybavím ti. Tak som došiel , že to som ja .. ale lekárnička mi povedala no viete potrebujem predpis lebo mi tu chodili cyklisti a brávali to v taškách a už nemám možnosť to predať bez rec.

thumb_up0thumb_down
16.07.2024 - 11:02:50
04
slavomirk napísal:
Ktosi tu raz povedal, že počkajme si 10r. Nekonečna debata o dope. Ja chcem veriť , že sú čistí .

Heh napadla ma príhoda . Bol som 6r dozadu chorý a v rodine mame astmu tak kamarát z ponitria mi vravi , že aj on ma a že mu známa lekárnička dáva na predpis sprej na dýchanie , že mu to pomáha sa mi zdá Ventolin. Že vybavím ti. Tak som došiel , že to som ja .. ale lekárnička mi povedala no viete potrebujem predpis lebo mi tu chodili cyklisti a brávali to v taškách a už nemám možnosť to predať bez rec.

Policajti na tdf by si mohli vziat príklad : https://www.instagram.com/reel/C8hkr22okNn/?igsh=bjNiNHBzY2h3ZnNl

Lebo na mne povedali na zjazde z Izoard že ma nepustia , keď sme chceli prejst na odbočku a že ma dajú do väzenia ak nepočujem dobre .

Dýchatko / Ventolin pomôže chorým s rôznym stupňom astmy. Zdravému však výkonnosť nezvýši. Je to placebo a urban legend.
16.07.2024 - 11:17:49
05
https://www.bezfrazi.cz/pribehy/radomir-simunek/junior
"V Hlinsku na mistrovství republiky 2002 jsem tatímu potají vzal lék Ventolin, který na sklonku kariéry užíval na předpis pro zlepšení dechu. Řekl jsem si, že by mi to mohlo pomoct, a nesmyslně jsem si před startem párkrát fouknul. Ve finále mi to nic nepřineslo, dojel jsem až jako čtrnáctý a ten závod mi absolutně nesedl. Jenže mě vzali na test a po čtyřech měsících mi oznámili, že jsem měl zvýšený hematokrit. Svaz mi napařil disciplinární trest a musel jsem vrátit zpětně za dva roky všechny prize money, které jsem jako junior vydělal."
16.07.2024 - 11:54:03
18
je to ako pise Kristina. Ja mam Astmu uz cca 15 rokov, ak nie viac a uzivam/aplikujem si okrem ineho aj Ventolin. On "roztahuje priedusky", lenze nam chorym kedze ich mame zapalom resp. alergickou reakciou stiahnute. Zdravemu cloveku neroztiahne viac ako ich ma :) plus ked si das viac ako je odporucene /max 3 vstreky na jeno uzitie/ zvysi ti to tlak, ale uz aj tie tri zvysuju tlak. Teda ziadna vyhra pre zdraveho cloveka :)
Tu je skopirovana cast texte z pribaloveho letaku:

1. Čo je Ventolin Inhaler N a na čo sa používa
Ventolin Inhaler N obsahuje liečivo nazývané salbutamol, ktoré patrí do skupiny liečiv označovaných ako rýchlo pôsobiace bronchodilatanciá. Rýchlo pôsobiace bronchodilatanciá uvoľňujú svalstvo stien malých dýchacích ciest v pľúcach v priebehu niekoľkých minút.

Ventolin Inhaler N:

pomáha otvoriť dýchacie cesty v pľúcach, a tým uľahčuje dýchanie.
pomáha zmierniť pocit zovretia hrudníka, pískavé dýchanie a kašeľ, ktoré súvisia s astmou.
Ventolin Inhaler N sa používa na liečbu dýchacích ťažkostí u ľudí s astmou a podobnými ochoreniami.

Jeho účinok spočíva v zmierňovaní a predchádzaní vzniku príznakov astmy vyvolaných telesnou námahou alebo inými „spúšťačmi“. Medzi bežné spúšťače patrí domáci prach, peľ, mačky, psy a cigaretový dym.
16.07.2024 - 13:11:43
12
Tak Ventolin je vlastne Salbutamol . Netreba to mejk rozpisovať a objavovať Ameriku . Nie nadarmo je n zozname zakázaných látok. A často astmaticke lieky prekrývajú iné zakázané látky a ich účinok. Napr. veľa nórskych bežcov ma astmu . Tiež v bežkách idu na konci take bomby , že 3-4ty sa ide dogrcat a víťaz dáva rozhovor chvíľu po dojazd. Kde je futbal atd. Ok nejak som sa rozpísal ani som nechcel .


Je to teraz take možno zbytočne podsuvanie témy , ale o to mi nejde vôbec. Nemám rad konšpirácie , a čo nie je dokázané - neexistuje .
Pre obdiv k výkonom športovcov je dôležité vedieť , že idu čisto . Športovať sa ma férovo a neznášam hajzlov ako bol LA.
16.07.2024 - 14:37:39
00
Myslím, že betamimetika (salbutamol, clenbuterol,....) sa zneužívajú , nie pre bronchodilatačný účinok (uvoľňovanie spazmov priedušiek), ale pre anabolický....to je dosť známa vec
16.07.2024 - 14:53:06
00
Albuterol increases energy expenditure by 10-15 percent at a therapeutic dose for asthma and around 25 percent at a higher, oral dose. In several human studies, albuterol increased lean body mass, reduced fat mass, and caused lipolysis; it has been studied for use as an anti-obesity and anti-muscle wasting medication when taken orally.
hmm
16.07.2024 - 15:07:27
00
exit2 napísal:
Sranda ako ľudia rýchlo zabúdajú. Keď sa Armstrong priznal, tak zmazali všetky jeho rekordy, aby sa s ním neporovnávali. Cyklistika sa spomalila a ani sa neblížili k časom, ktoré jazdil. Posledných pár rokov sa začalo strašne zrýchlovať a teraz už jazdia rýchlejšie ako Armstrong. To ako fakt za posledných pár rokov urobili také pokroky v strave, regenerácií, tréningu a materiály? Ja dosť pochybujem... Lenže nerobím si žiadne ilúzie, že jeden niečo berie a druhý nie... Inak nemusia to byť vždy len zakázané veci. Môže to byť niečo nové, čo ešte napríklad nie je zakázané... Hovoril to aj ten komentátor na Eurosporte, že dúfajme, že tieto rekordy nebudú časom tiež zmazané. Veď treba si uvedomiť, že nerobí tie rekordy len Tadej. Ale aj JV a Remco ich veselo prekonávajú, len sú o niečo slabší od Tadeja, ale stále neskutočne rýchli...


Určite niečo berú, napríklad doplnky stravy, ale asi to nebude už taký ten priamočiary doping ako v minulosti. Ja to skôr vidím ako kombináciu aero, tubeless, nové metódy tréningu s wattmetrami, obrovský pokrok v strave (dnes počas etapy jedia asi 2x toľko cukru ako sa kedysi pokladalo za horný možný limit).
No a príklad toho, čo možno berú, je tu: https://escapecollective.com/exclusive-tour-riders-are-inhaling-carbon-monoxide-in-super-altitude-recipe/
16.07.2024 - 15:28:26
00
no a mozno aj tie ketony. ved to aj Cav hned pytal ako sa doplazil na ten kopec polomrtvy.
16.07.2024 - 15:40:40
02
pre dokreslenie dávam sem úryvok rozhovoru s jedným z najznámejších a najcitovanejších športových lekárov v Česku Jiřím Dostalom.

"V rozhovore pre Reflex ste hovorili, že vrcholový šport stále ovláda doping. To ste však povedali v roku 2019. Platí to aj dnes? Navyše ste hovorili, že chytiť sa nechajú len hlúpe ryby – ako ste to mysleli?

Takto to nebolo. Ten rozhovor si pamätám a je to vytrhnuté z kontextu. Keď sa však rozprávame o dopingu, platí, že sa pohybuje vo vlnách. V súčasnej dobe je systém nastavený tak, že dostihne športovcov, ktorí používajú, nazvime to klasický doping, vo vysokých dávkach. Modernejšie prístupy ako mikrodávkovanie alebo niektoré špeciálne látky, súčasný systém nedokáže podchytiť. Na základe rôznych rozhovorov so športovcami vieme, že tieto moderné metódy sú s najväčšou pravdepodobnosťou používané.

V akom objeme?

To nemôžem povedať, pretože by išlo o čistú špekuláciu. Navyše je nutné podotknúť, že to, čo nie je detekovateľné v roku 2024, môže byť detekovateľné o pár rokov pri spätnej kontrole vzoriek. Hlúpou rybou som myslel športovcov, ktorí sú chytení napríklad za niektoré anabolické steroidy, ktoré sú teraz detekovateľné aj mesiace po ich použití, alebo že sú súčasťou systému, ako bol odhalený pri MS v lyžovaní pred pár rokmi.

Aké látky myslíte, keď hovoríte o špeciálnych látkach?

To si nechám pre seba, pretože nechcem dávať nikomu návod, aké látky je možné používať s vysokou šancou, že nebude chytený pri kontrole."

tu je celý rozhovor:
https://dennikn.sk/4026156/sportovy-lekar-ak-su-deti-mierne-obezne-a-sportuju-je-to-lepsie-ako-ked-su-chude-no-bez-pohybu/?
16.07.2024 - 15:50:20
12
Tak sa nám boj o zelený dres dramatizuje ?
16.07.2024 - 17:48:15
00
Steroidy a doping sú v tejto dobe dostupnejšie ako nikdy pred tým len knám sa ešte nedostali :lol:
16.07.2024 - 18:44:22
00
Toho Girmaya mi je luto. Snad sa da dokopy a ubrani to.
Inak Phillipsen tam zase jedneho pri barierach pekne vyblokoval. Neviem, kde su limity pre trest, ale kazdy raz tam lieta ako splaseny.
Neviem tiez ci aj Sagan tak jazdil, musim pozriet videa.
16.07.2024 - 21:17:44
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up