Mne to robilo, keď som mal zle vyklikanú trasu - chcel som ísť po ceste, ale už Connect ma hodil na cyklochodník
15.07.2024 - 16:13:40
01
matko001 napísal:
chcel som ísť po ceste, ale už Connect ma hodil na cyklochodník


a to sa ako moze stat? to by som bol velmi casto na trase prekvapeny ze to chce ist inak ako som si vyklikal.
15.07.2024 - 16:25:16
00
Ono máš chodník tesne vedľa cesty. Keď máš veľký zoom, tak to nevidíš a potom ťa to posiela kade tade.

Cieľom je, aby si na horskom išiel najprv po teréne, potom po cykloceste a až potom po normálnej ceste. Takže to občas zahaluzí, hodí ma to cez nejaký brutálny strmák, lebo to je les a nie pekná asfaltka ktorá je vedľa.

Ale toto sa deje naozaj iba občasne, čiže treba o tom iba vedieť a ísť ďalej.
15.07.2024 - 16:38:30
02
Toto bude ono. Planovac obcas drbne uplnu kujovinu popri hlavnej ceste, napr 5m chodnik.
15.07.2024 - 20:42:35
00
matko001 napísal:
Ono máš chodník tesne vedľa cesty. Keď máš veľký zoom, tak to nevidíš a potom ťa to posiela kade tade.

Cieľom je, aby si na horskom išiel najprv po teréne, potom po cykloceste a až potom po normálnej ceste. Takže to občas zahaluzí, hodí ma to cez nejaký brutálny strmák, lebo to je les a nie pekná asfaltka ktorá je vedľa.

Ale toto sa deje naozaj iba občasne, čiže treba o tom iba vedieť a ísť ďalej.


Toto je presne ono, zazoomuj bližšie, mal by si vidieť, že ťa to chce posielať po chodníku, ktorý lemuje cestu.
15.07.2024 - 21:01:41
00
juju_pepe napísal:
Toto bude ono. Planovac obcas drbne uplnu kujovinu popri hlavnej ceste, napr 5m chodnik.

Stava sa mi aj toto ze kvoli 500m cyklochodniku 2x krizujem protismer co je nelogicke ale aj to ze idem mestom po hlavnej a da mi odbocit dolava tam stopka potom doprava tam dalsia stopka a potom dolava...namiesto toho aby ma navigoval dalej po hlavnej az na krizovatku potom dolava tak ma posle cez 2 stopky. Zbytocne komplikovane navigovanie...ram ma takto schodovito navigoval prava lava prava lava prava lava 🫣 pritom stacilo ist rovno a potom doprava potom dolava
15.07.2024 - 21:02:55
01
Áno, jasné, toto by mohol mať Garmin nejako lepšie. Ale väčšinou keď to človek vidí, tak stačí ignorovať cyklochodník, a potom sa to zvykne spojiť, také pasáže nebývajú zase zväčša extra dlhé.
15.07.2024 - 21:15:34
00
martinsulovsky napísal:
Stava sa mi aj toto ze kvoli 500m cyklochodniku 2x krizujem protismer co je nelogicke ale aj to ze idem mestom po hlavnej a da mi odbocit dolava tam stopka potom doprava tam dalsia stopka a potom dolava...namiesto toho aby ma navigoval dalej po hlavnej az na krizovatku potom dolava tak ma posle cez 2 stopky. Zbytocne komplikovane navigovanie...ram ma takto schodovito navigoval prava lava prava lava prava lava 🫣 pritom stacilo ist rovno a potom doprava potom dolava

Taketo tahy, robi obcas aj kommot, treba to po nich kontrolovat.
15.07.2024 - 21:46:38
00
toto robi snad kazdy planovac. ak chcem ist niekde z roznych dovodov po hlavnej ceste a su akekolvek vedlajsie alternativy tak ma to nasilu a nezmyselne vedie po nich. chce to vela medzibodov alebo o tom vediet a ignorovat to.
15.07.2024 - 22:04:04
02
lacoge napísal:
Väčšina hruďákov sa vie pripojiť cez ANT+ a BLE... nefunguje žiadne? Cez ANT+ môže byť pripojených neobmedzené množstvo snímačov, cez BLE mám dojem, že len 3. Ešte taký detail - Garmin HRM-Pro a Pro Plus sa párujú s Garmin Connect v mobile ako ďalšie zariadenie. Ak na nič neprídeš - reštart hruďáku vybratím batérie.


Stále nič, maximálne napíše snímače rozpoznané, ale nie konkrétny hruďák.
Batériu som vybral a dal späť, môžem dať novú ale 530ka píše že batéria v snímači je ok.
Viem v FR255 zmeniť typ pripojenia hruďáku? Nenašiel som to
15.07.2024 - 23:50:25
00
Zdravím. V poslednej dobe mi Garmin connect začal počítať šialené nastupane metre po importe plánovanej dráhy. Vyklikam si trasu na mapy.cz,kde mi zrata napr 150 výškových, exportnem gpx, importnem do Garmin connect a ten vyhodí celkové stúpanie vyše 1000m. Keď potom trasu prejdem, tak nastupane metre zodpovedajú tým z mapy.cz. Nemáte niekto podobný problém? Neviete v čom by mohol byť problém? Aplikáciu mám aktualizovanú. Vďaka
16.07.2024 - 05:13:01
00
To bude najskor problem Garminu, ze aku dem (digital elevation data) pouzivaju. A ked ju nahras do zariadenia, tam ukazuje kolko?
16.07.2024 - 08:20:42
00
ja badam rovnaký zrejme connect problém. Trasu plánujem cez freemap, import do connect, tam ukáže povedzme 1500m, ked trasu pošlem do zariadenia, tam ukazuje uz len okolo tisícky, co je po prejdení vo výsledku ten reálnejši údaj. neviem ci niečo na connecte zmenili,ale v minulosti po importe gpx to zvyklo ukazovať reálnejšie údaje.
16.07.2024 - 12:45:19
00
Connect ma zrejme nespravnu konverziu metre na stopy, resp zobrazuje metre ale zrejme su to stopy alebo ina jednotka. Ja som teraz planoval zopar tripov po Slovinsku a prislo mi, ze to je vzdy polovica toho co mi zobrazoval Connect. Ale ked som to uz odoslal do Edge, tak tam sa to zobrazovalo uz spravne.
16.07.2024 - 13:07:19
00
Ja som loadol minuly tyzden trasu TT- Rysy a Connect napocital okolo 4000 vm zatial co realne to bolo okolo 3400. Mam dlhodobu skusenost, ze ukazuje mozno kusok viac, zatial co mapy.cz zasadne kusok menej.
16.07.2024 - 13:30:01
00
keyboard_arrow_up